یك عضو شورای شهر تهران مطرح كرد

وجود 390 هزار معتاد در تهران و جریمه 1600 میلیاردی پلیس راهنمایی و رانندگی طی سال قبل

وجود 390 هزار معتاد در تهران و جریمه 1600 میلیاردی پلیس راهنمایی و رانندگی طی سال قبل به گزارش مسکن گزین یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اعضا اظهار داشت: سال قبل 1600میلیارد تومان مبلغ جریمه راهنمایی و رانندگی در تهران بوده که به خزانه دولت واریز شده است. طبق قانون باید 60 درصد آن به شهرداری تهران پرداخت گردد که سردار رحیمی گفتند خبر دارند که پرداخت نشده است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، ناصر امانی با اشاره به حضور سردار رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در جلسه غیرعلنی صحن شورا اظهار داشت: بحث کلی که عنوان شد این بود که نتیجه تعامل و همکاری بین شهرداری و نیروی انتظامی در همه حوزه ها شامل ترافیک، حمل و نقل، سدمعبر، فضای سبز، ساخت وسازهای بدون مجوز امنیت و انضباط بیشتری در شهر فراهم می آورد.
وی ادامه می دهد: گزارش سردار رحیمی ناظر بر اقداماتی بود که در دوره ایشان در نیروی انتظامی انجام شده؛ شامل کشف سرقت خودرو، لوازم خودرو و ماشین که در سطح شهر تهران گسترش پیدا کرده و کلونی های توزیع و پخش مواد مخدر و همین طور اعلام آمادگی برای تعامل و همکاری با دوره ششم مدیریت شهری.
وی ادامه داد: اعضا برخی پیشنهادهایی داشتند که سردار رحیمی به برخی شان پاسخ دادند و تعدادی دیگر نیاز به هماهنگی با نهادهای بالاتر دارد که بصورت مشترک با مدیریت شهری عملیاتی شود. پیشنهادی که من در جلسه دادم تشکیل یک کارگروه مشترک میان مدیریت شهری و پلیس بود. گزارش هایی که ارائه می شود اگر به شکل ساختارمند پیگیری نشود خروجی مطلوبی ندارد و دوستان از ایجاد چنین کارگروهی استقبال کردند.
امانی با اشاره به گلایه سردار رحیمی از دوره پنجم مدیریت شهری درباره ایجاد کلانتری، اشاره کرد: با وجود این که در رده های بالاتر مصوب شده بود که تعداد کلانتری های تهران به تناسب توزیع و افزایش جمعیت باید توسعه پیدا کند، اما مدیریت شهری دراین زمینه کمکی نکرده است. اعضا راجع به تعداد کم ایستگاه های پلیس از سردار رحیمی سوال پرسیدند که ایشان گفتند افزایش تعداد ایستگاه های پلیس با همکاری مدیریت شهری امکان پذیر است.
این عضو شورا با اعلان اینکه تهران ۱۲۰ کلانتری کم دارد، اظهار داشت: طبق گفته سردار رحیمی باید بیش از ۲۰۰ کلانتری در تهران داشته باشیم اما هم اکنون در حدود ۸۵ کلانتری داریم. در دوره چهارساله شورای ششم امکان این که همه کسری جبران شود وجود ندارد اما باید کمک گردد تا اوضاع قدری بهبود پیدا کند.
امانی همین طور با اشاره به آمار و ارقامی که سردار رحیمی در جلسه امروز با اعضای شورای ششم ارایه داده اشاره کرده و اظهار داشت: ایشان گفتند سال قبل ۱۶۰۰میلیارد تومان مبلغ جریمه راهنمایی و رانندگی در تهران بوده است که به خزانه دولت واریز شده است. طبق قانون باید ۶۰ درصد آن به شهرداری تهران پرداخت گردد که گفتند خبر دارند که پرداخت نشده است.
وی افزود: طبق گفته سردار رحیمی، پلیس ۱۰ هزار بار از مقر خود برای خدمت به مردم خارج می شود و هر دو تماس یکی از آن عملیاتی می شود. حدود ۳۹۰ هزار معتاد در سطح شهر تهران وجود دارد که ۲۰ هزار نفر از آنها متجاهر هستند؛ یعنی افرادی هستند که در خیابان ها، پارک و معابر عمومی تردد می کنند. موضوعی که در زمینه لطمه اجتماعی باید مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد.
این عضو شورا با اعلان اینکه در سال ۹۹، ۱۸۲ نفر در تصادفات داخل شهر تهران فوت کرده اند، اشاره کرد: همین طور طی سال قبل ۱۸ میلیون اعمال قانون توسط پلیس راهور صورت گرفته است.
طبق گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، امانی همین طور در پاسخ به این پرسش که چرا جلسه بصورت غیرعلنی برگزار شد، اظهار داشت: مرسوم می باشد که وقتی اطلاعات، آمار و ارقام امنیتی ارائه می شود جلسات غیرعلنی باشد. در دوره پنجم اگر جلسات غیرعلنی نبود احیانا آمار امنیتی نیز مطرح نمی شد.
منبع:

1400/06/22
10:59:31
5.0 / 5
285
تگهای خبر: آمار , امنیت , توسعه , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک