پرواز تهران- زابل- تهران به علت توفان لغو شد

پرواز تهران- زابل- تهران به علت توفان لغو شد مسكن گزین: زاهدان - مسئول روابط عمومی اداره كل فرودگاههای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: 2 پرواز بامداد امروز تهران- زابل و زابل- تهران به علت كاهش دید ناشی از توفان گرد و خاك در منطقه سیستان لغو شد.


حمیدرضا پارسا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: پرواز هواپیمای شركت ماهان قرار بود پس از ترك فرودگاه مهرآباد ساعت 7: 45 دقیقه امروز وارد فرودگاه زابل شود و ساعت 8: 30 دقیقه به مقصد تهران حركت نماید.
وی اضافه كرد: با عنایت به كاهش شدید دید افقی ناشی از توفان گرد و خاك در منطقه سیستان پرواز این مسیر لغو شد.
وی خاطرنشان كرد: هر هفته پرواز شركت های مختلف همچون هواپیمایی زاگرس، ایران ایر، آسمان، ماهان و قشم ایر از فرودگاه بین المللی زاهدان به نقاط مختلف كشور انجام می گردد.
كارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان هم اظهار داشت: توفان همراه با گرد و خاك میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهرستان های شمالی استان شامل زابل، هیرمند، زهك، نیمروز و هامون (منطقه سیستان) را بامداد امروز به بیش از 39 برابر حد مجاز و افزون بر 10 برابر حالت خطرناك رساند.
مرتضی فرجی حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میكرو گرم بر مترمكعب عنوان نمود و تصریح كرد: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت به پنج هزار و 929 میكرو گرم بر متر مكعب گزارش شده است.
وی ادامه داد: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاك در این مدت در سیستان به 112 كیلومتر بر ساعت رسید كه ضمن كاهش كیفیت هوا دید افقی را در شهرستان های زهك و زابل به ترتیب به 100 و 400 متر كاهش داد.
وی اضافه كرد: وزش باد شدید همراه با گرد و خاك در منطقه سیستان تا آخر هفته تداوم دارد.
كارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برای نوار شرقی (میرجاوه تا سراوان) و غربی (شوره گز تا فنوج) هم در این مدت علاوه بر افزایش غبار، وزش باد و گرد و خاك با شدت كمتر پیش بینی می گردد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا استان سیستان و بلوچستان به علت بروز خشكسالی 18 ساله و وزش بادهای موسمی 120 روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان و گرد و غبار روبروست كه گاها سبب كاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از 20 برابر حد استاندارد می گردد.
3042**6081


1397/03/07
13:59:32
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: استاندارد , راه , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک