ساماندهی پروژه های نیمه تمام راه آهن در اولویت قرار دارد

ساماندهی پروژه های نیمه تمام راه آهن در اولویت قرار دارد مسكن گزین: تهران – مدیركل راه آهن استان تهران اظهار داشت: به علت محدودیت منابع مالی، بعضی از پروژه های راه آهن نیمه كاره رها شده كه ساماندهی این پروژه ها در اولویت شركت راه آهن قرار دارد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، عابدین هادی نژاد روز دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت احداث پروژه های قطار شهری تهران – ورامین و بازدید میدانی از روند اجرای این پروژه اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته در زمینه حمل و نقل ریلی باید اولویت بندی شده و بسته به میزان اهمیت، اعتبار و بررسی وضع موجود خطوط و خدمات ارائه شده به مردم در اولویت اجرا قرا رگیرد.
وی اظهار داشت: یكی از مهمترین مسائل مربوط به حوزه راه آهن، حفظ و نگهداری و ارتقاء و بهبود كیفیت پروژه ها است چون كه در این صورت است كه می توان از داشته های موجود بهترین استفاده را انجام داد.
هادی نژاد اضافه كرد: تا كنون هزینه های بسیاری صرف احداث و راه اندازی پروژه های راه آهن صورت گرفته كه بعضی از آنها افتتاح و برخی دیگر به علت كمبود اعتبار، نیمه كاره رها شده است كه ساماندهی پروژه های نیمه تمام در دستور كار شركت راه آهن قرار گرفته است.
وی با اشاره به اجرای پروژه های راه آهن در شهرستان ورامین به منظور تكمیل قطار شهری تهران – ورامین – گرمسار اظهار داشت: این پروژه ها شامل پل روگذر امام رضا(ع) و زیرگذر 15 خرداد با اعتباری بالغ بر یكصد میلیارد تومان احداث شده كه لازم است اقدامات لازم برای تكمیل آن ها صورت گیرد.
مدیركل راه آهن استان تهران اضافه كرد: طی بازدیدهای میدانی این ضعف مشخص شد كه در جنوب شرق استان تهران توجه ویژه ای به علایم راهنمایی و اخطار دهنده مربوط به راه آهن صورت نمی گیرد و وضعیت نامناسب ایستگاه ها و سكوهای آن سبب شده تا هر از چند گاهی شاهد بروز حوادث در حوزه راه آهن باشیم.
هادی نژاد اظهار داشت: ورامین از زیرظرفیت خوبی در حوزه حمل و نقل ریلی برخوردار می باشد و تلاش می گردد تا این شهرستان شاهد توسعه زیر ساخت های حمل و نقل ریلی باشد.
*توسعه حمل و نقل ریلی باید با حفظ جان شهروندان توام باشد
سرپرست فرمانداری ورامین هم در این جلسه با اشاره به این كه مهمترین وظیفه مسئولان، توسعه خدمات و اجرای پروژه های عمرانی است تصریح كرد: توسعه حمل و نقل ریلی در ورامین باید با حفظ جان شهروندان توام باشد.
حسین كاغذلو اضافه كرد: با وجود آن كه دولت اعتبار بسیار مناسبی برای اجرا و تكمیل پل روگذر امام رضا(ع) و زیر گذر 15 خرداد انجام داده ولی این پروژه ها با مشكلاتی برای تردد عابران پیاده همراه می باشد كه باید هر چه سریعتر این مشكلات برطرف شود.
وی خاطرنشان كرد: با اجرای خط سه و چهار قطار شهری، در زیرگذر باغ صالح و موسی آباد مشكلاتی برای تردد خودروها و عابران پیاده به وجود آمده و این مشكل كه جان مردم را با خطر مواجه كرده برطرف شود.
وی بیان كرد: همراهی و همكاری متقابل شركت راه آهن و شهرداری ورامین می تواند بخشی از مشكلات موجود در راه قطار سراسری تهران – مشهد و قطار شهری تهران – ورامین – گرمسار را برطرف كند.
راه آهن سراسری تهران – مشهد و قطار شهری تهران – ورامین – گرمسار بعد از عبور از شهرستان قرچك وارد بخش مركزی شهر ورامین شده بعد از قطع كردن خیابان های خیرآباد جنوبی، باغخواص، موسی آباد، احمدآباد، شهرك اصلاح بذر، خیابان اصلی ورامین، منطقه سیلو، منطقه باغ صالح، خیابان رسالت و بلوار امام رضا(ع) از ورامین خارج می گردد.
به منظور سهولت در تردد خودروها، در مناطق موسی آباد، شهرك اصلاح بذر، بلوار شهید باهنر، بلوار رسالت، باغ صالح و بلوار امام رضا(ع) پروژه های روگذر و زیر گذر احداث شده است و مابقی تقاطع ها با احداث ایستگاه سوزن بانی، خودروها از روی ریل عبور می كنند.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 كیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//1348


1397/07/09
22:25:49
5.0 / 5
4608
تگهای خبر: توسعه , حمل و نقل , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک