استاندار زنجان:

توسعه زیر ساخت های حمل و نقل عمومی

توسعه زیر ساخت های حمل و نقل عمومی به گزارش مسكن گزین استاندار زنجان اظهار داشت: باید زیرساخت های بخش حمل و نقل عمومی را بسیار وسعت و توسعه دهیم و مردم را تشویق به استفاده از آن نماییم.


اسدالله درویش امیری روز چهارشنبه در دیدار با شماری از راهداران و فعالان در این حوزه ضمن تبریك 26 آذر هفته حمل و نقل اضافه كرد: حمل و نقل بخش مهمی از اشتغال جهانی به حساب می آید و امروزه در كشور بخش مهمی از اشتغال است كه باید چند برابر شود.
وی اظهاركرد: در بخشی استفاده از وسایط نقلیه شخصی هم مردم را مقصر نمی دانیم چون كه نتوانستیم بستر را جهت استفاده از حمل و نقل عمومی فراهم نماییم.
درویش امیری اظهاركرد: مهیا نبودن حمل و نقل عمومی است كه مردم را به سمت استفاده از وسایط شخصی سوق می دهد در حالی كه اگر بتوانیم بستر توسعه حمل و نقل عمومی را فراهم نماییم بخشی از اشتغال جامعه هم حل می گردد.
وی تصریح كرد: حمل و نقل عمومی باعث كاهش هزینه های كشور و سبد هزینه خانواده ها هم می گردد.
استاندار زنجان اظهار داشت: اگر در بخش جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی بستر و زیرساخت فراهم و نظام برحمل و نقل عمومی متمركز شود خیلی از هزینه های زندگی مردم، سایر هزینه های كشور كاهش
و آلودگی كشنده هم ریشه كن می گردد.
دوریش امیری تصریح كرد: امروزه توسعه جوامع شهری سبب شده صنعت حمل و نقل بخش قابل توجهی از اقتصاد جهانی باشد و در سبد اقتصاد جهانی قرار بگیرد.
وی اضافه كرد: كمپانی های بزرگی در جهان در حوزه های حمل و نقل دریایی، زمینی، ریلی برای جابجایی تاسیس شده اند، حمل و نقل ریلی در دنیا روز به روز با كیفیت تر و سرعت بیشتری جایگزین حمل و نقل جاده ای می گردد.
درویش امیری ابراز كرد: امید داریم روزی به جایی برسیم كه توسعه ریلی در كشور محقق شود و از آلودگی هوا نجات پیدا كنیم.
استاندار زنجان اظهار داشت: خودروهای تك سرنشین سرمایه ها و ثروت ملی (بنزین) كشور را می سوزانند.
درویش امیری با اشاره به اینكه شغل و تلاش راهداران رنگ و بوی انسانی عاطفی و خدمت دارد و یادآورشد: راهداران زمانی به سراغ مردم می روند كه هموطنان در طوفان و یخبندان به این قشر نیاز دارند.
وی با اشاره به اینكه گاهی غفلت یك نیروی پلیس راه در مسیر كنترل و راهنمایی می تواند منجر به حادثه ای شده و جان مردم به خطر بیفتد، تصریح كرد: باید با دقت نظر بیشتر نیروهای راهداری و پلیس راه، رنگ و بوی شغل انسانی و خدایی تقویت شود.
استاندار زنجان اظهار داشت: شغل راهداران و پلیس راه، دوستانه و حمایت از حقوق انسان هاست.
دوریش امیری با اشاره به اینكه راهداری و حمل و نقل مسئولیت فراهم كردن زیرساخت ها و نگهداری از بستر های لازم برای خدمت به مردم را دارند، اضافه كرد: حمل و نقل از زمان بشر همراه آنها بوده و با گذشت زمان هم در بخش جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی تحولاتی به منظور رفاه حال دریافت كنندگان از خدمات این بخش ها انجام می گردد كه در آینده هم توسعه و گسترش این بخش ها بیشتر خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه در گذشته انسان های زیادی به علت تشنگی، گرسنگی و نبود امكانات حمل و نقل جان خویش را از دست داده اند، یادآورشد: در گذشته 999 كاروانسرا در كشور بوده كه امروز مجتمع های خدماتی در جاده ها جای این مكان های استراحت را گرفته و با گذشت زمان سیستم های حمل و نقل، مدرن، راحت و پیشرفته می گردد.
استاندار زنجان بر ارتقای فرهنگ رانندگی در جامعه تصریح كرد و اظهار داشت: كسی مجوز نشستن پشت فرمان را دارد كه آداب و اصول رانندگی را دانسته و به آن عمل كند چون كه این فرهنگ، فرهنگی عمومی است و خودكنترلی باعث رعایت مقرارت می گردد.
درویش امیری اضافه كرد: مهمترین موضوعی كه به فرهنگ و نظم اجتماعی مربوط می شود، فرهنگ رانندگی است.
مدیركل اداره كل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان در ادامه این دیدار اظهار داشت: این اداره كل متولی 2 امر مهم حمل ونقل جاده ای و راهداری درسطح استان است و 2 مقوله درتوسعه حمل و نقل و راه هر منطقه ای بسیار مهم به حساب می آید.
ایرج دست نشان اضافه كرد: از ابتدای امسال تابحال 42 مورد آشكارسازی نقاط پرحادثه و همینطور هشت مورد حذف و اصلاح نقاط حادثه خیز در استان زنجان با اولویت مسیرهای پرتردد اجراشده است.
وی از 86 میلیون تردد از ابتدای سالجاری تابحال خبرداد و اظهار داشت: نرخ جریان تردد طی این مدت 245 وسیله نقلیه، در ساعت بوده است.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 20 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و 62 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان است.
استان زنجان پنج هزارو 840 كیلومتر راه ارتباطی دارد كه از این مقدار، 200 كیلومتر آزاد راه، 113 كیلومتر بزرگراه، 342 كیلومتر راه اصلی و 974 كیلومتر راه فرعی است.


 

1396/09/29
20:40:02
5.0 / 5
5036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک