مشاور رئیس جمهور:

سازمان محیط زیست با فعالیت بندر كاسپین موافقت نمود

سازمان محیط زیست با فعالیت بندر كاسپین موافقت نمود مسكن گزین: دبیر شورای عالی مناطق آزاد از صدور مجوزهای مربوطه خصوصا سازمان حفاظت محیط زیست برای فعالیت بندر كاسپین و احداث موج شكن و ۴ پست اسكله در آن اطلاع داد.مرتضی بانك در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همكاری سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان منظقه آزاد انزلی اظهار داشت: دو هفته گذشته مصوبه مهمی در مورد به رسمیت شناختن مرز رسمی بندر كاسپین داشتیم و در دولت این مرز به رسمیت شناخته شد.
وی با اشاره به ایجاد موج شكن بزرگ و امكانات اسكله و پس كرانه ای بندر كاسپین از جانب منطقه آزاد انزلی، اضافه كرد: با عنایت به اینكه باید میان شورای عالی مناطق آزاد و سازمان بنادر و دریانوردی مرز دقیق فعالیت های منطقه آزاد و حمل و نقل و نقل دریایی تعیین می شد، بنابراین بعد از مذاكرات طولانی این تفاهم نامه تدوین شد و به امضا رسید. بر مبنای این تفاهم نامه وظایف هر دو دستگاه از نظر قانونی مشخص شده است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی ادامه داد: با این تفاهم نامه و مصوبه دولت در مورد تعیین مرزهای دریایی بندر كاسپین، این بندر می تواند بعنوان یك بندر بین المللی فعالیت كند. این بندر پس كرانه زیادی دارد و خدماتی كه در پس كرانه عرضه می گردد برای فعالان اقتصادی بسیار مهم است.
وی خاطرنشان كرد: اسكله ها را بخش خصوصی می سازند و هیچ هزینه ای متوجه دولت نمی گردد.
به گفته بانك، با عنایت به روابط گسترده اقتصادی روسیه و كشورهای حاشیه دریای خزر با آسیای مركزی و چین، بندر كاسپین در آینده و بعد از تكمیل كریدور ریلی شمال جنوب از اهیمت بالایی برخوردار خواد بود. در آینده امكانات گردشگری، مارینا، خدمات و صنایع به ظرفیت های بندر كاسپین افزوده می گردد.
مشاور رئیس جمهور درباره دریافت مجوزهای لازم به خصوص مجوز محیط زیست تصریح كرد: هیچ فعالیتی در مناطق آزاد بدون نظر دستگاه های حاكمیتی یا سازمان بنادر و دریانوردی صورت نمی گیرد. ابتدائا مجوزها صادر می گردد و بعد از آن فعالیت های مربوطه آغاز خواهد شد.
وی تاكید كرد: موافقت سازمان محیط زیست را به دست آورده ایم و موج شكن و ۴ پست اسكله در آن احداث كرده ایم كه با سازمان های ذی ربط بوده است. سایر فعالیت های تجاری، صنعتی و گردشگری هم مجوزهای لازم را دریافت كرده و تفاهم نامه های مربوطه را به امضا رسانده ایم.

1396/12/24
18:52:20
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: بانك , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک