در مراسم تحویل پیكر شهدا اعلام شد؛

ورود غواصان به نفتكش غرق شده سانچی، پرداخت بیمه شهدای دریانورد

ورود غواصان به نفتكش غرق شده سانچی، پرداخت بیمه شهدای دریانورد مسكن گزین: مدیرعامل شركت ملی نفتكش از ورود غواصان به كشتی غرق شده سانچی اطلاع داد و اظهار داشت: از نظر كارشناسی شرایط خیلی سخت است و نمی توان به دستیابی به پیكر سایر شهدا امیدوار بود.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، سیروس كیان ارثی در حاشیه مراسم ورود پیكر سه تن از شهدای سانحه سانچی در فرودگاه امام (ره) به خبرنگار مهر اظهار داشت: پیگیری ها و تجسس های یافتن شهدای باقی مانده از داخل نفتكش در عمق ۱۱۵ متری در حال انجام می باشد و در صورت پایداری شرایط آب و هوایی عملیات تجسس پیگیری خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه شرایط آلایندگی و زیست محیطی محل غرق شدن سانچی شرایط ویژه ای است و وضعیت آب و هوا به گونه ای است كه تجسس را با سختی رو به رو كرده است، اظهار داشت: غواص ها هم در این شرایط به سمت كشتی حركت می كنند و حتی تابحال توانسته اند بخش هایی از مخازن سوخت كشتی را كه نشت می كرد مهار كنند. با این حال این عملیات كار زمان بری است و غواص ها با عنایت به عمق زیاد محل غرق شدن مدت كوتاهی می توانند زیر آب بمانند و بعد از خارج شدن از آب ۴۸ ساعت در كپسول های ویژه ای كه شرایط فشار بدن آنها را به وضعیت نرمال برمی گرداند، استراحت می كنند و دوباره بعد از آن تجسس از سر گرفته می گردد.
مدیرعامل شركت ملی نفتكش تصریح كرد: به علت شدت انفجار شكل ظاهری كشتی دفورمه شده و تغییر شكل یافته است كه ورود به آن را سخت كرده است. با این حال گروه غواصی در تلاشند تا اتاقك ها و كابین های سانچی را بررسی كنند تا ببینند آیا پیكر خدمه در این اتاقك ها هست یا خیر.
وی درباره وضعیت بررسی اطلاعات سانحه هم خاطرنشان كرد: هم شركت های بیمه گر دو كشتی ایرانی سانچی و چینی كریستال در حال بررسی سانحه هستند و هم چهار كشور ذینفع این قضیه بر مبنای تفاهم نامه ای كه امضا كرده اند در حال رمزگشایی جعبه سیاه هستند.
كیان ارثی در مورد تعیین مقصر این سانحه اظهار داشت: هم اكنون امكان پیش داوری وجود ندارد و تا زمانی كه اطلاعات جعبه سیاه رمزگشایی نشود نمی توان مقصر را تعیین كرد. مشاوران بین المللی هم در حال بررسی سانحه هستند و به محض اعلام نتایج اطلاع رسانی خواهد شد.
به گفته كیان ارثی جعبه سیاه هر دو كشتی در اختیار چهار كشور ذینفع است و از ایران هم سازمان بنادر و دریانوردی این دو جعبه سیاه را در اختیار دارد. همینطور با پرسنل كشتی كریستال مصاحبه شده كه در نهایت با اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه جمع بندی شده و به صورت بسته اطلاعاتی مجددا بررسی خواهد شد. زمان اعلام نتایج هم در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی است.
وی درباره اینكه آیا به پیكر سایر خدمه هم دسترسی خواهیم یافت یا خیر، اضافه كرد: تلاش می گردد به پیكر این شهدا دست یابیم همه ما ایرانیان امیدوار به رسیدن به پیكرها هستیم اما از نظر كارشناسی شرایط كار خیلی سخت است.
مدیرعامل شركت ملی نفتكش در مورد رسیدگی به خانواده شهدای سانچی خاطرنشان كرد: شركت نفتكش تمام تلاش خویش را خواهد نمود تا خانواده های شهدا به حق و حقوق بین المللی خود دست یابند همینطور بیمه حوادث این شهدا هنوز به خانواده ها پرداخت نشده است و هر گاه مسائل بین المللی مشخص شود وضعیت بیمه آنها هم تعیین خواهد شد. ضمن اینكه هم اكنون تمام هزینه های مربوط به انجام آزمایش های دی ان ای و انتقال پیكر این سه شهید به كشور توسط شركت بیمه گر پرداخت شده است.

1396/11/25
13:16:10
5.0 / 5
4725
تگهای خبر: بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک