تفاهم نامه معماری محله تاریخی سیروس به امضا رسید

تفاهم نامه معماری محله تاریخی سیروس به امضا رسید مسكن گزین: تهران - تفاهم نامه استفاده از توانمندی های معماران و هنرمندان برجسته كشور برای معماری محله تاریخی سیروس تهران شامگاه پنجشنبه در خانه «گفتمان شهر» به امضا رسید.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، این تفاهم نامه توسط هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران و اعضای شورای راهبری متشكل از هنرمندان، معماران، مهندسان و مجموعه داران كشور به امضا رسید.
رییس مركز مطالعات كاربردی و ارتباطات شركت بازآفرینی شهری ایران در این مراسم اظهار داشت: در چند سال قبل شاهد جدایی هنرمندان و معماران از حوزه های مختلف شهری بوده ایم، در حالیكه برای بازآفرینی شهری و هویت محله نیازمند استفاده از ایده های برتر هنرمندان و معماران كشور هستیم.
حبیب خراسانی از تشكیل دبیرخانه بازآفرینی شهری در شركت بازآفرینی اطلاع داد و اظهار داشت: هم اكنون خیلی از معماران و هنرمندان و مهندسان كشور كه در عرصه فرهنگ و هنر فعال می باشند عضو این دبیرخانه اند تا با كمك این اندیشمندان روند بازآفرینی شهری در محلات هدف، با سرعت بیشتری دنبال شود.
وی اظهار داشت: بدون شك استفاده از ایده های مناسب هنرمندان و معماران، الگوی مناسبی از احیای بافت های فرسوده شهری در محله سیروس تهران پیاده خواهد شد و این می تواند برای سایر محله های بازآفرینی شهری بعنوان یك الگوی برتر مورد توجه قرار گیرد.
در این مراسم همینطور مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران در سخنانی خاطرنشان كرد: طرح اجرای احیاء بافت های فرسوده شهری تكلیف دولت و وزارت راه و شهرسازی است و ما باید در این راستا 2 هزار و 700 محله فرسوده را در كشور احیاء و بازسازی نماییم.
هوشنگ عشایری اضافه كرد: محله بعنوان یك سازمان اجتماعی دارای یك فرهنگ خاص خود است و ما باید تلاش نماییم در برنامه احیای بافت های فرسوده شهری ارزش های ذاتی هر محله را مورد توجه جدی قرار دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: بزرگترین هدف ما در برنامه بازآفرینی شهری ارتقاء كیفیت زندگی ساكنان آن است و در این راستا باید هویت گذشته محله هم مورد توجه جدی قرار گیرد تا همچنان شاهد جریان مناسب زندگی شهروندان در این محلات باشیم.
عشایری تصریح كرد: بدون شك جریان بازآفرینی شهری یكی از دغدغه های اصلی دولت می باشد و در این راستا این طرح با اجرایی شدن 9 بند دنبال می گردد كه سه بند آن مربوط به كالبد محله و شش بند آن به مسائل غیر كالبدی محلات و ساكنان آن متعلق می باشد.
وی تصریح كرد: هم اكنون در یك هزار و 334 محله در 543 شهر و در 66 هزار هكتار اراضی شهری 10 میلیون نفر جمعیت دچار بد مسكنی هستند و زندگی آنها از سطح بسیار نازلی برخوردار می باشد.
وی در انتها تصریح كرد: دولت در نظر دارد در تامین خدمات روبنایی و زیربنایی این محله ها نقش آفرینی كند تا با استفاده از سرمایه های مردمی و بخش خصوصی بتوانیم این محلات را با هویت گذشته خود نوسازی نماییم.
اقتصام**1108**1540**1597


1397/02/28
15:16:31
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک