جزئیات تصویب طرح پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت

جزئیات تصویب طرح پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت به گزارش مسکن گزین طرح «حمایت از افراد دارای معلولیت» که به پیشنهاد رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران عرضه شده بود، بعد از ۳ سال به تصویب رسید.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، طرح «حمایت از افراد دارای معلولیت» که به پیشنهاد الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران عرضه شده بود، مجموعه اقداماتی است که با هدف ایجاد و تضمین محیطی بدون مانع و قابل دسترس برای زیست مستقل افراد دارای معلولیت جهت مشارکت و حضور در اجتماع و فرصت برابر برای آنها در برخورداری از امکانات، خدمات و سایر تسهیلات عرضه شده در زندگی اجتماعی و فضای شهری بر اساس برابری با سایر افراد جامعه صورت پذیرد.

بر طبق این طرح شهرداری مکلف شده است تا مکان های ویژه ای را جهت بهبود امکان حضور افراد دارای معلولیت در سطح شهر همچون آماده سازی و مناسب سازی معابر عمومی، بوستان ها و غیره پیش بینی نماید.

همینطور صدور پروانه راه اندازی و بازسازی آخر کار برای تمامی ساختمان ها و اماکن با کاربری عمومی در جهت پشتیبانی از حقوق معلولان برای دسترس پذیری آسان تر آنها لازم الاجرا شده است.

بنا براعلام کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، بر این اساس از مهم ترین مفادی که در این طرح آمده است میتوان به تهیه نقشه راهنمای مکان های مناسب سازی شده، پیشبینی جایگاه ویژه افراد دارای معلولیت در سالن های سینما، تئاتر و...، ساخت سالن ورزشی ویژه مناسب افراد دارای معلولیت، تجهیز پارک های عمومی در سطح شهر، تجهیز سامانه های حمل و نقل به سیستم اطلاع رسانی صوتی، تصویری و نوشتاری بر پایه خط بریل، مجانی شدن استفاده از حمل و نقل عمومی برای معلولان حرکتی، نابینایان و کم بینایان و غیره اشاره نمود.1399/12/27
19:25:45
0.0 / 5
760
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک