بافت های فرسوده تهران

بافت های فرسوده تهران به گزارش مسكن گزین شهردار منطقه 20 از تداوم روند نوسازی بافت فرسوده با اعمال بسته های تشویقی در این منطقه خبرداد و اظهار داشت: منطقه 20 تهران (شهرری) با احتساب 137 هكتار بافت فرسوده، چهار درصد از بافت فرسوده شهر تهران را دارد.


سید احمد صفوی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار نمود: شناسایی املاك و محدوده بافت فرسوده در این منطقه نیاز به بازنگری مجدد دارد با این وجود137 هكتار بافت فرسوده برای این منطقه شناسایی شده است كه 100 هكتار آن شامل هفت هزار و 764 پلاك در بافت مسكونی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینكه نوسازی بافت فرسوده با مشاركت مالكان بافت فرسوده انجام می شود، اضافه كرد: با اعمال بسته های تشویقی و فعالیت های اجتماعی برای آگاه سازی شهروندان، تابحال 2 هزارو 964 پلاك حدود 38 درصد به لحاظ پلاك نوساز، از محدوده بافت قدیمی در شهرری نوسازی شده است.
وی ادامه داد: با عنایت به شرایط زلزله خیزی تهران و احتمال وقوع زلزله های سنگین، درصدد تشویق وهدایت مالكان برای نوسازی چهار هزار و 800 ملك باقی مانده در منطقه هستیم.
شهردار منطقه 20 از بخشودگی 24 میلیارد ریالی در صدور پروانه های بافت فرسوده در این منطقه اطلاع داد و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاكنون، 61 پروانه شامل 100 پلاك قدیمی در بافت فرسوده صادر گردیده است كه این میزان بخشودگی در قالب سیاست های تشویقی و بخشودگی های 100 درصدی عوارض ساخت و ساز در بافت فرسوده انجام شده است.
وی با تاكید بر بازنگری در مورد بسته های تشویقی بافت فرسوده عنوان كرد: تخفیف 100 درصدی عوارض نوسازی، اعطای تسهیلات بانكی، طراحی مجانی نما، اعطای كمك هزینه نما، كمك هزینه خدمات مهندسی و وام ودیعه مسكن همچون مهمترین موارد بسته های تشویقی اعمال شده است.
شهردار منطقه 20 پلاك های قولنامه ای، املاك اوقافی، ممنوعیت های ساخت وساز پیرامون آثار باستانی، عدم تمایل به آپارتمان نشینی، وجود برخی مشكلات اجتماعی و فرهنگی را همچون مشكلات پیش روی نوسازی بافت فرسوده برشمرد.
منطقه 20 (شهرری) جنوبی ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.


 

1396/10/25
17:11:37
5.0 / 5
5171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک