مدیریت منابع زیرزمینی دشت شیروان-فاروج واگذار می گردد

مدیریت منابع زیرزمینی دشت شیروان-فاروج واگذار می گردد مسكن گزین: بجنورد- مدیرعامل شركت آب منطقه ای خراسان شمالی اظهار داشت: مدیریت منابع و مصارف آب زیرزمینی دشت شیروان-فاروج در خراسان شمالی با حفظ اختیارات حاكمیتی در این بخش، به تشكلهای مردمی واگذار می گردد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از مدیریت روابط عمومی شركت آب منطقه ای خراسان شمالی، مهندس سیدابراهیم علوی هدف از این كار را حفظ و صیانت از منابع آب برای تعادل بخشی منابع و مصارف آب زیرزمینی این منطقه ذكر كرد و اظهار داشت: نحوه واگذاری مدیریت مشاركتی منابع آب زیرزمینی دشت شیروان و فاروج در نشستی با حضور نمایندگان وزارت نیرو، جهاد كشاورزی، سازمان مركزی تعاون روستایی ایران و شركت مدیریت منابع آب ایران بررسی گردید.
وی مشاركت ذینفعان در مدیریت منابع را تنها راه نجات منابع آب زیرزمینی بیان كرد و اظهار داشت: امید است با تدوین، پیاده سازی و اجرائی كردن الگوی مدیریت مشاركتی بهره برداری از آب های زیرزمینی در این دشت ساماندهی گردد.
او تولید تعادل بین منابع و مصارف آب در دشت شیروان – فاروج، كاهش تقاضا و مصرف بر مبنای آب قابل برنامه ریزی، افزایش بهره وری، ارتقای سطح حفاظت كمی و كیفی و همینطور كاهش تصدی گری و توانمندسازی تشكل ها به لحاظ اداری و مدیریت منابع آب را از اهداف مهم این طرح ذكر كرد.
وی اضافه كرد: انتظار می رود با واگذاری مدیریت مصارف منابع محدود و قابل برنامه ریزی آب زیرزمینی، اضافه برداشت و برداشت های غیرمجاز ظرف چهار سال تحت كنترل قرار گیرد.
شركت آب منطقه ای خراسان شمالی پیشتر مدیریت مصرف منابع آب سطحی تنظیم شده سد بارزو در دشت شیروان، سد شیرین دره در مانه و سملقان و بیدواز در اسفراین را به تشكلهای مردم نهاد واگذار كرده است.
6042


1397/05/03
15:28:31
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک