در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تصویب یك فوریت طرح اصلاحیه مصوبه ساماندهی فرایند پشتیبانی از ناشران و كتابفروشان

تصویب یك فوریت طرح اصلاحیه مصوبه ساماندهی فرایند پشتیبانی از ناشران و كتابفروشان به گزارش مسکن گزین اعضای شورای شهر تهران در دویست و هفتاد و هشتمین جلسه شورا یک فوریت طرح اصلاحیه مصوبه ساماندهی فرایند پشتیبانی از ناشران، موزعین و کتابفروشان را بررسی نموده و بدون مخالفت به تصویب رساندند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، در دویست و نودو هشتمین جلسه علنی شورا، یک فوریت طرح اصلاحیه مصوبه ساماندهی فرایند پشتیبانی از ناشران، موزعین و کتابفروشان مورد بررسی اعضا قرار گرفت و در همین راستا حجت نظری در عرضه گزارش کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا اظهار داشت: شورا مصوبه‎ای در این حوزه داشته است که در شهرداری‎های مناطق با آن سلیقه‎ای برخورد شده است و نگاه واحدی وجود نداشت و در هر منطقه‎ای که شهردار از ذوق و قریحه برخوردار بوده، از ناشران حمایت شده است.
وی افزود: دیدیم که در این عرصه برای توسعه فرهنگ کتاب‎خوانی باید این امکان را برای ناشران و کتابفروشان فراهم نماییم تا از حضور در فضای با کاربری مسکونی برخوردار باشند. بنابراین همان مصوبه قبلی را شرح و بسط دادیم و صریح‎تر و شفاف تر کردیم تا شهرداری‎ها ملزم به استفاده از یک شیوه واحد برای این کار شوند. امیدوارم که همکاران با رای مثبت و قاطع خود به توسعه فرهنگ کتاب‎خوانی و امکان بهره‎برداری ناشران و کتاب‎فروشان از فضاهای مسکونی کمک کنند.
در ادامه این جلسه احمد مسجد جامعی هم از برخی شهداری‎ها مانند شهرداران منطقه ۱۱، منطقه۷ و منطقه ۶ بخاطر توجه به این مورد تشکر کرد.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، نهایتا یک فوریت این طرح بدون مخالف به رای گذاشته شد و با ۱۷ رای موافق به تصویب اعضا شورای شهر تهران رسید.
منبع:

1400/03/09
20:56:51
5.0 / 5
588
تگهای خبر: توسعه , راه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک