ضرورت استفاده از سیستم مدیریت ناوگان چیست؟

ضرورت استفاده از سیستم مدیریت ناوگان چیست؟ مسکن گزین: وقتی تعداد خودرو های ناوگان زیاد می شود مدیریت آنها تبدیل به یکی از چالش های هر سازمانی می شود؛ با ما همراه باشید تا به شما بگوییم ضرورت استفاده از سیستم مدیریت ناوگان چیست.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، سیستم مدیریت ناوگان یک سیستم کاربردی است که با استفاده از GPS و اینترنت امکان نظارت، تعمیر و نگهداری و مدیریت کارآمدتر ناوگان را فراهم می آورد. حمل و نقل در عملکردهای سازمانی بسیار جایگاه ویژه ای دارد. سازمان های مختلف به دلیلهای مختلف به انواع خودرو نیاز دارند و وقتی تعداد خودرو های ناوگان زیاد می شود مدیریت آنها تبدیل به یکی از چالش های هر سازمانی می شود.
ضرورت استفاده از سیستم مدیریت ناوگان
قطعاً کاهش هزینه های اضافی در حمل و نقل به سود یک مجموعه و سازمان است. سیستم مدیریت ناوگان همچون سیستم هایی است که مقیاس پذیری نخستین رکن طراحی آن به شمار می آید. این که ناوگان چه اندازه باشد اصلاً موضوع مهمی نیست. زمانی که گزارش ها کاملاً سفارشی ارائه شوند و همین طور برنامه ریزی مناسبی به عمل آید، بطور قطع سیستم هایی نظیر مدیریت ناوگان اهمیت جایگاه خودرا نشان می دهند. سیستم های مدیریت ناوگان راندمان ناوگان شما را افزایش داده و همین طور هزینه های آنرا کم می کنند.
سیستم های مدیریت ناوگان اغلب بر پایه GPS هستند. این سیستم ها موقعیت مکانی خودرو را به شما نمایش می دهند. همین طور با نصب انواع سنسورها روی خودرو های ناوگان، عملکرد قسمت های مختلف خودرو را بررسی نموده و به شما گزارش می دهند. برای مثل در صورتیکه ناوگان شما در زمینه محصولات پروتئینی فعال است می توانند با نصب حسگرهای مختلف، میزان دمای یخچال های خودرو ها را اندازه گیری کرده و به شما گزارش دهند. شما می توانید دمای یخچال خودرو را بصورت زنده مشاهده کنید و همین طور در صورت لزوم گزارش هایی از وضعیت دمای یخچال در روز یا ساعات خاصی بگیرید.
کاربرد سیستم مدیریت ناوگان
از بزرگترین و مهم ترین کارایی و کاربردهای نرم افزار مدیریت ناوگان می توان به ساده تر و کارآمدتر شدن روند مدیریت ناوگان، افزایش راندمان ناوگان، افزایش رضایت مشتریان و همین طور کاهش هزینه های ناوگان اشاره نمود. شما در این سیستم به موقعیت جغرافیایی خودرو های ناوگان دسترسی دارید و می توانید کاملاً آنها را زیر نظر داشته باشید. این نخستین وظیفه ای است که برای کاربرد این سیستم می توان برشمرد. طبیعتاً این چنین امنیت خودرو های ناوگان نیز افزایش خواهد یافت.

مشاهده موقعیت مکانی خودرو های ناوگان بصورت زنده روی نقشه
مزایای نرم افزار مدیریت ناوگان
سیستم مدیریت ناوگان تلفیقی از سخت افزار و نرم افزار می باشد که مزایای زیادی برای کسب و کارهایی که دارای ناوگان های بزرگ می باشند به همراه دارد. این سیستم با ساده تر کردن روند مدیریت ناوگان موجب افزایش راندمان آن می شود. از مهم ترین مزایای این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مشاهده موقعیت مکانی خودرو های ناوگان روی نقشه
مشاهده خودرو های درحال حرکت به همراه سرعت خودرو ها
مشاهده خودرو های متوقف
مشاهده کاردرجای خودرو ها
مشاهده گزارش از تاریخچه حرکت خودرو ها
مشاهده مسیرهای حرکت خودرو ها
مشاهده میزان سوخت مصرفی
تعریف جئوفنس (حصار جغرافیایی)
دریافت هشدارهای خاص
تعمیر و نگهداری ماشین آلات
و امکانات دیگر
در این سیستم شما می توانید توسط سامانه ردیابی خودرو موقعیت مکانی خودرو های ناوگان را بصورت زنده مشاهده کنید. همین طور می توانید میزان سرعت حرکت خودرو ها، مسیرهایی که برای حرکت انتخاب می کنند و حتی نقاط توقف آنها را مشاهده کنید.
دسترسی داشتن به گزارش های متنوع یکی دیگر از مزیت های نرم افزار مدیریت ناوگان می باشد. شما به گزارش های زیادی مانند میزان مسافت طی شده توسط خودرو ها، مدت زمانی که روشن یا خاموش بوده اند و همین طور تاریخچه حرکت خودرو ها روی نقشه در ایام انتخابی خودتان دسترسی خواهید داشت.
عملکرد نرم افزار مدیریت ناوگان
نرم افزار مدیریت ناوگان با بکارگیری همزمان GPS، نصب حسگرهای مختلف روی خودرو ها، و انجام تحلیل های پیشرفته بالاترین سطح مدیریت ناوگان را در اختیار شما قرار می دهد. بسته به این که در چه صنعتی درحال فعالیت هستید و چه نیازهایی دارید عملکرد این سیستم ها می تواند متفاوت و متناسب با نیازهای شما سفارشی سازی شده باشد. در یک صنعت دما اهمیت دارد و در صنعت دیگری میزان مصرف سوخت خودرو ها که بوسیله سیستم سنجش سوخت قابل اندازه گیری می باشد. شرکت یوفایندر که ارائه دهنده این سیستم می باشد نیازهای شما را بررسی نموده و نرم افزار مدیریت ناوگان را دقیقاً متناسب با نیازهای شما سفارشی سازی کرده و برای شما عملیاتی می کند.
سیستم سنجش سوخت چیست؟
مهم نیست که ناوگان شما تا چه اندازه بزرگ است، هزینه سوخت همیشه یکی از بیشترین هزینه های ناوگان حمل و نقل شما را تشکیل می دهد. با مدیریت کردن مصرف سوخت خودرو می توان تا حد زیادی هزینه های سازمان را کم کرد. مشاهده میزان مصرف سوخت خودرو ها در لحظه، دریافت گزارش از انجام سوخت گیری و تعداد دفعات آن و همین طور جلوگیری از سرقت سوخت (دریافت سریع هشدار تخلیه ناگهانی سوخت خودرو) از مواردی هستند که می توانند موجب کاهش چشم گیر هزینه سوخت خودرو های ناوگان و در نتیجه موجب کاهش هزینه کسب وکار شما شوند.

سیستم سنجش سوخت در این شرایط می تواند یک راهکار ایده آل باشد. بیشتر ناوگان ها شامل خودرو های سنگین می شوند که باک هایی با ظرفیت های بالا دارند و سوخت اصلی آنها گازوئیل می باشد. مدیریت ناوگان زمانی می تواند مدیریت خودرا یک مدیریت سازمان یافته و کاربردی معرفی نماید که مدیریت سوخت را بتواند به درستی برنامه ریزی کند.
سیستمی مانند سنجش سوخت این اختیار را دارد که میزان مصرف سوخت خودرو را توسط اتصال حسگر مستقیم به نمایش بگذارد و بنابراین دقت بسیار بالایی دارد.
بسیاری از شرکتها سوخت خودرو را توسط مسافت طی شده با GPS اندازه گیری می کنند که این روش به هیچ عنوان صحیح نیست و خطای بسیار زیادی هم دارد. میزان مصرف خودرو های مختلف در وضعیت مختلف متفاوت هست. سوختی که خودرو در ترافیک شهری مصرف می کند به هیچ عنوان با سوختی که در سربالایی می سوزاند یکی نیست؛ بنابراین نمی توان اظهار داشت که مسافت یک معیار مناسب برای محاسبه مصرف سوخت خودرو است. سیستم سنجش سوخت ولی این قدرت را دارد که بصورت زنده میزان سوخت را در باک خودرو نمایش دهد؛ همین طور میزان سوخت بصورت لیتر و درصد در این سیستم مشخص است.
مزایای نصب حسگر سوخت
سیستم مدیریت ناوگان زمانی که از سنجش سوخت استفاده می نماید، می تواند هشدارهایی را در خصوص سرقت سوخت و تعداد دفعات سوخت گیری خودرو ها به همراه جزییات آنرا ارسال نماید. تمامی گزارش های در رابطه با مصرف سوخت به مدیریت هرچه بهتر هزینه های سوخت اشاره دارد. گزارش های کاربردی می تواند بصورت روزانه بابت مصرف سوخت باشد و یا به یک بازه زمانی و یا دسته بندی خاص ارتباط داشته باشد.
نکته قابل توجه این است که در سیستم به طور معمول گزارش ها بصورت PDF یا Excel ارائه می شوند و حتی قابلیت ارسال پیامک هم وجود دارد. این نکته را به خاطر بسپارید که با نصب حسگر سوخت، صددرصد مصرف سوخت با مدیریت قابل قبول تری همراه خواهد بود. برای مدیریت کارآمدتر همیشه دسته بندی خودرو ها در ناوگان یک راهکار منحصربه فرد و مناسب به شمار می آید.
سخن پایانی
سیستم مدیریت ناوگان یک سیستم کاربردی برای مدیریت و کنترل هرچه بهتر با بازدهی بیشتر خودرو های حمل و نقل سازمانی است. مصرف سوخت در این میان نیز جز موارد بسیار کلیدی به شمار می آید. سیستم سنجش برای سوخت ناوگان می تواند هزینه های مصرف سوخت را به خوبی کم کند. همین مورد می تواند به نفع ناوگان باشد.
قطعاً برای کاهش هزینه های حمل و نقل سازمانی سیستمی همچون سیستم مدیریت ناوگان ضرورت و اهمیت خودرا به نحو احسن نشان داده است. دراین بین سامانه هایی نظیر یوفایندر نرم افزار و سامانه ای کاربردی را جهت استفاده آسان تر پیشنهاد می دهد. کنترل، امنیت و ایمنی راننده در جاده بطور قطع علیرغم این چنین سیستم های به درستی حفظ خواهد شد.

1401/06/31
17:51:48
5.0 / 5
329
تگهای خبر: امنیت , تجاری , جاده , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک