معاون وزیر راه و شهرسازی:

قطعه یك آزادراه تهران - شمال 91 درصد پیشرفت دارد

قطعه یك آزادراه تهران - شمال 91 درصد پیشرفت دارد مسكن گزین: تهران- مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: پیشرفت فیزیكی قطعه یك آزادراه تهران - شمال به طول 32كیلومتر به 91 درصد رسیده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «خیرالله خادمی» روز دوشنبه در حاشیه بازدید علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از این آزادراه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود 9 درصد از عملیات اجرایی تكمیل فاز یك آزاد راه تهران - شمال باقی مانده كه حداكثر تا آخر امسال به بهره برداری می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: عملیات اجرایی منطقه 2 این آزادراه به طول 22 كیلومتر حدفاصل شهرستانك تا زنگوله در دست اقدام پیمانكاران ایرانی است.
به گفته خادمی، اكنون پیشرفت فیزیكی منطقه 2 آزادراه تهران - شمال به بیش از 21 درصد رسیده كه تابستان سال قبل شروع شده است.
وی اضافه كرد: پس از رفتن چینی ها از این پروژه، سرعت عمل پیمانكاران ایرانی در فاز یك طبق زمانبندی پیش رفت و می توان گفت میزان پیشرفت عملیات در این منطقه بسیار مطلوب بوده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه بزرگ ملی، یك ركورد به حساب می آید كه از جانب مهندسان ایرانی عملیاتی می گردد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، رئیس مجلس امروز به همراه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمدحسین مقیمی استاندار تهران و محمد سعیدی كیا رئیس بنیاد مستضعفان از پروژه آزادراه تهران - شمال بازدید كرد و در جریان روند پیشرفت كار قرار گرفت.
پروژه آزادراه تهران - شمال حدود 20 سال است كه شروع شده و تا پیش از سال 1394 تقریبا40 درصد پروژه پیشرفت داشت اما از این سال به بعد پیشرفت پروژه تابحال 90 درصد برآورد می گردد.
قطعه یك آزادراه تهران - شمال به طول 32 كیلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت آغاز می گردد و با عبور از مناطق كن، سولقان و امامزاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانك می رسد.
با افتتاح این قطعه بخشی از طریق كنونی كه با استفاده از كرج می گذرد حذف و مسیر تهران به شمال حدود 60 كیلومتر كوتاه می شود؛ این قطعه 32 كیلومتری دارای 39 تونل رفت و برگشت به طول 31 كیلومتر و 500 متر است و 25 پل به طول سه كیلومتر و 100 متر در این قطعه تولید شده است.
برای آماده سازی این آزادراه 121 كیلومتری در مجموع باید 180 تونل در باند رفت و برگشت این مسیر بین استان تهران و مازندران به طول تقریبی 100 كیلومتر ساخته شود و تعداد پل های بزرگ این مسیر در باند رفت و برگشت هم 95 پل به طول حدود 13 كیلومتر است.
با شیب 6 درصدی جاده، تردد در این محور بیش از 35 درصد كاهش مصرف سوخت خواهد داشت.
قطعه دوم آزادراه تهران - شمال به طول 22 كیلومتر حدفاصل دو آب شهرستانك - پل زنگوله دارای 45 تونل به طول 33 كیلومتر و 900 متر است و برای آماده سازی این قطعه باید 28 پل بزرگ در این مسیر ساخته شود و طول پل های این قطعه 2 كیلومتر و 900 متر خواهد بود.
قطعه سوم آزادراه تهران - شمال حد فاصل پل زنگوله - سه راهی دشت نظیر، به طول تقریبی 47 كیلومتر است، این مسیر دارای 2 خط رفت و دو خط برگشت بوده و دارای 92 تونل رفت و برگشت به طول 33 كیلومتر و 500 متر و 38 پل خواهد بود.
قطعه چهارم این آزادراه حدفاصل سه راهی دشت نظیر - چالوس به طول حدود 20 كیلومتر است كه به صورت 2 خط رفت و 2 خط برگشت بوده و در قسمت های بلند آن یك خط كندرو هم وجود دارد كه تابستان 94 زیر بار ترافیك رفته است.
اقتصام *1108*1070**2025


1397/04/04
15:07:10
5.0 / 5
5166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک