دبیر كانون سراسری انجمن های انبوه سازان:

پرونده طرح ملی مسکن بسته شد

پرونده طرح ملی مسکن بسته شد دبیر کانون سراسری انبوه سازان از دستور رییس جمهور به وزیر راه و شهرسازی برای برگزاری نشست با بخش خصوصی در امتداد اجرای نهضت ملی مسکن آگاهی داد.فرشید پورحاجت در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب هزینه راه اندازی هر متر مربع واحد مسکونی در نهضت ملی مسکن اظهار نمود: مقرر است به زودی انبوه سازان جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی برگزار کنند تا در آن درباب هزینه تمام شده و فرمول قیمت ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن تصمیم گیری شود.
وی اضافه کرد: باید با وزارت راه و شهرسازی به همگرایی دست یابیم و اقدامات مورد نظر دو طرف میان سازندگان و وزارت خانه تشریح شود.
به هر رقمی که سازمان برنامه بدهد پایبندیم
دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان افزود: ارقام مورد نظر معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی برای هزینه راه اندازی مسکن مربوط به طرح اقدام ملی مسکن بود و از آنجا که پرونده اقدام ملی بسته شده، باید به ارقام جدیدی دست یابیم.
وی تاکید کرد: قیمت تمام شده ساخت هر متر مربع واحد مسکونی را سازمان برنامه و بودجه اعلام می کند و ما هم به آن پایبند هستیم.
۲ دستور رییس جمهور و معاون اول به وزارت راه و شهرسازی
پورحاجت درباره نامه انبوه سازان به حجت الاسلام رئیسی رییس جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ماهیت این نامه، اعلام آمادگی بخش خصوصی برای اجرای نهضت ملی مسکن بود ضمن این که تقاضای برگزاری نشستی با دولت در این خصوص داشتیم.
وی اشاره کرد: در پی ارسال این نامه به رییس جمهور، حجت الاسلام رئیسی پاسخ نامه ما را داد و طی دستوری به وزیر راه و شهرسازی، خواهان برگزاری نشستی از طرف وزارت راه با انبوه سازان شد.
این فعال صنعت ساخت و ساز اشاره کرد: محمد مخبر معاون اول رییس جمهور نیز فرمان داده تا نماینده ای از کانون سراسری انبوه سازان در جلسات شورای عالی مسکن و نمایندگان انجمن های استانی انبوه سازی در جلسات شوراهای مسکن استانها حضور داشته باشد.
پروژه های جهش تولید مسکن، طرح های پیچیده ای نیستند که نیاز به فناوری خارجی ها داشته باشد
وی درباره حضور خارجی ها در طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: تا کنون حضور شرکت های انبوه سازی خارجی در نهضت ملی مسکن چند بار تأیید و تکذیب شده است. ما هنوز نمی دانیم که آیا خارجی ها برای اجرای این پروژه به ایران می آیند یا نه و نهاد متولی اجرای نهضت ملی مسکن از حضور شرکت های خارجی، به دنبال چه چیزی است؟
پورحاجت اضافه کرد: پروژه های معمول ذیل جهش تولید مسکن از فناوری پیچیده ای پیروی نمی کند که نیازند واردات فناوری ساخت باشیم؛ مگر این که برای بلندمرتبه سازی بخواهیم از فناوری های پیشرفته استفاده نمائیم.
وی تاکید کرد: البته ما بعنوان بخش خصوصی فعال در صنعت ساختمان، از انتقال تکنولوژی های پیشرفته ساختمانی به کشور استقبال می نماییم اما سازمان نظام مهندسی بعد از ۲۰ سال از شروع اجرای قانون نظام مهندسی هنوز نتوانسته تأثیری در تغییر و تحول و ارتقای صنعت ساختمان بگذارد.
فعلاً خبری از وام ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی نیست
دبیر کانون سراسری انبوه سازان درباره اعطای تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی اظهار داشت: هنوز ابلاغیه بانک مرکزی به بانکها وارد فاز اجرائی نشده است ولی تا جایی که اطلاع دارم برخی بانکها درحال اجرای مقدمات آن هستند.

1400/09/03
14:23:40
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک