یك مقام مسئول بانكی خبر داد؛

هدف گذاری برای تأمین مالی ۷۰۰ هزار واحد مسكونی امسال

هدف گذاری برای تأمین مالی ۷۰۰ هزار واحد مسكونی امسال مسكن گزین: مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن اظهار داشت: در نظر داریم امسال ۷۰۰ هزار واحد مسكونی را اعم از ساخت و خرید، تأمین مالی نماییم.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، ابوالقاسم رحیمی اناركی در حاشیه جلسه بررسی راهكارهای كنترل بازار مسكن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه مجموعه مأموریت های بانك عامل بخش مسكن بعنوان بانك تخصصی دولتی تعیین شده است، اظهار داشت: وظیفه اصلی این بانك، كمك به تأمین مالی تهیه اقشار متوسط و كم درآمد است؛ ازاین رو گروه هدف ما به دهك های ۴، ۵و ۶ هدف اختصاص دارد و برنامه ریزی های بانك برای این دهك ها است.
وی افزود: صندوق پس انداز مسكن یكم هم اكنون شرایط مناسبی دارد و مشتریان این بانك از سود تسهیلات۶ و ۸ درصد به ترتیب در بافت های فرسوده و سایر بافت های شهری برخوردار می باشند و می توانند از بازپرداخت نسبتاً طولانی مدت بهره ببرند.
به گفته رحیمی اناركی، تابحال حدود ۴۵۰ هزار فقره حساب پس انداز مسكن یكم افتتاح شده است كه ۳۵۰ هزار حساب، زنده بوده و به صورت بالقوه این تعداد می توانند مشتری سازندگان مسكن باشند.
مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن خاطرنشان كرد: از جانب دیگر اطلاعاتی كه از بازار مسكن به دست آوردیم نشان داده است بیشترین خریداران مسكن، متقاضی واحدهای كوچك متراژ هستند، ولی متأسفانه روند پروانه های ساختمانی به گونه ای است كه نشان داده است میانگین متراژ ساخت و سازهای فعلی حدود ۱۵۰ مترمربع است.
وی اضافه كرد: بنابراین در سال ۹۷ این بانك مقرر است پرداخت تسهیلات ساخت را به صورت هدفمند و هوشمندسازی شده انجام دهد تا ساخت و سازها متناسب با گروه هدف صندوق پس انداز مسكن یكم قرار گیرد.
این مقام مسئول در شبكه بانكی تصریح كرد: از این رو بانك عامل بخش مسكن فقط به واحدهایی تسهیلات ساخت امسال پرداخت خواهد نمود كه الگوی مصرف در ساخت را رعایت كرده باشند.
به گفته رحیمی اناركی، الگوی مصرف در تهران به صورت میانگین ۷۵ و در سایر شهرها ۱۰۰ مترمربع در نظر گرفته شده است و تسهیلات ساخت به چنین واحدهایی تعلق خواهد گرفت؛ ضمن اینكه یكی دیگر از سیاست های ما در این بانك، پرداخت تسهیلات ساخت مسكن برای ساخت و ساز در مناطق پرتقاضای پایتخت خواهد بود و مناطقی كه مازاد عرضه مسكن باشند، تسهیلات ساخت به آن واحدها عرضه نخواهد شد.
وی در مورد عرضه تسهیلات به ساخت و ساز بر مبنای رعایت تاب آوری در برابر زلزله و واحدهای صنعتی ساز اظهار داشت: این نوع تسهیلات صرفاً به انبوه سازان حرفه ای تعلق خواهد گرفت و كسانی كه در ساخت و ساز از تكنولوژی های جدید و هم رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در رابطه با كاهش هدررفت انرژی در ساخت و ساز را رعایت نمایند، یك درصد تخفیف در نرخ سود آنها در نظر می گیریم كه از ۱۸ به ۱۷ درصد كاسته می شود.
رحیمی اناركی اظهار داشت: در سه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مجموع تسهیلات پرداختی به بخش مسكن از نظر تعداد واحدها ۶۸ درصد و از نظر مبلغ تسهیلات بیش از ۷۰ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن تصریح كرد: پیش بینی كرده ایم امسال ۷۰۰ هزار واحد مسكونی را تأمین مالی نماییم كه شامل انواع تسهیلات خرید و ساخت مسكن از محل انواع حساب ها و سپرده های بانك عامل بخش مسكن می شود؛ این هدف در سال قبل ۵۴۰ هزار واحد بود كه برای سال جاری ۱۶۰ هزار واحد مسكونی بیشتر را در نظر گرفتیم.

1397/04/16
20:57:58
5.0 / 5
4647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک