مدیرعامل سازمان بنادر اعلام كرد:

تحریم ها عامل خروج هند از چابهار نشد

تحریم ها عامل خروج هند از چابهار نشد مسكن گزین: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: باوجود تحریم دولت آمریكا، شركت IPGL هند از كمتر از یك ماه آینده فعالیت خویش را بعنوان اپراتور بندر چابهار آغاز خواهد نمود.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، محمد راستاد در حاشیه همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر در جمع خبرنگاران، درباره پیشنهاد تأسیس شركت مشترك حمل و نقلی میان بخش خصوصی ایران و كشورهای حوزه cis اظهار داشت: این پیشنهاد در حوزه حمل و نقل و لجستیك بود؛ چراكه ما ظرفیت زیادی برای ترانزیت از شمال به جنوب و بالعكس از مسیر ایران داریم.
وی اضافه كرد: تولید یك زنجیره حمل و نقل در كشورهای منطقه باید منسجم و بر مبنای منافع مشترك باشد؛ به نحوی كه با استفاده از این زنجیره بتوان انتظار بهبود كیفیت حمل و نقل را داشت و همینطور در زمینه ترانزیت هم تحول اساسی تولید كرد.
راستاد مشكل دیگر حمل و نقل كالا در دریای خزر را كمبود تجارت با كانتینر دانست و خاطرنشان كرد: در حالیكه در دنیا بیشتر كالاها به استثنای كالاهای فله خشك و مایع با استفاده از كانتینر جابجا می شوند، اما سهم تجارت دریایی از خزر از محل حمل و نقل كانتینری برای كل كشورهای حاشیه این دریا نزدیك به صفر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: اگر بخواهیم حمل و نقل كانتینری در تجارت دریای خزر شكل بگیرد، باید چارچوب منطقه ای میان كشورهای منطقه وجود داشته باشد و نتیجه حمل و نقل كانتینری افزایش حمل و نقل دریایی خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه سال قبل بنادر شمالی ما حدود ۶ میلیون تن تخلیه و بارگیری كالا داشتند، تصریح كرد: این میزان تجارت دریایی از بنادر شمالی ایران مشابه الگوی كل تجارتی است كه در دریای خزر وجود دارد، با این وجود چشم انداز و هدف ما استفاده بهینه از ظرفیت بنادر شمالی است تا بتوانیم به ظرفیت حداقل ۲۵ میلیون تن در سال دست یابیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درمورد احتمال خروج هندی ها از بندر چابهار به علت بازگشت تحریم های آمریكا ضد ایران، خاطرنشان كرد: چنین موضوعی صحت ندارد و قرارداد ما با هندی ها در حال گذراندن آخرین مراحل تشریفات نوسازی قرارداد است تا بهره برداری موقت از پایانه بندری چابهار توسط هندی ها آغاز شود.
راستاد با تاكید بر اینكه هیچ نگرانی بابت احتمال خروج هندی ها از بندر چابهار وجود ندارد، تاكید كرد: قرار بود قرارداد واگذاری اپراتوری بندر چابهار به طرف هندی، در نیمه ماه ژوئن به امضاء برسد، ولی میان بانك های ما و بانك های هند جهت صدور ضمانت نامه فعالیت شركت IPGL، كمی تأخیر به وجود آمد كه با پیگیری هایی كه داشتیم، توانستیم این مشكل را با بانك عامل ایرانی برطرف نماییم.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه كرد: امیدواریم در كمتر از یك ماه آینده شركت IPGL بعنوان بهره بردار نهایی بندر چابهار كار خویش را آغاز كند.

1397/04/21
19:49:28
5.0 / 5
5184
تگهای خبر: بانك , تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک