رئیس نظام مهندسی استان تهران؛

۲۰۰ گود ساختمانی خطرناك در تهران وجود دارد

۲۰۰ گود ساختمانی خطرناك در تهران وجود دارد رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران از وجود ۲۰۰ گود ساختمانی خطرناك در پایتخت اطلاع داد و اظهار داشت: در ۴ سال قبل ۳۲ هزار بازدید از گودبرداری ها انجام شده است.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر به نقل از خبرگزاری صداو سیما، گرایش ساخت وساز به سمت برج های تجاری، عمق گودبرداری ها را برای احداث طبقات منفی (احداث پاركینگ و زیرزمین) افزایش داده است اما به علت رعایت نشدن ضوابط و مقررات ملی، ساختمان در فاصله كوتاهی ریزش می كند.
در دو سال اخیر كه شاهد كاهش حوادث ساختمانی هستیم، گودبرداری های غیر اصولی كه شرایط پیرامون و خاك را مورد بررسی قرار نداده اند و با حضور مجری ذی صلاح اقدام به گودبرداری نكردند، از جانب سازمان نظام مهندسی متوقف شده است تا اصول ایمنی را رعایت كنند.
شهر تهران هم به خاطر تأمین پاركینگ مورد نیاز و افزایش عمق گودبرداری در سال های گذشته، آمار تلفات مالی و جانی زیادی داشته است.
حوادث گودبرداری و آوار یكی از مهم ترین علل مرگ و میر كارگران ساختمانی و همینطور ریزش ساختمان های فرسوده اطراف محل گودبرداری به شمار می آید و علاوه بر آن برای ساكنان خانه هایی كه قرار است در نزدیكی محل سكونتشان گودبرداری صورت گیرد نگرانی و دلهره بوجود می|آورد.
آمار خسارت حوادث ساختمانی ناشی از گودبرداری در سال ۹۱ بیش از ۶۰ نفر در شهر تهران بود اما در چند سال اخیر به ۳ تا ۴ نفر رسیده است.
رئیس نظام مهندسی تهران: كاهش چشمگیر تلفات گودبرداری
حسن قربانخانی از ۲۰۰ گود خطرناك در تهران اطلاع داد و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ تا امروز در تهران ۳۲ هزار بازدید گودبرداری از جانب سازمان نظام مهنددسی ساختمان استان تهران انجام شد كه ۲هزار و ۱۰۰ مورد مربوط به سال ۹۶ است.
وی با اشاره به اینكه ۶۲ درصد كاهش گودبرداری در شهر تهران داشتیم كه كمك كرد اتفاقات ناگوار كم شود خاطرنشان كرد: از دیدگاه ما گودی خطرناك است كه عمیق و اصول ایمن سازی و تثبیت در آن به خوبی رعایت نشده باشد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به جلسه ای كه مسئولان این سازمان با شهرداری و شورای شهر در مورد عرضه گزارش كامل و مبسوطی از گودهای تهران داشتند، اضافه كرد: در این حال ما گزارش فنی هر گودی را كه خطرناك باشد به شهرداری می دهیم تا پیگیر آن باشند ولی بقیه پیگیری آن با ما نیست.
مانور های شبانه نظام مهندسی از گودبرداری ها هم یكی از دلایل اصلی كاهش تلفات است.
حمید رضا خوشدل درباره مانورهای شبانه سازمان نظام مهندسی هم اظهار داشت: به علت اینكه خیلی از گودبرداری ها در شب صورت می گیرد، سازمان نظام مهندسی بازدیدهای شبانه ای دارد كه امسال هم ۱۳۸ درصد میزان بازدیدها افزایش داشته و سبب كاهش حوادث ناشی از گودبرداری شده است.
معاون سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصریح كرد: تا زمانی كه ساختمان ها با حضور عوامل دارای صلاحیت ساخته نشود گودبرداری ها همچنان خطرناك هستند؛ ۴۰ هزار عضو فعال در سازمان نظام مهندسی مشغول عرضه خدمات هستند كه در ۲ سال قبل بیش از ۲ هزار متخلف در حوزه نظام مهندسی به شورای مهندسی معرفی شده است.
 

1396/08/17
23:20:09
5.0 / 5
5617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک