انفجار در نفت كش ایرانی تیم های نجات را وادار به عقب نشینی كرد

انفجار در نفت كش ایرانی تیم های نجات را وادار به عقب نشینی كرد مسكن گزین: در حالیكه نفت كش ایرانی برای چهارمین روز بعد از تصادف خود همچنان در آتش می سوخت، به دنبال وقوع یك انفجار در عرشه كشتی، تیم های نجات مجبور به عقب نشینی شدند.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه در حالیكه نفت كش ایرانی برای چهارمین روز بعد از تصادف خود همچنان در آتش می سوخت، به دنبال وقوع یك انفجار در عرشه كشتی، تیم های نجات مجبور به عقب نشینی شدند.
وزارت حمل ونقل چین در بیانیه ای در روز چهارشنبه اظهار داشت: انفجار امروز پس از ظهر بعد از این رخ داد كه نیروهای امدادی در كوشش برای خاموش كردن آتش، روی عرشه كشتی فوم پاشیدند.
علت این انفجار و میزان خسارتی كه به تانكر وارد كرده است هنوز مشخص نمی باشد. این كشتی در حال انتقال تقطیرات نفتی به كره جنوبی بود، كه شنبه شب با یك كشتی باری چینی تصادف كرد.
ده ها كشتی نجات چینی و كره ای در تقابل با بادهای قوی، موج های بلند تا ارتفاع ۱۰ متر و گازهای سمی ناشی از آتش، در منطقه به وسعت ۳۱۰۰ كیلومتر مربع به دنبال ۳۱ دریانورد مفقود شده و مهار آتش هستند. این در حالیست كه هر لحظه نگرانی ها از این كه كشتی منفجر یا غرق شود، بیشتر می گردد.
نیروی دریایی ایران هم از روز چهارشنبه به این تلاش های امدادی ملحق شده است.
دولت چین در اواخر سه شنبه اعلام نمود كه با نشت و آلودگی نفتی در مقیاس وسیع روبرو نشده است چون كه محموله این كشتی تقطیرات نفتی فوق سبك بوده كه به سرعت مشتعل شده یا تبخیر می گردد و ظرف ۵ ساعت از نشت این مواد، تنها ۱ درصد از آن باقی می ماند.
حسن قشقاوی، یك مقام ارشد وزارت خارجه ایران با اشاره به این كه هنوز شانس این وجود دارد كه از بین ۳۱ خدمه مفقود شده (كه تنها ۲ نفر آنها بنگلادشی و بقیه ایرانی هستند) تعدادی نجات پیدا كنند، اظهار داشت: اگر خدمه توانسته باشند خویش را به مكانی مانند اتاق موتور برسانند، آنگاه شانس نجات آنها بسیار بالاست. اما اگر خدایی نكرده آنها به دلیل آتش سوزی های داخل كشتی، گرفتار انفجارها شده باشند آنگاه شانس نجات آن ها بسیار كم است.
وزارت اقیانوس ها و ماهیگیری كره جنوبی هم در روز چهارشنبه اخطار داد كه این نفت كش می تواند با آتش گرفتن سوخت موتور كشتی و سوخت موجود در انبارهای آن، تا یك ماه همچنان در آتش بسوزد.
پارك یونگ دونگ یكی از مقامات این وزارتخانه اظهار داشت: ما معتقدیم با عنایت به سوانح قبلی تانكرهای نفتی، آتش سوزی در این نفت كش بین دو هفته تا یك ماه ادامه خواهد داشت.
سوخت موتور كشتی از آلوده ترین انواع نفت می باشد كه بسیار سمی می باشد اما احتمال انفجار آن بسیار كم است.
پارك اظهار داشت كه احتمال اینكه آلودگی نفتی به كره جنوبی برسد وجود ندارد چراكه این نفت كش (از موقع تصادف تا كنون) صد كیلومتر به سمت جنوب شرقی حركت كرده است.

1396/10/21
21:14:28
5.0 / 5
4880
تگهای خبر: امداد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک