فرماندار تهران:

گزارشی از بروز مشكل در ثبت نام انتخابات شورا نداشته ایم

گزارشی از بروز مشكل در ثبت نام انتخابات شورا نداشته ایم به گزارش مسکن گزین فرماندار تهران تاکید کرد: تابحال گزارشی از بروز مشکل در ثبت نام انتخابات شورای اسلامی شهر تهران نداشته ایم.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، عیسی فرهادی قبل از ظهر امروز در حاشیه بازدید از ستاد ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال آینده چهار انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.
وی اضافه کرد: از نوزدهم با دستور وزیر کشور تشکیل هیأت های اجرایی انجام شد و روز گذشته هم هیأت اجرایی انتخابات سال ۱۴۰۰ تهران در محل فرمانداری تهران تشکیل و در نتیجه آن افراد مجرب و خبره ای انتخاب شدند. در کشور ما انتخابات توسط معتمدین مردم انجام می شود به این شکل که ۳۰ نفر از معتمدین با رأی مخفی هشت نفر را بعنوان هیأت اجرایی شهرستان انتخاب می کنند که این افراد به همراه هیأت اجرایی و نظارت روند انتخابات را انجام می دهند.
فرماندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به آغاز ثبت نام انتخابات شورای شهر تهران از ۲۰ اسفندماه و همزمان با شوراهای سراسر کشور اضافه کرد: در این مرحله از انتخابات به علت انتشار کرونا ثبت نامها به سمت ثبت نام غیرحضوری پیش رفته و دیگر نیازی به حضور افراد وجود ندارد اما در عین حال اگر به هر علتی فرد قصد ثبت نام حضوری داشته باشد می تواند با رفتن به فرمانداری ثبت نام خویش را انجام دهد.
فرهادی تاکید کرد: ظرف دو روز گذشته از آغاز ثبت نام انتخابات شورای شهر، ۱۴۳ نفر ثبت نامی داشته ایم که بخش اعظم آن غیرحضوری بوده است. پیشبینی ما برای امروز این است که با عنایت به تعطیلی به مراتب ثبت نام غیرحضوری بیشتر شود. ثبت نام این دوره روز سه شنبه در ساعت ۱۸ تمام می شود. هشتم فروردین ماه بحث ثبت نام انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و بعد از آن میان دوره ای خبرگان رهبری و در اردیبهشت هم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری صورت خواهد گرفت.
وی افزود: مقدمات کار برای انتخابات در فرمانداری تهران که بیشتر از ۴۰۰۰ شعبه و ۱۰۰ هزار نفر عوامل اجرایی و ناظرین دارد انجام شده است. امیدواریم با اطلاع رسانی مطبوعات و رسانه ها شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور با حضور گرم مردم باشیم.
فرماندار تهران در مورد مقایسه نسبت ثبت نام کنندگان شورای شهر تهران در این دوره با دوره های گذشته اظهار داشت: به علت اینکه ثبت نام الکترونیک بوده هنوز در این مرحله امکان مقایسه وجود ندارد. بطور قطع از روزهای آتی این کار امکان پذیر خواهد شد اما باید به این نکته دقت کنیم که در سالهای گذشته مراجعات زیاد با زمان ثبت نام دو ساعته انجام می شد بنابراین شاهد تشکیل صف می بودیم اما سال جاری با ثبت نام غیرحضوری هر فرد بعد از جمع آوری مدارک خود خیلی سریع در خانه می تواند ثبت نام خویش را انجام دهد.
وی تاکید کرد: خوشبختانه تابحال در روند ثبت نام الکترونیک مشکلی نداشته ایم و گزارشی از بروز مشکل به دست ما نرسیده است.
فرهادی افزود: روزانه در ساعت ۱۸ بعدازظهر کمیته حراست ثبت نامی ها را به مراجع قانونی ارسال و آنها هم در زمان تعیین شده قانونی مدارک را بررسی خواهند کرد. بدین سان نخستین جواب یکم فروردین به ما میرسد و بلافاصله جواب ها با تشکیل هیأت اجرایی، رسیدگی به صلاحیت ها انجام و نتیجه به هیأت نظارت ارسال می شود.
فرماندار تهران تاکید کرد: اگر کسی اعتراضی داشته باشد می تواند اعتراض خویش را در ابتدا به هیأت نظارت استان عرضه کند که بیشتر موارد در همین مرحله بررسی و حل خواهد شد اما یک مرحله نهایی دیگر یعنی هیأت نظارت کشور هم جهت بررسی اعتراضات وجود خواهد داشت.
منبع:

1399/12/22
13:26:31
0.0 / 5
927
تگهای خبر: ثبت نام , راه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک