رئیس سازمان بنادر و دریانوردی:

۴۰۰ شناور باید نوسازی شود، حل مشكل ترافیك بندر شهیدرجایی

۴۰۰ شناور باید نوسازی شود، حل مشكل ترافیك بندر شهیدرجایی مسكن گزین: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در جهت نوسازی ناوگان دریایی كشور، برنامه عملیاتی برای نوسازی ۴۰۰ شناور باید به سرعت صورت گیرد.به گزارش مسكن گزین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای مدیران این سازمان با اشاره به تاكیدات رئیس جمهور در خصوص لزوم پاسخگویی و پیگیری درخواست مراجعان در دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان باید برای سازماندهی و پیگیری فرایند كار مراجعان، ساز و كارهای لازم را پیش بینی نماید تا از همان ورودی سازمان، روند پیگیری مسائل و مشكلات مراجعان مدیریت و به سرعت صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه لزوم عرضه راهكارهای مناسب برای چالش های پیش روی سازمان بنادر در حوزه های بندری، دریایی و مهندسی، خاطرنشان كرد: مبحث رتبه بندی شركت ها، سال ها است كه در سازمان بنادر مطرح شده و به رغم این كه ساختارش مشخص است و فرآیند پیچیده ای هم ندارد ولی همچنان رفع نشده و لازم است به فوریت صورت گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور خواهان عرضه فوری برنامه عملیاتی برای نوسازی ۴۰۰ شناور شد و درباره حل مشكل ترافیك در بندر شهید رجایی تصریح كرد: هم اكنون، علاوه بر مشتریان، تأمین كنندگان و پایانه داران هم مبحث پیچیدگی در گلوگاه بندر شهید رجایی اعلام می كنند و لازم است برای حل معضل ترافیك، علاوه بر برنامه ریزی دراز مدت به منظور اصلاح چیدمان بندری و ساماندهی پایانه ها، یك برنامه كوتاه مدت و اصلاح نرم افزاری در دستور كار قرار گیرد.
وی اذعان داشت: مسأله ترافیك بندر شهید رجایی كه مهم ترین و مدرن ترین بندر كشور است و از آن انتظار رقابت منطقه ای داریم، نباید روی زمین بماند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به بحث مربوط به لایروبی بنادر بعنوان زیربنای قانونی سازمان در مورد ایمنی دریانوردی، اظهار داشت: انباشت رسوبات، عمق مناسب را در بنادر می كاهد كه بر خلاف استاندارد تعریف شده و تعهد شده است و برای رفع چالش لایروبی، معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی باید در جهت پروژه های احداثی این موارد را هم در دستور كار خود قرار دهد.
راستاد با اشاره به لزوم اجرای فرایند ارتقای درجه ای افسران كنترل و بازرسی ایمنی كشتی ها، اضافه كرد: انجام این مهم، باید در دستور كار قرار گیرد و گزارش اقدامات انجام شده به صورت مستمر عرضه شود.
وی با عنوان این مطلب كه هزینه ها در سازمان بنادر بخصوص در بخش مأموریت های اداری باید مدیریت شود، اضافه كرد: با عنایت به زیر ساخت های مناسب نرم افزاری و الكترونیكی كه در این سازمان، مهیا شده است، از انجام مأموریت های غیر ضروری، به صورت جدی ممانعت به عمل آید تا از این طریق بتوان به اقتصاد سازمان و كشور كمك نماییم.

1397/02/04
16:16:52
5.0 / 5
4399
تگهای خبر: توسعه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک