ساختمان های فاقد گواهینامه ضدآتش آخر كار نمی گیرند

ساختمان های فاقد گواهینامه ضدآتش آخر كار نمی گیرند مسكن گزین: مركز تحقیقات راه مسكن و شهرسازی اعلام نمود: به ساختمان هایی كه محصولات نمای خارجی آنها گواهینامه واكنش در برابر آتش نداشته باشند آخر كار داده نمی گردد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی، با عنایت به بخشنامه ارسالی از مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه كشور دستگاه های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانكاران مصالحی كه در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می دهند باید با رعایت ضوابط و مقررات كنترل آتش بوده و دارای تأییدیه از سازمان ملی استاندارد ایران و یا گواهینامه های فنی طبقه بندی واكنش در برابر آتش از مراجع ذی صلاح باشند.
در همین راستا از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۶ عرضه آخر كار ساختمان منوط به عرضه گواهینامه واكنش در برابر آتش برای نمای ساختمان است.
طبق مباحث مقررات ملی ساختمان، مرجع بررسی عملكرد مصالح ساختمانی در برابر آتش و همینطور صدور گواهینامه های فنی مربوطه، مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی معرفی شده است.
با توجه به این بخشنامه، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری موظفند تا استفاده از مصالح نمای قابل اشتعال در پروژه های ساختمانی و صدور پروانه و آخر كار را به دریافت گواهینامه فنی از مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی منوط كنند.
متأسفانه شركت هایی بدون دریافت گواهینامه های مربوطه به استفاده از محصولات خود در نمای ساختمان اقدام می كنند كه در صورت بروز حادثه، خسارات جبران ناپذیری را می توانند رقم بزنند.
بر همین اساس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی از كلیه سازمان ها، شركت ها و خریداران خواست تا با رجوع به سایت اینترنتی این مركز به آدرس www.bhrc.ac.ir نسبت به انتخاب محصولات دارای گواهینامه فنی مربوطه اقدام نمایند.

1396/11/19
13:41:49
5.0 / 5
4605
تگهای خبر: راه , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک