200 میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان هریس اختصاص یافت

200 میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان هریس اختصاص یافت مسكن گزین: تبریز - فرماندار شهرستان هریس از تخصیص اعتبار بودجه 200میلیارد ریالی برای این شهرستان امسال اطلاع داد و اظهار داشت: این اعتبارات از محل اعتبارات تملك دارایی های سرمایه ای و مبحث قانون استفاده متوازن از امكانات كشور است.


علی محمودی روز پجشنبه در جلسه كمیته برنامه ریزی شهرستان هریس تصریح كرد: در برنامه ششم توسعه دو شاخص مهم جمعیت و محرومیت برای تقسیم اعتبارات مورد توجه برنامه ریزان كشوری قرار گرفته است.
وی با سفارش به مدیران دستگاه ها به منظور كوشش برای جذب اعتبارات اختصاص یافته، تصریح كرد: مدیران دستگاه ها باید با سازمان مربوطه خود ارتباط بیشتری داشته باشند تا بتوانند اعتبارات بیشتری را از محل اعتبارات ملی بی نام جذب كنند و همینطور نظارت و كنترل لازم بر طرح ها را داشته باشند.
فرماندار هریس حمایت و جذب سرمایه گذار را از اولویت های كاری همه مدیران دستگاه های اجرایی برشمرد و اضافه كرد: حمایت و جذب سرمایه گذار برای تولید و تولید اشتغال باید در اولویت مدیران باشد تا با افزایش سرمایه گذاری در منطقه وضعیت كار و تولید بهبود یابد.
محمودی در مورد رونق صنعت گردشگری شهرستان هم اظهار داشت: صنعت گردشگری باید به جایی برسد كه منجر به رشد معیشت مردم شهرستان شود.
وی اضافه كرد: وجود ذخایر معدنی، صنایع دستی، سرمایه انسانی و دانش ضمنی آنها پتانسیل های لازم را برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی در شهرستان هریس بوجود آورده است.
محمودی با اشاره به اینكه توانایی استفاده از ظرفیت های پیرامون شهرستان هم مصداق برونگرایی در این صنعت است، تصریح كرد: كلانشهر تبریز می تواند سرریز مناسبی برای فعالیت های اقتصادی و اجتماعی شهرستان هریس باشد.
وی اضافه كرد: در بین پروژه های ملی شهرستان، جاده تبریز - هریس - اهر جزو فعال ترین پروژه ها به حساب می آید كه سال قبل 250 میلیارد ریال به این پروژه تخصیص داده شد و امسال در سفر اخیر ریاست جمهوری یك هزار و 300میلیارد ریال اعتبار تصویب گردید.
شهرستان هریس با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 65 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی قرار دارد.
7227/6132/518


1397/03/25
14:11:57
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک