در حاشیه نمایشگاه مطبوعات به مهر اعلام شد؛

دستور رئیس جمهور برای برج سازی در بافت فرسوده

دستور رئیس جمهور برای برج سازی در بافت فرسوده به گزارش مسكن گزین سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران اظهار داشت: به هیچ عنوان موضوعی تحت عنوان ابلاغ دستورالعمل رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی برای بلندمرتبه سازی در بافت فرسوده وجود ندارد.هوشنگ عشایری با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در پاسخ به پرسشی در مورد ابلاغ اخیر رئیس جمهور مبنی بر صدور مجوز بلندمرتبه سازی در بافت فرسوده اظهار داشت: به هیچ وجه رئیس جمهور دستورالعمل بلندمرتبه سازی در بافت فرسوده را به وزیر ابلاغ نكرده است، بلكه همان تاكید بر انبوه سازی بوده كه برخی آن را به برج سازی تعبیر كرده اند.
وی با اشاره به اینكه ما به تولید انبوه مسكن در بافت فرسوده كاملاً اعتقاد داریم، اضافه كرد: ولی تعداد طبقات ساخت و ساز در این مناطق كاملاً به ضوابط شهرسازی در هر منطقه و محله بستگی دارد. به طور مثال در بافت تاریخی اجازه ساخت بیش از دو طبقه داده نمی شود.
سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران ادامه داد: بر مبنای طرح جامع مسكن قرار است سالانه ۹۰۰ هزار واحد مسكونی در تهران ساخته شود كه سهم ساخت و ساز در بافت فرسوده سالانه ۴۰۰ هزار واحد است.
عشایری با اشاره به اینكه مجوز نوسازی بافت های فرسوده در سه سطح داده می شود، اظهار داشت: یك سطح آن سری سازی است كه در آن واحدها به صورت سری و مشابه در كنار هم ساخته می شوند. یك سطح دیگر آن، مجوز برای تجمیع ریزدانه ها است كه در آن مالكان واحدهای مسكونی كوچك در بافت های فرسوده بعد از تجمیع می توانند واحدهای جدید بسازند و سطح سوم بلندمرتبه سازی است كه این سطح صرفاً در حاشیه شهرها و با عنایت به استقبال ساكنان مناطق حاشیه ای، مجوز آن صادر می گردد.
وی در مورد جلسه مسئولان وزارت راه و شهرسازی با رئیس جمهور در مورد مبحث بهسازی و احیای بافت های فرسوده اظهار داشت: اخیراً دیداری با مسعود نیلی مشاور رئیس جمهور داشته ایم و قرار است در هفته جاری هم همراه با وزیر راه و شهرسازی دیداری با رئیس جمهور داشته باشیم.
 

1396/08/11
22:37:25
5.0 / 5
4827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک