آخوندی مطرح كرد؛

انگیزه ای برای نوسازی ناوگان

انگیزه ای برای نوسازی ناوگان به گزارش مسكن گزین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای افزایش ایمنی راه ها، باید حمل و نقل عمومیِ جاده ای به ریل منتقل شود كه نقش صندوق توسعه ملی در سرمایه گذاری در توسعه ریل مهم است.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، عباس آخوندی در حاشیه همایش «مدیریت ایمنی راه مجمع جهانی راه ها (پیارك)» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این همایش برگزار گردید تا در مورد ایمنی راه ها بتوانیم از تجربه سایر كشورها استفاده كنیم.
وی با اشاره به اهمیت انتقال مدیریت جاده ها از سنتی و مكانیكی به هوشمند اضافه كرد: در روش مدیریت هوشمند جاده به محض ورود خودرو به جاده، می توان هویت كامل خودرو و راننده را مشخص كرد كه در زمینه افزایش ایمنی جاده ها به مدیران ایمنی راه ها كمك می نماید.
وزیر راه و شهرسازی درباره ضرورت یكپارچگی امداد و نجات در جاده ها میان دستگاه های خدمات رسان جاده ای اظهار داشت: در یك حادثه امداد خودرو، سازمان راهداری، پلیس راهور، هلال احمر و اورژانس درگیر هستند؛ اما هر كدام به صورت فردی، نه یكپارچه كه باید این یكپارچگی تولید شود.
آخوندی در مورد اهمیت افزایش حمل و نقل عمومی برون شهری و نقش آن در افزایش ایمنی راه ها خاطرنشان كرد: در تهران روزانه ۲. ۵ میلیون نفر با ۵۵۰ هزار خودرو به تهران می آیند كه باید بخش زیادی از آنها به حمل و نقل عمومی منتقل شوند.
وزیر راه و شهرسازی، نقش ریل را در این میان مهم دانست و اظهار داشت: افزایش سهم ریل از سفرها نه تنها در كاهش مصرف سوخت بلكه در ایمنی راه ها هم مؤثر است، ولی افزایش سهم ریل نیاز به ۲۸ میلیارد دلار سرمایه از منابع داخلی و خارجی دارد كه نقش صندوق توسعه ملی در توسعه ریل مؤثر است و این صندوق باید به كمك توسعه حمل و نقل ریلی بیاید.
وی درباره نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای تصریح كرد: نوسازی ناوگان با قیمت سوخت ارتباط مستقیم دارد، هر چقدر سوخت ارزان باشد، علاقه مندی به نوسازی ناوگان كاسته می شود.
 

1396/09/04
00:02:46
5.0 / 5
4884
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک