40 درصد شبكه آب آشامیدنی شهرهای زنجان فرسوده است

40 درصد شبكه آب آشامیدنی شهرهای زنجان فرسوده است مسكن گزین: زنجان – مدیرعامل شركت آب و فاضلاب شهری استان زنجان اظهار داشت: طول شبكه توزیع آب آشامیدنی زیر پوشش این شركت یكهزار و 900 كیلومتر بوده كه 40 درصد آن به طول 700 كیلومتر فرسوده و نیازمند بازسازی است.


علیرضا جزء قاسمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: اقدام های مختلفی در كاهش آب بدون درآمد در استان انجام می گردد كه بخشی از آن مشروط به اصلاح و بازسازی شبكه توزیع آب آشامیدنی است.
این مسئول اظهار نمود: با عنایت به اعتبارات محدود این شركت، سالانه بخشی از شبكه فرسوده در مركز شهرها و بافت های قدیمی مورد بازسازی قرار می گیرد.
جزء قاسمی تصریح كرد: در 2 سال قبل و امسال شبكه فرسوده توزیع آب آشامیدنی در بازار شهر و مركز زنجان متمركز و مورد بازسازی قرار می گیرد.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب شهری استان زنجان افزود: سال قبل شركت آبفای استان زنجان 23.2 دهم درصد آب بدون درآمد (هدررفت) داشت.
وی با اشاره به اینكه آب بدون درآمد به 2 روش واقعی و ظاهری است، اظهار نمود: آب بدون درآمد واقعی با استفاده از فرسودگی شبكه توزیع، تركیدگی و شكستگی لوله های آب، خرابی شیرآلات و سر ریز شدن مخازن اتفاق می افتد كه از 23.2 دهم درصد آب بدون درآمد 9.3 دهم درصد واقعی بود.
جزء قاسمی ادامه داد: آب بدون درآمد در بخش ظاهری با استفاده از خطای لوازم اندازه گیری، بیشتر یا كمتر نشان دادن كنتورهای تولید آب و آبی كه در سامانه های تصفیه مورد مصرف قرار می گیرد است كه در این قسمت هم 13.9 دهم درصد در سال قبل بود.
وی، انشعاب های غیرمجاز و بدون كنتور را از دیگر عوامل آب بدون درآمد بیان كرد كه عدد مصرف آن ثبت نمی گردد.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان زنجان اظهار داشت: برای كاهش آب بدون درآمد، طی سال قبل یكهزار و 842 فقره انشعاب غیرمجاز در استان شناسایی كه از این تعداد یكهزار و 306 فقره به مجاز تبدیل و 536 فقره انشعاب غیرمجاز هم جمع آوری شد كه بیشترین آن در شهر زنجان و منازل مسكونی بود.
وی، مدیریت فشار، اصلاح زون بندی و شبكه های فشاری، بهسازی تاسیسات، مدیریت تقاضا در قالب فرهنگی، مدیریت تعادل فشار در مكان هایی كه فشار بالای آب خارج از استاندارد وجود دارد را از دیگر اقدامات كاهش آب بدون درآمد در استان زنجان برشمرد.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح كرد: مركز پایش و راهبری آب در مركز استان راه اندازی شده كه به صورت 24 ساعت كنترل می گردد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، شركت آب و فاضلاب شهری استان زنجان نزدیك به 270 هزار مشترك با بیش از 730 هزار نفر در 21 شهر دارد.
7325/8068


1397/03/24
13:36:57
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: بازسازی , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک