راه آهن كرمانشاه در انتظار اعلام زمان قطعی افتتاح یا مسئولان رایزنی می كنند

راه آهن كرمانشاه در انتظار اعلام زمان قطعی افتتاح یا مسئولان رایزنی می كنند مسكن گزین: كرمانشاه- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی اعلام كرده بود كه پروژه راه آهن كرمانشاه 15 آذر امسال افتتاح می گردد اما امروز 18 آذر كه استاندار كرمانشاه و معاون وزیر راه و شهرسازی برای تعیین تكلیف از این پروژه بازدید كردند و قرار شد زمان نهایی افتتاح آن را اعلام نمایند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا؛ زمان هایی برای افتتاح پروژه راه آهن كرمانشاه اعلام شده بود اما تابحال این طرح افتتاح نشده و اكنون مردم استان چشم انتظار افتتاح این پروژه هستند.
صبحانه كاری استاندار و معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان راه آهن بامداد شنبه در محل این پروژه با حضور خبرنگاران برگزار گردید كه در این نشست استاندار كرمانشاه بر تعیین تكلیف پروژه و اعلام زمان نهایی آن تصریح كرد.
هوشنگ بازوند در این نشست با اشاره به اینكه راه آهن كرمانشاه پروژه بزرگی است و افتتاح و بهره برداری آن یكی از مطالبات جدی مردم است، اظهار داشت: روند پیشرفت این پروژه به صورت مستمر از جانب مردم و شبكه های اجتماعی رصد می گردد و برای مردم استان اهمیت فراوانی دارد.
وی با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان كرمانشاه در دومین روز از وقوع زلزله اظهار داشت: در این سفر علاوه بر اعلام وضعیت مناطق زلزله زده، وضعیت پروژه راه آهن كرمانشاه را هم به استحضار دكتر روحانی رساندم كه رئیس جمهوری هم در گفت و گو با وزیر راه و شهرسازی روند ساخت این پروژه را سوال كردند.
وی افزود: وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال رئیس جمهور اعلام نمودند كه این پروژه را تا 15 آذر 96 افتتاح می كنیم و مشكل خاصی نداریم كه بنده به دكتر آخوندی گفتم كه پروژه در این تاریخ به بهره برداری نمی رسد.
استاندار كرمانشاه در ادامه اظهار داشت: به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد دادم جلسه ای مشترك با حضور معاونان ساخت و توسعه زیرساخت ها و معاون بهره برداری وزارت راه و شهرسازی برگزار كنیم و وضعیت این پروژه را تعیین تكلیف كنیم.
وی اضافه كرد: وزیر راه و شهرسازی این جلسه را در تهران برگزار كرده بود و روزی كه معاون اول رئیس جمهور به كرمانشاه آمد دكتر جهانگیری به بنده اظهار داشت كه جلسه گذاشتیم و تعیین تكلیف كردم و تاریخ افتتاح پروژه هم قرار شده از جانب وزارت راه و شهرسازی اعلام شود.
بازوند تصریح كرد كه این جلسه امروز را برای تعیین تكلیف نهایی و اعلام زمان مشخص افتتاح پروژه راه آهن گذاشته ایم و باید به قرارهایی برسیم كه غیرواقعی نباشد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به وقوع زلزله در بخش هایی از استان كرمانشاه اظهار داشت: در مقطع كنونی مردم نیاز به شنیدن خبرهای امیدواركننده دارند و افتتاح هرچه سریعتر پروژه راه آهن می تواند نقطه امیدی برای آن ها باشد.
وی همینطور با اشاره به آمار بالای بیكاری در استان كرمانشاه، اضافه كرد: انتظار داریم از نیروهای بومی در همه بخش ها و سطوح این پروژه استفاده گردد.

**راه آهن كرمانشاه از نظر ما به اتمام رسیده است
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور هم در این نشست اظهار داشت: از نظر ما عملیات ریل گذاری راه آهن كرمانشاه 14 آذر به آخر رسیده است.
خیرالله خادمی اضافه كرد: پروژه ای كه ساخته می گردد در زمان بهره برداری جزییاتی دارد كه تا مدتی اجرای این جزئیات طول می كشد.
وی با اشاره به اینكه مسیر ۱۱۵كیلومتری فیروزان تا كرمانشاه در پنج ماه اول امسال اجرا شد، اظهار داشت: اگر این اقدام های موثر و حمایت دولت نبود، این پروژه تا 2 سال آینده هم آماده بهره برداری نمی شد.
وی با اشاره به اینكه پروژه راه آهن كرمانشاه هنوز ادامه دارد، اظهار داشت: امروز از پروژه بازدید می كنیم و برای تعیین تكلف زمان بهره برداری آن جلسه ای برگزار خواهیم كرد.
وی از پروژه راه آهن كرمانشاه بعنوان پروژه بزرگی نام برد و اظهار داشت: در همه بخش ها بخصوص ریل گذاری این پروژه خیلی خوب كار شده است.
خادمی اضافه كرد: سال قبل یك هزار و 200 میلیارد ریال به این پروژه نقدینگی تزریق شود كه منحصر به فرد است.

**بخش مسافربری ایستگاه كرمانشاه 97 درصد پیشرفت فیزیكی دارد
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی هم در این جلسه اظهار داشت كه بخش مسافربری راه آهن كرمانشاه با 97 درصد پیشرفت فیزیكی در دست ساخت است.
محمدزاده اضافه كرد: راه آهن كرمانشاه 9 ایستگاه شامل 6 ایستگاه مسافربری و سه ایستگاه علایمی دارد.
خط آهن كه از سمت ملایر در استان همدان به كرمانشاه می آید 176 كیلومتر طول دارد و تابحال بیش از 12 هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
نشست مشترك معاون وزیر راه، مدیرعامل شركت راه آهن و استاندار كرمانشاه بدون حضور خبرنگاران در استانداری برگزار گردید و قرار شد نتایج این جلسه همچون زمان قطعی بهره برداری این پروژه با استفاده از روابط عمومی استانداری كرمانشاه در اختیار رسانه ها قرار گیرد.
8066/3033 خبرنگار: فرزاد نویدی ** انتشاردهنده: علی مولوی


1396/09/18
00:52:47
5.0 / 5
4680
تگهای خبر: توسعه , راه آهن , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک