دبیر ستاد انتخابات كشور:

ثبت نام ۱۵۰۴۹ نفر تا ساعت ۱۸ امروز حتمی شد

ثبت نام ۱۵۰۴۹ نفر تا ساعت ۱۸ امروز حتمی شد به گزارش مسکن گزین موسوی اظهار داشت: تا ساعت ۱۸ امروز یکشنبه بیست و چهارم اسفند ماه، ثبت نام ۱۵۰۴۹ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر، نهایی شد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، گزارش تجمیعی ثبت نام انتخابات شوراها از آغاز ثبت نام تا ساعت ۱۸ امروز را اعلام نمود.
موسوی اظهار داشت: تا ساعت ۱۸ امروز یکشنبه بیست و چهارم اسفند ماه، ثبت نام ۱۵۰۴۹ نفر برای انتخابات شوراهای شهر، نهایی شد.
دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان این خبر اضافه کرد: ۳۰ درصد افرادی که تا ساعت ۱۸ پنجمین روز از مهلت قانونی، ثبت نام کردند، از روش های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه ( ۱۵ درصد) و کامپیوتر شخصی ( ۱۵ درصد) برای ثبت نام استفاده کردند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: ۱۹ درصد داوطلبان تا آخر روز پنجم ثبت نام انتخابات شوراها، با رفتن به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت نام کردند.
موسوی ۵۱ درصد ثبت نام ها تا آخر روز پنجم مهلت قانونی ثبت نام را متعلق به افرادی برشمرد که به فرمانداری ها رجوع کردند.
دبیر ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: ۹۰ درصد ثبت نام کنندگان تا آخر روز پنجم ثبت نام مرد و ۱۰ درصد زن هستند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور در مورد تحصیلات ثبت نام شدگان تا آخر روز پنجم ثبت نام شوراهای شهر اظهار داشت: از این میزان تحصیلات ۲.۶ درصد داوطلبان، دیپلم، ۷ درصد کاردانی و ۵۶.۱ درصد کارشناسی، ۲۹.۷ درصد کارشناسی ارشد و ۲.۸ درصد دکتری و ۱.۸ درصد، دارای تحصیلات حوزوی هستند.
موسوی درمورد سن داوطلبان تا آخر روز پنجم ثبت نام شوراهای شهر اظهار داشت: از این میزان ۸.۶ درصد را افراد زیر سی سال، ۴۱.۷ درصد را افراد بین ۳۱ تا ۴۰ سال، ۳۱ درصد را افراد بین ۴۱ تا ۵۰ سال، ۱۵ درصد را افراد بین ۵۱ تا ۶۰ سال، ۳.۴ درصد را افراد بین ۶۱ تا ۷۰ سال و ۰.۳ درصد ( ۳ دهم درصد) را افراد بالای ۷۰ سال تشکیل می دهد.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور، اضافه کرد: ۱۵ درصد از ثبت نام شدگان تا آخر روز پنجم ثبت نام، سابقه عضویت در شورا دارند و ۱۲ درصد از ثبت نام شدگان تا آخر روز پنجم ثبت نام، از سوابق ایثارگری برخوردار می باشند.
دبیر ستاد انتخابات کشور، امکان ثبت نام در تمام ساعات شبانه روز را از مزایای ثبت نام الکترونیک برشمرد و با یادآوری انتشار کرونا و اهمیت و لزوم فاصله گذاری اجتماعی، از همه افرادی که تمایل دارند در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کنند، دعوت کرد با استفاده از موبایل های هوشمند و یا کامپیوتر شخصی و با سهولت کامل و بدون هرگونه هزینه، ثبت نام کنند.
موسوی در انتها ضمن اشاره به اینکه، فقط ۲ روز تا آخر مهلت ثبت نام باقی مانده است، از همه افرادی که تمایل به ثبت نام در انتخابات شوراها دارند خواست، در ساعات پیش رو با استفاده از موبایل یا کامیپوتر شخصی خود به پرتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir رجوع و به سهولت ثبت نام کنند و از موکول کردن ثبت نام به روز آخر اجتناب کنند.
منبع:

1399/12/25
01:52:25
0.0 / 5
702
تگهای خبر: ثبت نام , راه , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک