رییس سازمان برنامه وبودجه:

دولت متعهد به تامین زیرساخت های مسكن مهر است

دولت متعهد به تامین زیرساخت های مسكن مهر است مسكن گزین: رشت - رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: مسكن مهر، مجموعه مسكونی خصوصی در قالب شركت تعاونی یا اقدام فردی برای ساخت است اما دولت، همچنان خویش را به تأمین زیرساخت های آن متعهد می داند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز جمعه در جمع خبرنگاران در ایستگاه مركزی در حال راه اندازی راه آهن رشت با اشاره به بازدید از مجموعه مسكن مهر این شهر، تصریح كرد: مقرر شد آنچه نهادهای مربوطه در مورد زیرساخت ها می توانند تا سال جاری انجام دهند را اطلاع دهند تا اعتبار آن مشخص و پرداخت گردد.
وی با اشاره به اختصاص اعتبار برای جبران خسارت های ناشی از سیل نیمه مهرماه گذشته در استان، اطمینان داد كه در صورت مشخص شدن تعداد واحدهایی كه تحویل متقاضیان می شود، بودجه تامین زیرساخت های آن هم تا آخر آبان ماه جاری به استان اختصاص پیدا كند.
معاون رئیس جمهوری به بازدید خود از تصفیه خانه فاضلاب مسكن مهر رشت هم اشاره و افزود: متعهد شده اند تا یك سال آینده، بخشی از این تصفیه خانه را كه حدود 12.5 درصد می تواند آب فاضلاب رشت را تصفیه كند، آماده تحویل كنند از این رو اعتبار هر آنچه كه طی سال جاری قابل اتمام است، پرداخت می گردد.
نوبخت در ادامه سخنانش به بازدید از پروژه حمل و نقل ریلی رشت اشاره نمود و اضافه كرد: همواره در سفر به گیلان، یكی از طرح هایی كه بازدید كرده ام، پروژه راه آهن است و اطمینان می دهم دولت نسبت به هرآنچه مربوط به تامین منابع مالی بود، فروگذار نكرده است.
وی ابراز امیدواری كرد این خط ریلی هرچه سریع تر به بهره برداری برسد تا مردم برای انجام مسافرت، از آن استفاده كنند.
نوبخت روند انجام این پروژه را مطلوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: تاخیر این پروژه به علت مشكلاتی است كه اجرای این طرح در معابر كوهستانی داشته و امیدوارم بخش تكمیلی آن به گونه ای مناسب و مانند دفعات پیشین، مدیریت شود.
معاون رییس جمهوری با یادآوری اتصال استان های همدان و كرمانشاه به شبكه ریلی سراسری طی سال قبل اضافه كرد: امسال هم استان های آذربایجان غربی و گیلان به این شبكه سراسری وصل می شوند.
به گفته نوبخت، به علت تقارن ایام اخیر با اربعین حسینی، افتتاح راه آهن ارومیه به پس از این روزها موكول شده و بعد از آن، خط ریلی گیلان به بهره برداری می رسد و خانواده های معظم شهدا به میزبانی سازمان برنامه و بودجه، به مشهد مقدس مشرف می شوند.
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به وعده استاندار گیلان برای درنظر گرفته شدن ساختمانی بعنوان اداره كل راه آهن گیلان و معرفی مدیركل راه آهن استان طی ماه جاری تصریح كرد: ایستگاه تكمیلی دیگری در داخل شهر رشت در نظر گرفته شده ولی ایستگاه كنونی هم وسعت زیادی دارد كه می تواند پروژه های جنبی با اشتغال زایی زیادی فراهم سازد.
وی افزود: طرحی در خصوص استفاده از خودروهای با پلاك منطقه آزاد انزلی برای تردد مردم در این ایستگاه عرضه شد كه از آن استقبال كردم ضمن اینكه واگن هایی ویژه (VIP) در نظر گرفته ایم تا مسافران نسبت به استفاده از این مسیر ریلی، رغبت بیشتری داشته باشند.
محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، روز جمعه با همراهی مسئولان استان گیلان از ایستگاه مركزی در حال راه اندازی راه آهن رشت و پروژه های عمرانی مسكن مهر شامل تأسیسات زیربنایی و تصفیه خانه بازدید كرد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، ساخت پروژه راه آهن رشت - قزوین از سال 1385 شروع شده و این مسیر در قالب هشت قطعه كار می گردد. این خط ریلی قادر خواهد بود سالانه هفت میلیون تن بار را حمل و 2 و نیم میلیون مسافر را جابجا كند. حدود هشت كیلومتر پل های ویژه در این مسیر وجود دارد كه بزرگترین پل راه آهن كشور، به طول یك هزار و 430 متر روی سد منجیل است.
7471/2007


1397/08/04
16:39:47
5.0 / 5
5367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک