وزیر راه و شهرسازی:

نوسانات اقتصادی جنبه سیاسی دارد، ایران به برجام پایبند است

نوسانات اقتصادی جنبه سیاسی دارد، ایران به برجام پایبند است مسكن گزین: وزیر راه و شهرسازی، نوسانات اقتصادی كنونی را در رابطه با مسائل سیاسی دانست و اظهار داشت: من به شما اطمینان می دهم ما از این مرحله سخت، عبور خواهیم كرد.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزات راه و شهرسازی، عباس آخوندی با اشاره به اقدام ایران برای حفظ برجام، اظهار داشت: ما همچنان طرفدار صلح و گفتگو هستیم. به قرارداد پایبند هستیم و تا وقتی سایر طرفین تعهد خویش را حفظ كنند ما هیچ اقدام تحریك آمیزی انجام نخواهیم داد؛ در این میان دولت با رهنمودهای رهبری در حالیكه سر سوزنی از منافع ملت عدول نخواهد كرد و كاری كه باعث سرافكندگی شود را انجام نخواهد داد با سرپنجه تدبیر از این شرایط سخت بیرون آمده و مجددا پرچم تدبیر، سازندگی و منطق را در دست خواهد گرفت.
این عضو كابینه دولت دوازدهم با اشاره به نوسانات اقتصادی اخیر اظهار داشت: بطور قطع وقتی دشمن هم به ظاهر قدرتمند، اقداماتی ضد ایران انجام می دهد نگرانی هایی به وجود خواهد آمد و برخی به سمت انجام معاملات هیجانی خواهند رفت اما من به شما اطمینان می دهم ما از این مرحله سخت، عبور خواهیم كرد.
آخوندی ادامه داد: در اقتصاد، هیچ اتفاق جدیدی نسبت به سه ماه گذشته رخ نداده است و نوسانات اخیر منشاء سیاسی دارد. بطور قطع اقدامات خارجی در این نابسامانی تاثیر داشته و بی تدبیری داخلی هم آن را تشدید كرده است. مطمئن باشید از آنجائیكه بنیان اقتصاد درست است تحولات قیمتی كوتاه مدت بوده و اقتصاد به ثبات می رسد. در این شرایط آنها كه معاملات احساسی انجام دادند، ضرر خواهند كرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برقی كردن راه آهن گرمسار - اینچه برون با اعتبار ۱.۲ میلیارد یورو همچون اقدامات مهمی است كه بر اقتصاد و معیشت این منطقه تاثیر خواهد گذشت. قرارداد این پروژه امضا شده و تامین مالی آن انجام شده است. من به شما قول می دهم اتصال گرگان به گنبد به شبكه ریلی را در قالب این پروژه و یا راه آهن گرگان- مشهد پیگیری خواهم كرد. باقی مطالبات در حوزه راهسازی در حال انجام می باشد. همینطور جاده نفت هم با پیگیری وزارت راه و وزیر نفت به انجام خواهد رسید.
وی با اشاره به وضعیت ویژه كشور اظهار داشت: واقعیت این است كه از جهت سیاست های عمومی ما خوشبختانه در موقعیت خیلی خوب و ممتازی قرار داریم. شما همه خاطرتان هست كه در ابتدای دولت یازدهم با عنایت به تحریم های سازمان ملل و اجماعی كه قدرت های بزرگ جهانی بر روی ایران داشتند در چه شرایط سخت و تنگنایی قرار داشتیم. از منظر اقتصادی همه تورم بالای ۳۰ درصد را خاطر دارید. خوشبختانه با تدبیر دولت تدبیر و امید و رهنمودهای مقام معظم رهبری و هدایت مستمر جناب رییس جمهور اتفاق بسیار بزرگی رخ داد كه كمتر به آن توجه می گردد.
وی ادامه داد: اتفاقی كه رخ داد این بود كه تمام تحریم های سازمان ملل كه تحریم های خطرناكی ضد ایران بود یكجا برداشته شد. بودن ایران زیر فصل ۷ منشور سازمان ملل دو جنبه داشت. یكی بحث اقتصادی و مهم تر از آن بحث امنیتی. اجماع قدرت ها ضد ایران و تضعیف موقعیت حقوقی ایران در سطح جهان نتیجه این تحریم ها بود.
آخوندی با اشاره به دستاوردهای برجام برای جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اكنون كه رییس جمهور آمریكا به صورت یكجانبه از برجام خارج می شود، علی رقم قدرتش موقعیت ایران ممتاز و با ثبات است. اینبار داستان معكوس است؛ این آمریكا است كه منزوی شده است. منطق آمریكا توسط دولت ها و سایر ملل قابل قبول نیست. حتی متحدان تاریخی آمریكا با آن همراهی نمی كنند.
وی اضافه كرد: هرچند وقتی یك قدرت به ظاهر بزرگی مثل آمریكا ملتی را تهدید می كند، دارای آثار خارجی است. اما سوال اینجاست كه آیا باقی دولت ها و ملت ها از این فرد تبعیت می كنند؟ خوشبختانه می بینید كه ما در موقعیت ممتازی از منظر سیاسی هستیم. سازمان ملل و دولت ها با ما هستند و همه می خواهند برجام را حفظ كنند. موضع ما هم روشن است. تا وقتی باقی كشورها به برجام پایبندند، ما هم پایبندیم.
این عضو كابینه دوازدهم سپس به انتقاد از سنگ اندازی های داخلی در راه اجرای برجام پرداخت و اظهار داشت: در این موقعیت بسیار مهم می باشد كه ما یكصدا باشیم و یك نظریه را پیگیری نماییم. نظریه ما دستور اسلام است: تا وقتی طرف های توافق پایبند توافق هستند، ما هم باید پایبند باشیم.
آخوندی اضافه كرد: عده ای ممكن است در داخل خلاف این سیاست را دنبال كنند، اما لازم است در این موقعیت بسیار حساس رییس جمهور را همراهی نماییم تا او بتوانند سیاست های ایران را به پیش ببرد. ممكن است عده ای تحت لوای انقلابی گری سخنانی بگویند. ولی واقعیت اسن است كه منافع ملی ایران در این شرایط بسیار حساس فقط در صورتی حاصل می گردد كه همه قوا با رییس جمهور باشند. بطور قطع آقای رییس جمهور تمام هماهنگی های لازم را با مقام معظم رهبری دارند
وزیر راه و شهرسازی اتحاد و انسجام را لازمه امروز دانست و اظهار داشت: بسیار مهم می باشد كه در این شرایط حساس یك صدا از ایران بیرون بیاید. هر اقدام بر ضد سیاست های اعلامی رییس جمهور در این شرایط كه ما در جنگ هستیم بطور قطع به ضرر منافع ملی است.

1397/03/27
19:29:02
5.0 / 5
5125
تگهای خبر: راه , راه آهن , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک