فرماندار رشت:

دستگاه های اجرایی در جذب تسهیلات اشتغال اهتمام كنند

دستگاه های اجرایی در جذب تسهیلات اشتغال اهتمام كنند مسكن گزین: رشت- فرماندار رشت با اشاره به اینكه كوتاهی مسئولان دستگاه های اجرایی مربوطه شهرستان در جذب تسهیلات اشتغالزایی قابل پذیرش نمی باشد، بر لزوم اهتمام جدی دست اندركاران این دستگاه ها در جذب تسهیلات تصریح كرد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، سید محمد احمدی عصر سه شنبه در جلسه كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری رشت در فرمانداری بیان داشت: تابحال حدود 20 درصد اعتبار 222 میلیارد تومانی تسهیلات اشتغالزایی در بخش اشتغال فراگیر جذب شده كه آمار قابل قبولی نیست.
وی تسهیلات اشتغالزایی در بخش اشتغال روستایی را هم 93 میلیارد تومان عنوان و تصریح كرد: در این بخش هم تابحال 70 درصد اعتبارات مصوب شده است.
وی با بیان این كه دستگاه های اجرایی مربوطه برای جذب تسهیلات اشتغالزایی بایستی حركت جهادی داشته باشند، اظهار نمود: دستگاه های اجرایی كه در جذب این اعتبار دستاوردی نداشته باشند، در جلسه آینده كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رشت حضور نیابند.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به كم كاری شهرداری ها در بخش تسهیلات اشتغالزایی خاطرنشان كرد: شهرداران تنها در این جلسه ها حضور می یابند، هیچ كمك فكری از آنها نمی بینیم كه بایستی پاسخگو كمك نكردن شان باشند.
وی با بیان این كه تسهیلات اشتغالزایی در دو بخش فراگیر و روستایی با سایر تسهیلات اشتغال در سال های گذشته تفاوت دارد، تصریح كرد: ازاین رو ضروریست تا پرونده های ثبت شده در سامانه كارا به دقت بررسی و متقاضیان پاسخ مناسبی دریافت كنند.
وی با اشاره به فعالیت بانك ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و این كه بایستی نسبت به عملكرد بانك ها در پرداخت این تسهیلات هم قضاوت درستی داشته باشیم، اظهار نمود: هر پرونده ای كه تكمیل و به بانك معرفی شده، تسهیلات را دریافت كرده است.
فرماندار شهرستان رشت بیان داشت: تكمیل پرونده های مربوط به متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی كه با عرضه طرح در سامانه كارا ثبت نام كرده اند هم بایستی با سرعت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس اداره كار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان رشت هم بیان داشت: تابحال 137 طرح در كمیته فنی شهرستان مصوب شده كه 106 طرح مربوط به اشتغال پایدار روستایی و بقیه اشتغال فراگیر را شامل می گردد.
علی لقمانی تصریح كرد: از مجموع طرح های مصوب در كمیته فنی شهرستان رشت، 51 طرح برای دریافت تسهیلات به بانك معرفی شده است.
شهرستان رشت با شش بخش، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است كه 60درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.
7286 /۶۰۳۰


1397/03/01
20:03:05
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , دستگاه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک