قرارداد طرح توسعه حمل و نقل ریلی برای 9 كلانشهر به امضا رسید

قرارداد طرح توسعه حمل و نقل ریلی برای 9 كلانشهر به امضا رسید مسكن گزین: تهران- طرح توسعه حمل و نقل ریلی درونشهری (جابجایی مسافر با قطار شهری) در تهران و هشت كلانشهر با حضور وزیر نفت بین شركت بهینه سازی سوخت و شهرداری های این كلانشهرها به امضا رسید.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این طرح كه شامگاه سه شنبه به امضا رسید، با هدف بهبود و ارتقای سفرهای درون شهری با مترو، دستیابی به اهداف قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و كاهش مصرف سوخت (بنزین، نفت گاز و سی. ان.جی) و كاهش انتشار آلاینده های زیست محیطی اجرا می گردد.
بر پایه این طرح، 2 هزار دستگاه واگن جدید در تهران و یك هزار دستگاه در كلانشهرها تا سال 1400 به ناوگان مترو تهران و كلانشهرها می پیوندد.
به گفته «محسن دلاویز» مدیرعامل شركت بهینه سازی مصرف سوخت، با اجرای طرح توسعه حمل و نقل ریلی شهری تا آخر سال 1409 در تهران یك میلیارد و 400 میلیون دلار و در كلانشهرها تا آخر سال 1414 یك میلیارد و 180 میلیون دلار در مصرف سوخت صرفه جویی می گردد.
پیش از این، وزارت نفت به استناد ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی كشور مصوب 1394 و آیین نامه اجرایی آن طرح «توسعه حمل ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت كلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم» را پیشنهاد كرد كه بعد از تصویب در شورای اقتصاد، به شركت بهینه سازی مصرف سوخت تكلیف شد.
در همین پیوند، سال گذشته تفاهمنامه همكاری توسعه حمل و نقل ریلی شهری (مترو) میان شركت بهینه سازی مصرف سوخت و شهرداری ها به امضا رسید كه بر مبنای آن تا سال 1400، 2 هزار دستگاه واگن جدید شامل یك هزار واگن در تهران و یك هزار دستگاه در كلانشهرها به ناوگان ریلی می پیوندد.
این طرح با هدف بهبود وضعیت سفرهای درون شهری مترو و كاهش مصرف سوخت و آلاینده ها اجرا شده است.

اقتصام*6984*1961*


1397/08/01
22:46:59
5.0 / 5
4951
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک