مدیرعامل سازمان ملی زمین ومسكن خبر داد؛

انتقال مسكن مهر مازاد به مسكن اجتماعی

انتقال مسكن مهر مازاد به مسكن اجتماعی مسكن گزین: معاون وزیر راه و شهرسازی از آمادگی سازمان ملی زمین و مسكن برای تخصیص واحدهای مسكونی فاقد متقاضی مسكن مهر به طرح مسكن اجتماعی آگاهی داده است.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا عظیمیان درباره آخرین وضعیت مسكن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر كه آماده سازی آنها بر عهده سازمان ملی زمین و مسكن است گفت: حسب دستور رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی كه مقرر شده تا پایان سال جاری، پرونده مسكن مهر بسته شود این سازمان اقدام به تكمیل واحدهای مسكن مهر كرده كه از مجموع یك میلیون و ۲۰۲ هزار و ۹۴۷ واحد مسكن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، نزدیك به یك میلیون واحد آن به اتمام رسیده و بهره برداری شده است.
وی ادامه داد: دولت ۷۰۰ میلیارد تومان برای خدمات روبنایی مصوب كرد كه ۴۰۰ میلیارد تومان آن از محل املاك سازمان ملی زمین ومسكن و فروش واحدهای تجاری سهم سازمان است كه حسب مصوبه هیئت وزیران، سازمان، مبلغ فوق را (۴۰۰ میلیارد تومان) جهت تكمیل خدمات روبنایی در استان ها تامین اعتبار می كند و در حال دادن مجوزهای لازم در این باره هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر این كه مصوبه هیات وزیران به سازمان كمك بسیاری كرد و به سازمان این اجازه را داد تا از محل منابع خود به صورت ملكی و غیرملكی خدماتی را قابل بهره برداری كند، در مورد آمار دقیق مسكن های مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، گفت: سهمیه سازمان ملی زمین و مسكن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، یك میلیون و ۲۰۲ هزار و ۹۴۷ واحد مسكونی در سراسر كشور بوده كه تاكنون ۹۸۹ هزار و ۵۳۹ واحد آن افتتاح شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن ادامه داد: ۵۴ هزار و ۶۱۳ واحد مسكونی از تعداد كل یك میلیون و ۲۰۲ هزار و ۹۴۷ واحد نیز آماده افتتاح است كه مجموع واحدهای آماده افتتاح و افتتاح شده مسكن مهر، ۱ میلیون و ۴۴ هزار و ۱۵۲ واحد است.
وی همچنین خاطرنشان كرد: مجموعه مسكن های مهر مشكل دار نیز ۸۵ هزار و ۳۶۸ واحد مسكونی است كه ۵۶ هزار و ۳۱۵ واحد آن فاقد متقاضی، ۱۹هزار و ۲۶ واحد دارای متقاضی زیر ۳۰ درصد و ۱۰ هزار و ۲۷ واحد نیز دارای مشكلات حقوقی هستند.
این مقام مسئول سازمان ملی زمین ومسكن تصریح كرد: مسكن های مهری كه زمین آنها توسط این سازمان تامین شده ـ به غیر از آنهایی كه در محاكم در حال رسیدگی هستند ـ تا پایان سال جاری تمام می شود و به بهره برداری خواهد رسید.
عظیمیان همچنین از حل مساله مسكن های مهر فاقد متقاضی به چند روش خبر داد و گفت: با كمیته امداد امام خمینی و بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در حال رایزنی هستیم تا مسكن های مهر فاقد متقاضی را برای خانواده های دومعلول و یا افرادی كه واجد شرایط دریافت مسكن اجتماعی هستند اختصاص دهیم.
وی افزود: سازمان ملی زمین و مسكن آمادگی دارد تا مسكن های مهر فاقد متقاضی را به صورت تفاهمات و توافقاتی دو جانبه در اختیار كمیته امداد و یا بنیاد مسكن انقلاب اسلامی برای اجرای طرح مسكن اجتماعی قرار دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در مجموع مقرر شده تا مسكن های مهری كه شامل طرح دعوا در محاكم است و آنهایی كه پیشرفت شان به زیر ۳۰ درصد می رسد را كنار بگذاریم. همچنین، مسكن های مهری كه پیشرفت فیزیكی آنها زیر ۳۰ درصد است باید به طور كلی تعیین تكلیف شود.
وی تاكید كرد: تمامی مسكن های مهر تحت مسئولیت سازمان به غیر از مسكن های مهری كه پرونده شان در محاكم است و یا پیشرفت فیزیكی زیر ۳۰ درصد دارند كه مجموع مسكن های مهر مشكل دار، ۱۰ هزار و ۲۷ واحد است، مابقی تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و بهره برداری خواهند شد.
 

1396/07/01
15:41:25
5.0 / 5
5505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک