نماینده مسجد سلیمان در مجلس:

900 میلیارد ریال برای اصلاح فاضلاب شهری اختصاص یافت

900 میلیارد ریال برای اصلاح فاضلاب شهری اختصاص یافت مسكن گزین: اهواز- نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس اظهار داشت: اصلاح شبكه آبرسانی در مناطق كلگه و مرادآباد به صورت جدی در دستور كار بوده و 900 میلیارد ریال هم برای فاضلاب شهری مسجدسلیمان اختصاص یافته است.


علی عسگر ظاهری عبده وند سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه آغاز عملیات اجرایی دو پروژه آبرسانی به 51 روستای شهرستان مسجد سلیمان تصریح كرد: پروژه آبرسانی به روستای این شهرستان انجام می گردد كه فاز اول این پروژه بزرگ با 250 میلیارد ریال كلید خورد و امید می رود با جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی تمامی مشكلات آب و فاضلاب این شهرستان برطرف شود.
وی اضافه كرد: همینطور بحث اصلاح شبكه فاضلاب شهری از دیگر پروژه های مهمی بود كه در دستور كار قرار گرفت و بی گمان اجرای این پروژه های بزرگ آغاز یك تحول عظیم در بخش زیرساخت های مسجد سلیمان است.
نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، هفتكل و اندیكا در مجلس شورای اسلامی افزود: هم اكنون به بیش از 12 منطقه در این شهرستان با تانكر آبرسانی می گردد اما به همت مسئولان استان بعضی از نقاط تامین آب شده و مشكلات آبرسانی در حال برطرف شدن است.
وی اظهار داشت: به رغم گذشت 39 سال از انقلاب، بیش از 46 درصد از روستاهای مسجد سلیمان با تانكر آبرسانی می گردد اما با پیگیری های استاندار و نمایندگان اقدامات خوبی تابحال صورت گرفته و امید است كه تا آخر سال در این بخش دیگر مشكلی نداشته باشیم.
ظاهری تصریح كرد: یكی دیگر از اقدامات موثر در این شهرستان تامین حجم آب مورد نیاز این شهرستان با استفاده از تقویت پمپاژ تصفیه خانه شهید بهنام محمدی بوده و پیش بینی شده تا 50 سال آینده دغدغه ای در بحث آب شرب در شهر و روستاهای مسجد سلیمان نداشته باشیم.
وی اضافه كرد: به روستای تنبی هم از دیگر پروژه های مهمی بود كه به همت مسئولان استان و نمایندگان انجام شده و این روستا اكنون از نعمت آب شرب بهره مند شد.
نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، هفتكل و اندیكا در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اقداماتی كه در دو سال قبل در جهت آبرسانی به شهرهای اندیكا، هفتكل، لالی و مسجدسلیمان صورت گرفته در نوع خود بی نظیر است و امید می رود همچنان بتوانیم در این زمینه گام های موثری برداریم.
وی افزود: احداث جاده میانبر مسجد سلیمان - اهواز از دیگر پروژه های مهم و اثرگذار استان است كه 45 كیلومتر مسیر این دو شهرستان را كوتاه می كند.
ظاهری اضافه كرد: اقدامات لازم در مورد احداث این جاده انجام شده و ظرف 10 روز آینده عملیات اجرایی آن آغاز می گردد.
همچنین درویشعلی كریمی مدیرعامل آبفا روستایی خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود سه ماه است كه پروژه های آبرسانی در سطح استان شتاب بیشتری به خود گرفته و شاهد اجرای مراسم كلنگ زنی و یا افتتاح در سطح روستاهای استان هستیم.
وی اضافه كرد: پروژه آبرسانی به 51 روستای مسجد سلیمان از یك سال پیش استارت خورد و تمامی مشكلات منطقه مورد بررسی قرار گرفته و در مورد تامین اعتبارات لازم هم تلاش های زیادی صورت گرفت.
وی افزود: با اجرای این دو پروژه آبرسانی به 51 روستای لهبری و بخش مركزی شهرستان مسجد سلیمان یك هزار و 340 خانوار از نعمت آب شرب بهره مند می شوند.
همچنین شهام سلیمانی شهردار مسجدسلیمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد آغاز عملیات اجرایی احداث بلوار دوم این شهرستان اظهار داشت: این پروژه از سال 1396 به همت استاندار خوزستان و سایر مسئولان این شهرستان به منظور رفع گره های ترافیكی بعد از برگزاری جلسات مختلف مصوب شد.
وی اضافه كرد: این پروژه بالغ بر 600 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد كه در فاز نخست 190 میلیارد ریال اختصاص یافته كه حدود پنج كیلومتر آن در این فاز احداث می گردد.
شهردار مسجد سلیمان بیان كرد: این جاده 6 خطه 19 كیلومتر طول و 24 مترعرض دارد كه یكی از موانع بزرگ ترافیكی شهرستان مسجد سلیمان را برطرف می كند.
وی خاطرنشان كرد: اجرای این پروژه علاوه بر بحث كاهش موانع ترافیكی، سبب رشد عرضی شهر شده و ارزش املاك این منطقه را هم بالاتر می برد.
سلیمانی اظهار داشت: امید است در دو سال آینده فازهای باقی مانده بلوار دوم این شهرستان هم به آخر برسد و بتوانیم تمركز خویش را روی سایر پروژه های اثرگذار بگذاریم.
وی خاطرنشان كرد: همینطور احداث پارك گردشگری تمبی با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی استان در دستور كار است كه مطالعات و اقدامات اولیه آن انجام شده است.
شهردار مسجد سلیمان اظهار داشت: احداث بلوار سوم هم در این شهرستان در دست مطالعه است و با اجرای این پروژه معضل ترافیكی این شهرستان برای همیشه برطرف می گردد.
عملیات اجرایی دو پروژه آبرسانی به 51 روستا و دو پروژه عمرانی و فاضلاب شهری در شهرستان مسجد سلیمان شامگاه دوشنبه با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استان كلید خورد.
پیش از این هم چندین پروژه آبرسانی به روستاهای آبادان، خرمشهر، گتوند، دزفول، باوی، اهواز، امیدیه، هندیجان و رامشیر كلنگ زنی و یا افتتاح شده است.
7152/6002


1397/04/19
13:58:05
5.0 / 5
5017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک