در گفتگو با مهر مطرح شد؛

آخوندی هیچ قدمی برای مسكن برنداشت، وام های اخیر تورم زا بود

آخوندی هیچ قدمی برای مسكن برنداشت، وام های اخیر تورم زا بود مسكن گزین: مدیر گروه مسكن مركز مطالعات اقتصادی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینكه آخوندی هیچ قدم رو به جلویی برای مسكن كشور برنداشته است، اظهار داشت: وی با متوقف كردن مسكن مهر، باعث شد ركود اقتصادی تشدید شود.افشین پروین پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره عملكرد آخوندی در طول بیش از ۵ سال تصدی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: به اعتقاد خیلی از كارشناسان، از زمان روی كارآمدن ایشان، هیچ كاری در بخش مسكن انجام نشده است و صندوق پس انداز مسكن یكم هم كه همواره جزو فعالیت های خود معرفی می كنند، عمدتاً از محل بازگشت اقساط مسكن مهر، تجهیز منابع شد.
وی توضیح داد: آقای آخوندی یكی از منتقدان مسكن مهر بوده و هست؛ چون كه معتقد می باشد مسكن مهر تولید تورم كرده است و این در شرایطی است كه اقدامات اخیر خودشان، اثرات تورمی چشمیگری در بازار مسكن داشته است؛ به صورتی كه با افزایش اخیر سقف وام های مسكن، قیمت مسكن در دو سه ماه اخیر رشد چشمگیری داشته است.
وی با اشاره به اینكه آخوندی نتوانست پروژه مسكن مهر را به اتمام برساند، اضافه كرد: از آنجائی كه برای آخر دادن به اجرای این طرح، دولت دیگر منابعی در اختیار ندارد، مرتباً تكمیل این طرح را به سالهای آینده موكول می كند و علی رغم اینكه گفته شده بود طرح مسكن مهر در انتها سال ۹۶ به اتمام خواهد رسید، مجدداً اعلام گردید این طرح در سال آینده هم ادامه خواهد یافت.
وی اظهارداشت: این طرح بعنوان جانشینی برای مسكن مهر عنوان شد ولی تابحال حتی یك آجر هم در جهت اجرای این طرح روی هم گذاشته نشده است.
عضو تیم تهیه و تدوین طرح جامع مسكن ادامه داد: آقای آخوندی به تنهایی اقتصاد كشور را به نابودی رساند و با جلوگیری از تداوم اجرای طرح مسكن مهر، ركود اقتصادی را دامن زد. اگر مسكن مهر با همان روال دولت دهم ادامه می یافت، نه تنها شاهد ركود اقتصادی نبودیم، بلكه ۲ درصد رشد اقتصادی از این بخش حاصل می شد.
وی با اشاره به اعلام وصول طرح استیضاح آخوندی در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: من نمی دانم مواردی كه مقرر است آقای آخوندی را بخاطرش استیضاح كنند، شامل چه مواردی می شود؛ اما در كشور ما طی حداقل ۱۰ سال آینده باید سالانه یك میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسكونی جدید ساخته شود تا بلكه ۱۰ سال دیگر، میزان عرضه و تقاضای مسكن با هم برابر شود و این یعنی یك ظرفیت بزرگ از اشتغال و رشد اقتصادی درونزا و جلوگیری از تورم.
وی ادامه داد: به نظر من بزرگترین گناه آقای آخوندی این است كه این ظرفیت را معطل نگه داشتند و تمام یا بخش زیادی از این بیكاری ها و تعطیل شدن صنایع و انتقادات مردم به وضعیت بد اقتصادی و نداشتن شغل، مستقیما ناشی از تصمیمات آقای آخوندی در حوزه مسكن می باشد.

1396/12/16
18:47:18
5.0 / 5
5252
تگهای خبر: صنعت , مسكن , مسكن مهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک