یك مقام مسئول اعلام كرد:

قیمت مسكن مهر افزایش یافت

قیمت مسكن مهر افزایش یافت به گزارش مسكن گزین یك مقام مسئول اظهار داشت قیمت مسكن مهر پردیس، به هیچ وجه از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت نگرفته و این مسأله، زیاده خواهی برخی از انبوه سازان می باشد.به گزارش مسكن گزین به نقل از شركت عمران شهر جدید پردیس، سعید غفوری در خصوص تعیین قیمت واقعی مسكن مهر و شرایط تحویل و افتتاح واحدهای مسكن مهر این شهر، اعلام كرد: قیمت ساخت واحدهای مسكن مهر در كلیه فازهای شهر جدید پردیس براساس تفاهم نامه ۳ جانبه و دستورالعمل های ۱، ۲ و ۳ و كارهای مازاد نهایی، مقطوع و ابلاغ گردیده و به اطلاع متقاضیان رسیده است. بنابراین شركت عمران و متقاضیان به هیچ وجه افزایش قیمت تحت هر عنوان را نپذیرفته و این مطلب زیاده خواهی برخی از انبوه سازان است.
وی افزود: البته اكثریت قریب به اتفاق سازندگان این موضوع را پذیرفته و مشغول ساخت و ساز شده اند و در حال تكمیل، افتتاح و تحویل واحد ها هستند؛ ضمن اینكه تنها انجمن انبوه سازان و شركت توسعه شهرسازی ایرانیان است كه مدعی افزایش قیمت شده است و این ادعا مسموع نیست.
غفوری گفت: از نظر مالی تزریق بسیار مناسبی خصوصاً به پروژه انبوه سازان در فاز ۵ شده؛ ضمن اینكه وزارت راه و شهرسازی در همه ادوار و بیشتر در این دولت به تكمیل، افتتاح و تحویل واحدهای مسكن مهر اهمیت داده است. به طور نمونه می توان به اقدامات وزارت راه و شهرسازی در افزایش تسهیلات از مبلغ ۲۵ میلیون به ۳۰ میلیون تومان و از مبلغ ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان، دریافت و پرداخت یارانه بابت كمك به آماده سازی و خدمات زیربنایی، دریافت و پرداخت اوراق خزانه اسلامی حتی برای انجام خدمات زیربنایی برای وزارت نیرو و شهرهای جدید و ... اشاره كرد. باقی مانده واحدها نیز كه كار ساخت آن ها به اتمام نرسیده است كاملاً برعهده انبوه سازان می باشد.
وی گفت: وزارت راه و شهرسازی هیچ مشكلی برای پرداخت تسهیلات، آورده متقاضیان و به طور كلی تأمین منابع مالی پروژه ها ندارد و در صورتی كه هر یك از پیمانكاران عملیات عمرانی را انجام دهند براساس پیشرفت فیزیكی تأیید شده از محل تسهیلات و آورده تامین مالی خواهد شد؛ البته تمام واحدهای افتتاح شده دارای خدمات زیربنایی آب و فاضلاب و برق و گاز می باشند و این انبوه سازان هستند كه بایستی واحدها را تحویل دهند و به مدت یك سال رفع نقص نمایند.غفوری گفت: نه تنها قیمت ها افزایش نخواهد یافت بلكه از نظر شركت عمران شهر جدید پردیس و متقاضیان با توجه به تامین بهنگام و مناسب منابع مالی به مجموعه مذكور، می بایست تاخیرات غیر مجاز سازندگان و جرائم متعلقه محاسبه شود.
 

1396/05/26
16:03:49
5.0 / 5
5212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک