رگلاتوری هشدار داد؛

اجبار اپراتورها به اطلاع رسانی درباره پیامك های جعلی

اجبار اپراتورها به اطلاع رسانی درباره پیامك های جعلی مسكن گزین: تهران- معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نمود: اپراتورهای تلفن همراه باید درباره ماهیت پیامك های جعلی مربوط به خدمات ارزش افزوده به همه مشتركان اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.


به گزارش روز یكشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، برخی مشتركان یكی از اپراتورهای تلفن همراه كشور این روزها متن پیامكی را دریافت كرده اند كه آنان را تشویق می كند برای دریافت شارژ مجانی با مبالغ گوناگون عددی را به سرشماره های عنوان شده ارسال كرده و بعد از ارسال و دریافت شارژ با فرد ارسال كننده پیامك تماس برقراركنند.
در همین پیوند و طبق گزارش روز یكشنبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی «مجید حقی» معاون نظارت و اعمال مقررات این سازمان با اشاره به مشاهده ارسال گسترده پیامك های تبلیغاتی با متن فریبنده با استفاده از پیام رسان های اجتماعی یا سرشماره های شخصی كه كاربران را تشویق می كند با ارسال كد، شارژ یا سرویس مجانی دریافت نمایند، اظهار داشت: بعضی از كاربران با اعتماد به اینكه پیام ها، موارد درخواستی در پیامك را انجام می دهند كه در بعضی موارد به ثبت و فعال شدن سرویس ناخواسته و متضرر شدن آنها منجر می گردد.
وی اضافه كرد: اپراتورها از جانب رگولاتوری ملزم شده اند در این خصوص به مشتركان اطلاع رسانی لازم را انجام دهند و همینطور به همه شركت های ارائه دهنده خدمات مبتنی بر محتوا برای انجام ندادن اینگونه تبلیغات اخطار جدی ارسال نمایند.
حقی با تاكید بر اینكه سازمان تنظیم مقررات با جدیت حقوق كاربران را با استفاده از مراجع حقوقی و قضایی مرتبط برای شناسایی عوامل این گونه اقدام ها پیگیری می كند، از همه مردم درخواست نمود ضمن بی توجهی به اینگونه پیام ها، اطلاعات مربوط به سرویس ها و خدمات ارزش افزوده را از سایت های اینترنتی رسمی اپراتورها دریافت نمایند.
این مقام مسئول درباره خبر جعلی انتشار یافته در روزهای عید فطر در مورد فعال سازی سرویس بسته اینترنتی یك اپراتور با استفاده از كد دستوری خاطرنشان كرد: با پیگیری های انجام شده منشاء این پیامك شناسایی و مبحث با استفاده از مراجع قضایی مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی اضافه كرد: این سرویس برای حدود 500 هزار مشترك فعال شده بود كه با پیگیری انجام شده، سرویس غیر فعال شده و بسته اینترنتی مشتركان به حالت پیش از این سرویس برگردانده شد و همینطور هزینه های دریافت شده از 3 هزار و 100 مشترك برای فعال سازی این سرویس، به آنها برگردانده شد.
«محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم روز گذشته در یكی از شبكه های اجتماعی خود در این باره از برخورد جدی با كلاهبرداری ها نوشت و تصریح كرد: مردم همواره می خواهند با پیامك های مزاحم تبلیغاتی و فریبكاری ها و كلاهبرداری هایی كه در این زمینه گاهی صورت می گیرد، مقابله جدی شود.
آذری جهرمی در ادامه نوشت: بعد از آنكه در عید فطر، عده ای با پیامك و طرح دروغ اینترنت 120 گیگابایتی، تعدادی از مشتركان را فریب دادند و آنها به اجبار عضو یك سرویس حجمی یكی از اپراتورهای تلفن همراه شدند، اكنون عده ای دیگر، با سوء استفاده از سرویسهای ارزش افزوده مبادرت به كلاهبرداری از مشتركان كرده اند.
وزیر ارتباطات با تاكید براینكه در مورد قبلی، برای بیش از 3100 قربانی نهایی، با دستور سازمان تنظیم مقررات، مبالغ برگشت داده شد اضافه كرد: در موارد اخیر، امروز سازمان تنظیم مقررات توقیف فعالیت سرویسهای ارزش افزوده متخلف را اعلام نمود.
وی اضافه كرد: به اپراتورها ابلاغ گردیده ظرف یك هفته وجوه همه مشتركان این سرویس های ارزش افزوده را برگشت دهند و با تكمیل مستندات این شركتها به مراجع مربوطه برای رسیدگی تخلفات معرفی شوند.
آذری جهرمی تصریح كرد: وزارت ارتباطات با تاكید بر تسهیل مسیر تجارت مجاز و پشتیبانی از آن، با مصادیق كلاهبرداری و سوء استفاده های اینچنینی با قاطعیت برخورد خواهد نمود.
اقتصام**2078**2025


1397/04/17
14:08:13
2.5 / 5
5062
تگهای خبر: خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
قیمت تشریفات عروسی:
https://markaztalar.com
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک