مدیرعامل شركت آب و فاضلاب همدان:

33 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب شهر ملایر هزینه شد

33 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب شهر ملایر هزینه شد ملایر- ایرنا- مدیر عامل شركت آب و فاضلاب استان همدان اظهار داشت: تابحال هشت كیلومتر از طرح فاضلاب شهر ملایر اجرا شده كه مبلغ قرارداد اجرای این طرح 33 میلیارد ریال است.


سیدهادی حسینی بیدار روز یكشنبه در نشست بررسی مشكلات آب و فاضلاب شهرستان ملایر اظهار نمود: علاوه بر این چهار قرارداد اصلاح و توسعه شبكه آب به متراژ هفت كیلومتر با اعتبار هشت میلیارد ریال در این شهر اجرا شده است.
وی حفاری و تجهیز سه حلقه چاه به مبلغ 6 میلیارد ریال را از دیگر اقدامات به منظور تامین آب شرب ملایر اشاره كرد و اضافه كرد: هم اكنون چهار قرارداد اجرای فاضلاب در سطح شهر ملایر به طول 18 كیلومتر در حال اجرا می باشد.
حسینی بیدار ادامه داد: هم اكنون ساختمان اداری جوكار با اعتبار 2 میلیارد و 200 میلیون ریال و 70 درصد پیشرفت فیزیكی و ساختمان اداری شهر زنگنه با یك میلیارد و 500 میلیون ریال و 95 درصد پیشرفت فیزیكی در حال اجرا می باشد.
وی همینطور به تجهیز یك حلقه چاه در شهر جوكار با اعتبار یك میلیارد ریال اشاره كرد و خاطرنشان كرد: حفاری و تجهیز یك حلقه چاه برای تأمین آب شرب شهر ازندریان با چهار میلیارد و 500 میلیون ریال هم انجام شده است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست، میزان بهره مندی ملایر از آب شرب روستایی را 2. 5 درصد پایین تر از میانگین كشوری عنوان نمود و اظهار داشت: در همین راستا سه مجتمع آبرسانی روستایی در این شهرستان در دست مطالعه است كه 32 روستا را زیر پوشش قرار می دهد.
حجت الاسلام احد آزادی خواه با تاكید بر اینكه باید از سد كلان ملایر با ذخیره 45 میلیون مترمكعبی بهترین بهره برداری را داشته باشیم، اضافه كرد: هم اكنون خط انتقال آب از سد كلان به شهر ملایر به طول 38 كیلومتر توسط شركت آب منطقه ای انجام شده و تنها سه كیلومتر لوله گذاری داخل شهر باقی مانده است.
وی بیان كرد: امسال 56 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح خط انتقال آب از سد كلان به شهر ملایر اختصاص یافت كه تابحال از این مبلغ 22 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
وی ابراز امیدواری كرد: در صورت تامین صد درصدی اعتبار طرح خط انتقال آب شرب ملایر و بهره برداری از این طرح، آب سد كلان بزودی به خانه های شهروندان ملایری می رسد.
حجت الاسلام آزادی خواه همینطور به وجود برخی اراضی كشاورزی در مسیر خط انتقال آب از سد كلان اشاره و اظهار نمود: نیاز است با برنامه ریزی مسئولان، مبلغی از مجموع اعتبارات طرح برای پرداخت به معارضان و جلوگیری از تنش و بروز مشكلات اختصاص پیدا كند.
وی خطر نفوذ فاضلاب به شهر زیرزمینی سامن را از دیگر مشكلات عمده این شهرستان برشمرد و خواهان توجه ویژه مسئولان امر به این مشكل جدی و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از تخریب این آثر مهم تاریخی ملایر شد.
دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس دهم هم اظهار داشت: هفته های گذشته جلسه ای با مدیرعامل شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور در جهت تامین منابع مالی آب و فاضلاب این شهرستان داشتیم كه قول های خوبی گرفتیم.
محمد كاظمی تخصیص 100 درصدی اعتبارات خط انتقال آب از سد كلان به ملایر، تخصیص مبلغی برای پرداخت به معارضان تملك اراضی در این مسیر، تخصیص اعتباراتی برای تولید مجتمع های آبرسانی و رفع مشكل آب شرب روستاهای ملایر را همچون مطالبات نمایندگان در این جلسه برشمرد.
وی با اشاره به در دست مطالعه بودن مجتمع های آبرسانی سد كلان، ینگی كند و كلیل آباد، خواهان اجرای شبكه آب و فاضلاب اسلامشهر آق گل شد و بیان كرد: تولید و تكمیل مجتمع آبرسانی سد كلان 32 روستا با جمعیتی بالغ بر 11 هزار تن را زیر پوشش قرار می دهد.
در این نشست فرماندار ویژه ملایر هم تامین آب شرب و آب كشاورزی را دغدغه اصلی شهرستان برشمرد و اضافه كرد: در جلسه ای كه دو هفته پیش با مدیرعامل شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور داشتیم، مصوبات خوبی دریافت شد كه امیدواریم هر چه سریعتر اجرایی شود.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، عبدالعظیم رضایی با تاكید بر اینكه باید بهره برداری از منابع آب را به درستی مدیریت كنیم، بیان كرد: پیرو نشست های قبلی و رفع مشكلات حوزه آب شهرستان، اولویت ها و مشكلات شناسایی و در نامه ای به تهران اعلام می گردد.
شهرستان ملایر 208 روستای دارای سكنه دارد و با جمعیتی افزون بر 300 هزار نفر در 75 كیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/2090
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: سعید زارع كندجانی

 

1396/09/12
00:25:45
5.0 / 5
4768
تگهای خبر: ساخت و ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک