پیام رسان سروش راه درستی در پیش نگرفته است؛

جهرمی: بستن فیلترشكن ها اقدام جدیدی نیست

جهرمی: بستن فیلترشكن ها اقدام جدیدی نیست مسكن گزین: تهران- وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اقدام جدیدی در باره بستن فیلترشكن ها آغاز نشده و همان برنامه هایی است كه از دی ماه سال گذشته و به دنبال حوادث رخ داده، شروع شد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه بررسی ها مبین مقاومت كاربران در برابر دستور قضایی با استفاده از فیلترشكن است، تصریح كرد: ترویج زیاد در استفاده از فیلترشكن ها امنیت فضای مجازی را با چالش مواجه می كند.
وی مقابله با این فیلترشكن ها را به علت تنوع، تعدد و پیچیدگی هر كدام كار ساده ای ندانست و اظهار داشت: چالش های این بخش در یك ماه گذشته به مسئولان اعلام شده است.
آذری جهرمی اضافه كرد: وضعیت و شرایط چالش های امنیت سایبری به صورت مستمر به مركز ملی فضای مجازی گزارش می گردد.

** پیام رسان سروش راه درستی در پیش نگرفته است
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ادعای مدیرعامل پیام رسان سروش مبنی برحمایت نكردن مجموعه وزارت ارتباطات از این پیام رسان اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد تا با هماهنگی مركز ملی فضای مجازی، همه مستندات و امكانات داده شده به پیام رسان سروش منتشر شود.
وی یادآورشد: مدیران پیام رسان های داخلی در فروردین ماه امسال گزارشی عرضه كردند و بر آن اساس، ارزیابی شد پیام رسان های داخلی ظرفیت نزدیك به 15 میلیون كاربر فعال را خواهند داشت.
جهرمی خاطرنشان ساخت: امروز در مجموع 10 میلیون كاربر فعال در پیام رسان های داخلی هستند و ما نگرانی زیادی از ظرفیت آنها نداریم.
عضو هیات دولت ادامه داد: احساس می كنم مدیران سروش راه درستی را در پیش نگرفتند؛ برپایه گزارش های فروردین ماه امسال آنها به وزارت ارتباطات، این نرم افزار می تواند از 20 میلیون كاربر پشتیبانی كند؛ اسناد این ادعا هم موجود است اما به نظر می رسد اكنون باید دنبال دلایل دیگری در این خصوص بود.
وی تصریح كرد: طرح اینگونه مسائل تاثیری بر تلاش ما برای اجرای قانون كه كمك به پیام رسان های داخلی است نخواهد گذاشت؛ اما اعلام می كنم كه در این زمینه مسائل دیگری مطرح است.

** اینترنت اشیا توسعه اقتصاد دیجیتال
آذری جهرمی به مصوبه روز گذشته شورای عالی فضای مجازی درباره اینترنت اشیاء هم اشاره نمود و اظهار داشت: اینترنت یكی از ابزارها و فناوری جدی در توسعه اقتصاد دیجیتال است.
وی اضافه كرد: این لزوم احساس می گردد كه برای شتاب دهی در استفاده از این تكنولوژی و همینطور حاكم شدن راهكارهای اصولی استفاده از آنها، به یك سند بالادستی نیاز باشد كه در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی، پیش نویس مركز ملی فضای مجازی در این زمینه عنوان شد و كلیات آن مورد توافق قرار گرفت؛ در مورد جزئیات قرار شد این مركز بعد از بازنگری مجدد آن را به شورای عالی فضای مجازی عرضه نماید.

** سوء برداشت از سخنان معاون وزیر
وزیر ارتباطات به اظهارات روز گذشته مطرح شده از قول یكی از معاونان خود اشاره نمود و اظهار داشت: روز گذشته صحبتی از قول معاون من درباره اجبار دستگاه های دولتی به استفاده از موتور جستجوی بومی منتشر گردید كه مطلب به درستی منتشر نشده بود.
وی ادامه داد: مبحث آن است كه سفارش كردیم در زیست بوم كودكان به علت كمتر بودن آفت های موتورهای جستجوی داخلی از آنها استفاده گردد.
اقتصام**2078** 2023


1397/02/26
15:54:19
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: توسعه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک