نماینده مردم بستان آباد در مجلس:

دولت 7000 میلیارد ریال برای خط آهن میانه- تبریز هزینه كرد

دولت 7000 میلیارد ریال برای خط آهن میانه- تبریز هزینه كرد مسكن گزین: تبریز - نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح خط آهن میانه - تبریز كه عملیات اجرایی آن 18 سال پیش شروع شده بود، تا سال 95 پیشرفت چندانی نداشت، اما در 2 سال اخیر بیش از 7000 میلیارد ریال اعتبار به آن اختصاص یافت.


محمد وحدتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه تابستان امسال فاز اول خط آهن میانه- تبریز بهره برداری می شود، اضافه كرد: این امر با تخصیص بودجه 4300 میلیارد ریالی محقق می گردد.
وی نقش افتتاح طرح خط آهن میانه - تبریز در تولید اشتغال و توسعه شهرستان بستان آباد را خاطرنشان كرد و ادامه داد: با تولید بندر خشك در بستان آباد، توسعه و رونق اقتصادی شهرستان به حد چشمگیری افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینكه هر چند روند اجرایی پروژه راه آهن میانه – تبریز به درازا انجامید، از مسئولان شهرستانی و توجه شخص رییس جمهوری به این پروژه تشكر كرد و اضافه كرد: عزم دولت در سفر اخیر رییس محترم جمهوری و هیئت همراه به استان آذربایجان شرقی برای تكمیل این طرح كاملا ملموس بود.
وی با اشاره به اینكه شهرستان بستان آباد ظرفیت های بیشتری در بخش های كشاورزی، صنعتی، گردشگری و ترانزیت بار و مسافر دارد، اظهار نمود: با برنامه ریزی های انجام شده شهرستانی و استانی در كوتاه مدت شاهد تحولات مهمی در این شهرستان خواهیم بود.
طرح راه آهن میانه - تبریز به طول 203 كیلومتر در قالب 10قطعه اجرا می گردد و ریل گذاری 132 كیلومتر آن، از میانه تا بستان آباد، آخر یافته است.
تاكنون برای این طرح بیش از 10 هزار و 514 میلیارد ریال هزینه شده و برای تكمیل و بهره برداری نهایی آن به 12 هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
طرح راه آهن میانه - بستان آباد- تبریز به صورت دو خطه طراحی شده است و از ایستگاه كنونی میانه واقع در مسیر راه آهن تهران – تبریز، آغاز و با گذر از شهر های تركمانچای، بستان آباد و باسمنج به ایستگاه تبریز متصل می گردد.
با اتمام این طرح، مسیر 13 ساعتی فعلی تبریز به تهران به حدود 7 ساعت كاسته می شود.
شهرستان بستان آباد در 60 كیلومتری شرق تبریز و درخلال تبریز و میانه قرار دارد.
7239/518


1397/02/12
19:14:24
5.0 / 5
4595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک