رئیس مركز ارتباطات شهرداری تهران تشریح كرد؛

نمایشگاه مجازی تهران ۱۴۰۰ فرصتی برای تأمل درباره تهران امروز و فردا

نمایشگاه مجازی تهران ۱۴۰۰ فرصتی برای تأمل درباره تهران امروز و فردا مسکن گزین: نمایشگاه مجازی تهران 1400 با موضوع عملکرد مدیریت شهری تهران بر آنست که در آخر یک دوره دیگر مدیریت شهری که نقطه عطف و گذری برای این دوران بشمار می رود به ثبت و ضبط رویکردها و کارهای شاخص این حوزه بپردازد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، غلامحسین محمدی، رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران درباره نمایشگاه مجازی تهران ۱۴۰۰، توضیح داد: این نمایشگاه با نگاه به این است که شهر یک حوزه زنده و پویا است و نمی توان آنرا جدا از مسیری که گذر کرده؛ در نظر آورد و همه حوزه ها و مشکلات آنرا باید بصورت یک پروسه دید و به بررسی آن پرداخت.
وی با تاکید براینکه مدیریت شهری همچون یک برنامه درحال گذار به آینده می اندیشد و موفقیت آن نیز در ترسیم چشم اندازی برای فردای تهران است، افزود: بدین سبب باید این تصویر فردا نیز در معرض دید مخاطبان قرار گیرد. از همین رو نمایشگاه تهران ۱۴۰۰ در سه بخش اصلی روز گذشته، امروز و فردا طراحی شده است.
محمدی درباره بخش روز گذشته نمایشگاه تهران ۱۴۰۰، توضیح داد: بخش روز گذشته به روند شکل گیری تهران، یادگارهای تاریخی این شهر و سیر تحول مدیریتی شهر تهران می پردازد تا بتواند بسترهای مسائل امروز را طرح کند. باید توجه داشت که فهم درست مشکلات امروز در تحلیل رخدادهای روز گذشته شهر است و بررسی گذشته یک شهر ما را یاری می دهد تا مسیر تغییر و اصلاح مدیریت را بهتر تشخیص دهیم.
وی با اعلان اینکه در بخش امروز، تمرکز نمایشگاه بر رویکردهای گفتمانی است که مدیریت شهری تهران در این دوره مدنظر داشته است، اضافه کرد: مدیریت شهری تهران که آرمان انسان محوری را مد نظر قرار داده و هشت محور گفتمانی را به مثابه سرلوحه های برنامه های خود در نظر داشته است و کارهای سازمان ها و مراکز شهرداری تهران نیز فراتر از رویکرد سازمانی کوشش برای تحقق این محورها بوده است.
محمدی اظهار داشت: از همین رو این نمایشگاه در بخش تهران امروز تلاش دارد تا به تبیین این مفاهیم و مصداق های آنها بپردازد چونکه رویکردهای مفهومی موضوعی زمانمند نیستند بلکه باید در راه زمانی بلندمدت پیگیری شوند تا به نتیجه مطلوب برسند. نمایشگاه تهران ۱۴۰۰ نیز با همین هدف شکل گرفته است تا بوسیله فضای مجازی که دسترسی عمومی تر را فراهم می سازد به تبیین و ترویج و انتقال این گفتمان ها پرداخته شود.
بگفته رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران؛ در بخش تهران فردا نیز تعدادی از پروژه های درحال اجرا که در تهران آینده به ثمر می نشینند همراه با رویکرد به شهر انسان محور معرفی شده اند.
محمدی درباره مفهوم شهر انسان محور، اظهار داشت: شهر انسان محور در مقابل شهر خودرو محور آمده است و به سیاستگذاری و مدیریت شهری اطلاق می شود که اولویت را در راه رشد و توسعه شهر به انسان ها بدهد و در هر پروژه ای توجه اش به مردم و شهروندان بطور اعم باشد و تمامی شهروندان را در نظر بگیرد.
ایشان سپس بیان کرد: نمایشگاه مجازی تهران ۱۴۰۰ باتوجه به محدودیت های دوران پاندمی و همین طور صرفه جویی هزینه ای تلاش دارد تا از بسترهای جدید اطلاع رسانی برای بیان مفاهیم مورد نظر و انتقال تجربیات استفاده نماید.
رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اعلان اینکه شهر یک پدیده زنده و جاری است، اضافه کرد: ثبت رویکردها به شهر از آن جهت که تجربیات گسسته نمانند و بتوانند در امتداد هم فضایی مناسب تر و قابل ارزیابی را فراهم آورند، لازم و ضروری می باشد. نمایشگاه تهران ۱۴۰۰ فرصتی برای گفت وگوی صاحبنظران و علاقمندان به حوزه مدیریت شهری و تهران است تا با نقادی و بررسی فعالیت ها زمینه افزایش و تعمیق این مفاهیم را به وجود آورند. این نوع گزارش علاوه بر موارد ذکر شده، خود حرکتی در جهت شفافیت و پاسخگویی به مردم است تا شهروندان را مطالبه گر و حساس نسبت به محیط پیرامون خود تربیت کند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، نمایشگاه تهران ۱۴۰۰ با سه بخش «دیروز، امروز و فردا» بوسیله سایت های Tehran.ir، Tehran.iri، tehran۱۴۰۰.tehran.ir، My.tehran.ir قابل مشاهده و دسترسی است.
منبع:

1400/03/12
12:58:54
5.0 / 5
471
تگهای خبر: توسعه , راه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک