مهر گزارش می دهد؛

بازار پرنوسان اوراق تسهیلات مسكن، صعود تسه و كاهش تملی

بازار پرنوسان اوراق تسهیلات مسكن، صعود تسه و كاهش تملی مسكن گزین: در حالیكه قیمت اوراق تسهیلات مسكن با نماد تسه روندی افزایشی را در پیش گرفته، اوراق تسهیلات مسكن بانك ملی باز هم با افت قابل ملاحظه ای روبه رو شد تا تفاوت این دو به ۱۵ هزار تومان برسد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، شاخص های قیمتی اوراق تسهیلات مسكن در معاملات امروز بازار سرمایه نشان دهنده افزایش مجدد قیمت اوراق تسهیلات مسكن همزمان با فرارسیدن فصل خرید و فروش مسكن می باشد.
افزایش ۲ تا ۴ هزار تومانی قیمت اوراق تسهیلات مسكن متعلق به بانك عامل بخش مسكن یكی از اتفاقات امروز بازار سرمایه بود كه عموما به نمادهای صادره در سه ماهه اخیر اختصاص داشت با این وجود برخی نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن صادره در نیمه دوم سال قبل هم با افزایش ۳ تا ۴ هزار تومانی مواجه گردید و از رقم ۶۶ هزارتومان به ۷۰ هزار تومان رشد داشتند.
بر اساس این گزارش اوراق تسهیلات مسكن صادره در فروردین امسال با نماد «تسه ۹۷۰۱» به نرخ ۷۰ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. این در شرایطی است كه این اوراق در معاملات آخرین روز كاری هفته گذشته (چهارشتبه ۱۳ تیرماه) با رقم ۶۷ هزار و ۷۰۰ تومان به فروخته شده بود.
همچنین در حالیكه اوراق تسهیلات مسكن صادره در دی ماه سال قبل (تسه ۹۶۱۰) در معاملات چهارشنبه گذشته تا رقم ۶۶ هزار و ۲۰۰ تومان هم كاهش داشت، امروز در رقم ۷۰ هزار و ۱۰۰ تومان خرید و فروش شد.
از دیگر اوراق تسهیلات مسكن بالای ۷۰ هزار تومان در معاملات امروز بازار سرمایه، اوراق صادره در اسفندماه سال قبل با نماد «تسه ۹۶۱۲» بود كه از ۶۷ هزار تومان در معاملات چهارشنبه گذشته به ۷۱ هزار تومان در معاملات امروز افزایش پیدا كرد.
همچنین دو نماد مربوط به خرداد ۹۷ و دی ۹۶ هم با رشد قیمت مواجه شده و به ترتیب از ۶۹ هزار و ۸۰۰ تومان در روز گذشته به ۷۲ هزار تومان در معاملات امروز و ۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان در معاملات روز گذشته به ۷۰ هزار تومان در معاملات روز جاری افزایش پیدا كرد.
با این حال علی رغم ادامه رشد قیمت اوراق تسهیلات مسكن متعلق به بانك عامل بخش مسكن، اوراق تسهیلات مسكن متعلق به بانك ملی همچنان در بازه قیمتی زیر ۶۰ هزار تومان كه از ابتدای هفته گذشته شروع شده بود، باقی مانده است. این در شرایطی است كه تا دو هفته قبل نرخ اوراق تسهیلات مسكن متعلق به بانك ملی تا ۶۴ هزار تومان هم رسیده بود.
روند كاهش قیمت «تملی» به گونه ای است كه قیمت اوراق صادره در خرداد ماه امسال با نماد «تملی ۷۰۳» در معاملات چهارشنبه گذشته تا ۵۷ هزار و ۵۰ تومان هم كاهش پیدا كرد و امروز به ۵۸ هزار تومان رسید. در همین حال، به علت عدم استقبال از این اوراق، معاملات نمادهای تملی ۷۰۱ و تملی ۷۰۲ (اوراق تسهیلات مسكن بانك ملی صادره در ماه های فروردین و اردیبهشت امسال) امروز را بدون خرید و فروش پشت سر گذاشتند.

1397/04/18
15:45:48
5.0 / 5
5736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک