معاون وزیر راه خبر داد:

احداث آزادراه چابهار-سرخس دركنار خط آهن

احداث آزادراه چابهار-سرخس دركنار خط آهن مسكن گزین: مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از پیگیری وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه چابهار ـ سرخس در كنار خط آهن این مسیر و استقبال دولت از آن اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی با اشاره به تصویب دو كریدور از ۱۰ كریدور پیشنهاد شده به دولت اظهار داشت: یكی از آن ها كریدور شرق - غرب به موازات سواحل خلیج فارس و دریای عمان در جنوب كشور و دیگری كریدور زاگرس حد فاصل بندر امام خمینی (ره) تا مرز بازرگان است.
وی با اشاره به اینكه در كریدور شرقی-غربی شماره ۱ به غیر از ۶۵ كیلومتر واقع در استان هرمزگان، الباقی به مناقصه رفته یا در دست احداث است و ۶۵ كیلومتر مذكور هم در دست مناقصه قرار دارد، اضافه كرد: كاركرد این كریدور، توزیع بارهای ترانزیتی از مرز كنارك و پس كرانه ها تا بندر گوادر پاكستان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیگیری های انجام شده در قبال كریدور شماره ۴ حدفاصل بندر چابهار تا مرز سرخس، افزود: با عنایت به تاكید دولت بر توسعه بندر چابهار و پیرامون آن طی دو سال اخیر، وزیر راه و شهرسازی علاوه بر حوزه بنادر و راه آهن در بخش جاده ای هم به جد پیگیر است و مكاتباتی با سازمان برنامه و بودجه به منظور اعلام آمادگی برای توسعه و تكمیل محورهای منتهی به بندر چابهار صورت پذیرفته است.
وی خاطرنشان كرد: وزیر راه و شهرسازی در ماه جاری نامه ای به سازمان برنامه وبودجه ارسال و با عنایت به رویكرد و افق ترسیم شده برای بندر چابهار بعنوان تنها بندر اقیانوسی كشور، برای راه های منتهی به چابهار از كریدورهای شرق-غرب و شمال-جنوب به با هدف اتصال به مرزهای شمالی درخواست اعتبار و نگاه ویژه داشت.
خادمی توسعه زیرساخت های جاده ای با عنایت به سرمایه گذاری های خارجی در بندر چابهار را مهم دانست و تصریح كرد: تصور می گردد در سال آینده شاهد توسعه راه های منتهی به بندر چابهار خواهیم بود.
نیاز به اعتبار ۴۵۰۰ میلیارد تومانی برای تكمیل كمربندی های بزرگراه ساحلی خزر
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل در ادامه به پروژه های بزرگراهی شمال كشور اشاره نمود و اظهار داشت: محور بزرگراهی ساحلی دریای خزر تكمیل شده است و هم اكنون عملیات احداث كمربندی های شهرها در دست اجرا قرار دارد كه برای تكمیل پروژه های آن ۴۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است.
وی خاطرنشان كرد: مساله اصلی شركت ساخت و توسعه در شمال كشور تملك اراضی با عنایت به قیمت بالای زمین است و اگر اعتبارات به موقع تخصیص یابد، شاهد تكمیل به موقع كمربندی ها خواهیم بود.
خادمی با اشاره به طرح تعریض محورهای شریانی، به دوبانده و چهارخطه محور فیروزكوه بیان داشت: سال قبل تمامی بخش های برون شهری این محور حدفاصل تهران تا قائم شهر به صورت كامل چهارخطه شد و با عنایت به اینكه بخشی هایی از محور فیروزكوه از داخل شهرها عبور می كند، تمركز شركت هم اكنون در بخش برون شهری، منظر آرایی و ارتقاء ایمنی است.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه تصریح كرد: طبق طراحی و برنامه ریزی صورت گرفته بزودی عملیات اجرایی ساخت یك دستگاه پل در شهر پل سفید آغاز و حد اغلب تا دو سال آینده آماده بهره برداری می گردد.
بزرگراه های قابل ارتقا به آزادراه
خادمی به برنامه شركت برای ارتقای بزرگراه ها به آزادراه ها تصریح كرد: تعدادی از بزرگراه های كشور كه قابلیت ارتقا به آزادراه را داشته اند، شناسایی و به معاونت ساخت و توسعه آزادراه ها معرفی شده اند.
وی اضافه كرد: بیشتر محورهای بزرگراهی كشور در زمره پروژه های قابل ارتقاء قرار می گیرند و همچون این بزرگراه ها می توان به قطعات مختلف در محور تهران-بندرعباس، كمربندی اراك و محور بیستون-كرمانشاه-حمیل اشاره كرد؛ البته نظر سرمایه گذار برای اجرای این قبیل پروژه ها تعیین كننده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: این پروژه ها در سه بخش در حال پیگیری هستند كه دسته اول شامل آن هایی كه قرارداد آن ها منعقدشده؛ دسته دوم محورهای در دست مذاكره با سرمایه گذار و دسته سوم پروژه های در دست بررسی می شوند.
خادمی با اشاره به اینكه شركت ساخت و توسعه برای انجام تكالیف خود در بخش توسعه بزرگراه ها به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تصریح كرد: علی رغم محدودیت اعتبارات شركت، تقریباً تمام كمربندی ها در دولت یازدهم و دوازدهم به سر انجام رسیده یا در دست اقدام است، همینطور كنارگذرهای بلاتكلیف هم تعیین تكلیف و تصمیمات لازم برای آن ها اتخاذ شد.

1397/06/29
14:43:06
5.0 / 5
5037
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک