استاندار ایلام:

سه هزار میلیارد ریال به پروژه های اربعین اختصاص می یابد

سه هزار میلیارد ریال به پروژه های اربعین اختصاص می یابد مسكن گزین: ایلام - استاندار ایلام اظهار داشت: در مجموع اعتباری بیش از سه هزار میلیارد ریال برای تكمیل پروژه های حوزه اربعین در این استان اختصاص خواهد یافت.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی روز یكشنبه در نشست ستاد اربعین استان تصریح كرد: این پروژه ها شامل تكمیل مسیرهای ارتباطی ایلام – مهران، تونل قلاجه، تونل كبیركوه، جاده مرزی مهران، بیمارستان 365 تخت خوابی ایلام و... است.
وی با اشاره به تخصیص یك هزار و 700 میلیارد ریال به پروژه جاده كنجانچم در راه مهران اضافه كرد: 36 كیلومتر از این مسیر تا اربعین آماده خواهد شد و در بحث مطالبات قرارگاه خاتم الانبیاء سال قبل بیش از 530 میلیارد ریال پرداخت گردید و امسال هم امیدواریم 600 میلیارد ریال پرداختی به قرارگاه داشته باشیم.
استاندار ایلام از اختصاص 150 میلیارد ریال اعتبار جهت تكمیل تونل قلاجه اطلاع داد و خاطرنشان كرد: این اعتبار برای سیستم تهویه و روشنایی این تونل اختصاص می یابد.
سلیمانی دشتكی پیشرفت تونل كبیركوه را رضایت بخش خواند و تصریح كرد: بیش از 450 میلیارد ریال برای تكمیل این پروژه اعتبار در نظر گرفته شده و در بحث جاده مرزی مهران هم 36 میلیارد ریال مصوب شده است.
وی در مورد پروژه های سفر رئیس جمهور هم اظهار داشت: یكی از پروژه های سفر رئیس جمهور بیمارستان جدید ایلام بود كه به منظور تكمیل آن یك گروه برای بازدید از روند پیشرفت فیزیكی این بیمارستان تعیین و اعتبار لازم جهت تكمیل آن تخصیص می یابد.
استاندار ایلام با اشاره به دیدار با سفرای كشورهای همسایه افزود: در این دیدار بحث اربعین، تجار و روابط بازرگانی و ترانزیت كالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رایزنی جهت سفر سفیر ایران در عراق به استان انجام شد.
وی از پیگیری های روزانه جهت فعال سازی مرزهای چیلات و چنگوله اطلاع داد و اضافه كرد: تلاش ما این است بتوانیم این 2 مرز را برای ادامه مراودات تجاری و بازرگانی به ایام اربعین برسانیم.
استاندار ایلام همینطور از سفر استاندار واسط عراق به ایران در هفته جاری اطلاع داد و افزود: در این دیدار به دنبال فعال سازی كشور عراق در بحث مرزهای چیلات و چنگلوله و هماهنگی های لازم در بحث مرز مهران و توافقات لازم در مورد اربعین و مراودات تجاری خواهیم بود.
وی با تاكید بر عملیاتی بودن اقدامات ستاد اربعین افزود: باید جلساتی كه در این رابطه برگزاری می گردد خروجی داشته باشد و عملیاتی باشد.
وی همینطور خواهان مردمی شدن فعالیت های اربعین و برپایی موكب ها شد و تصریح كرد: دستگاههای دولتی، حمایتی و عمومی نسبت به برپایی موكب ها از محل اعتبارات دولتی خودداری و بیشتر نسبت به جلب مشاركت های مردمی اقدام گردد و از برپایی موكب ها در شهرها و مراكز جمعیتی و تجاری خودداری شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام هم در این نشست در مورد فعالیت كمیته های اربعین بیان كرد: نشست های متعددی در بحث كمیته های اربعین و شهرستان ها و فرمانداری ها برگزار گردید و مصوبات خوبی هم در این جلسات به تصویب رسیده است.
محمد نوذری به تدوین سند جامع اربعین اشاره نمود و اضافه كرد: این سند در حال تدوین است و دستگاه های اجرایی در مورد ارسال اطلاعات هم سریعتر اقدام نمایند چون كه سند جامع اربعین با اولویت های اقتصادی باید هر چه سریعتر تدوین شود.
معاون امور عمرانی استاندار ایلام هم در این نشست با عرضه گزارشی در مورد فعالیت كمیته زیرساخت اربعین تصریح كرد: تلاش ما در جهت تكمیل محورهای ارتباطی منتهی به مرز مهران به شدت در حال اجراست و در بحث چهار خطه كردن مسیر كارخانه سیمان تا سرابله، كنار گذر غربی مهران، انسداد مرز و فرودگاه مهران هم تلاش داریم كه در روزهای اربعین مورد استفاده قرار گیرند.
احمد كرمی از پیگیری های لازم برای دعوت از معاونین عمرانی استان های معین در كنگره اربعین اطلاع داد و اظهار داشت: در این خصوص هم پیش از ایام اربعین این جلسه هماهنگی صورت خواهد گرفت.
وی از تلاش در جهت تكمیل پروژه های در رابطه با اربعین تا پیش از كنگره عظیم اربعین اطلاع داد و تصریح كرد: در مورد جاده جایگزین ایلام به مهران هم با رفع نقاط حادثه خیز و آسفالت بخشی از این محور و ساماندهی پاركنیگ ها در حال اقدام هستیم.
3032/6119


1397/05/07
13:20:33
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: جاده , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک