سالانه 120هزار وسیله نقلیه در مرز ایران و تركیه تردد می كنند

سالانه 120هزار وسیله نقلیه در مرز ایران و تركیه تردد می كنند مسكن گزین: تهران- یك مسوول حمل و نقل بین المللی وزارت راه و شهرسازی با بیان این كه سالانه حدود 120 هزار وسیله نقلیه در مرزهای مشترك سه گانه ایران و تركیه تردد می كنند، اضافه كرد: توسعه تسهیلات و امكانات در پایانه های مرزی و اصلاح شبكه راه ها مورد توجه قرار گرفته است.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا نفیسی مدیركل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی وزارت راه و شهرسازی در دیدار هیات ایرانی با رضا هاكان تكین سفیر تركیه در ایران با بیان این مطلب اضافه كرد: با هدف تسهیل و توسعه حمل ونقل جاده ای، برگزاری كمیته مشترك حمل ونقل جاده ای میان 2 كشور و نشست های مشترك مرزی پیگیری شده است.
وی افزود: امیدواریم با طرح مسائل و مشكلات در این نشست ها، زمینه های همكاری ها و توسعه مناسبات بیش از گذشته فراهم گردد و تردد وسایل نقلیه عبوری از مرزهای 2 كشور، روند صعودی پیدا كند.
عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی هم در این نشست اظهار داشت: توسعه حمل ونقل جاده ای و ترانزیتی بین ایران و تركیه از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای هم خواهان توسعه این مناسبات و رفع موانع و مشكلات موجود است.
وی افزود: در زمینه توسعه همكاری ها در حوزه انتقال دانش و تجربیات مربوط به نگهداری راه ها، تأسیسات بین راهی و سیستم های حمل ونقل هوشمند جاده ای و سایر موضوعات، طرف ایرانی آمادگی هرگونه همكاری و مشاركت را اعلام می دارد.
رضا هاكان تكین، سفیر كشور تركیه هم در این نشست، ضمن ابراز خرسندی از همكاری های موفق دوجانبه و ترانزیتی حمل ونقل جاده ای میان 2 كشور در سال های اخیر، تصریح كرد: ظرفیت های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل ونقلی جاده ای و ترانزیت میان ایران و تركیه وجود دارد كه امید است در چارچوب تأمین منافع مشترك و دستیابی به راهكارهای رفع مسائل و مشكلات موجود، زمینه های جدید همكاری های مشترك حمل ونقلی، ترانزیتی و تجاری تولید شود.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، رضا هاكان تكین سفیر تركیه در ایران با عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی برای تقویت همكاری های حمل و نقل جاده ای و مبادلات تجاری و بازرگانی بین 2 كشور دیدار و گفت وگو كرد.
اقتصام**2022**9129


1397/06/23
19:33:03
5.0 / 5
4956
تگهای خبر: تسهیلات , توسعه , تولید , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک