ساخت ۴ میلیون مسکن طی ۸ سال

ساخت ۴ میلیون مسکن طی ۸ سال به گزارش مسکن گزین، رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشبینی می شود از ساخت ۴ میلیون واحد طرح نهضت ملی دومیلیون آن در این دوره و ۲ میلیون هم در دوره بعدی به سر انجام برسد.سید محمدرضا میرتاج الدینی رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با تکیه بر حل مشکل مالی ساخت و ساز مسکن در کشور، اظهار داشت: با عنایت به این که اوضاع مسکن در قسمت تأمین منابع مالی گرفتار مشکل است، بخش خصوصی روش جدید تأمین منابع مالی تحت عنوان کنسرسیوم مشارکت در توسعه ملی مسکن را پیشنهاد داده است.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: برپایه این کنسرسیوم، گروههای مختلف تجهیزات و مصالح، مایحتاج ساختمانی را در برابر تهاتر با ملک و املاک در اختیار کارفرماهای دولتی قرار می دهند.
وی اظهار داشت: تا امروز ۹۰ شرکت در این کنسرسیوم مشارکت و برای تهاتر، اعلام آمادگی کردند تا ۲۰۰ هزار میلیاردریال معادل ۲۰ هزار واحد مسکونی در توسعه ملی مسکن مشارکت کنند.
نماینده مجلس آذربایجان شرقی در ادامه اضافه کرد: انجام این اتفاق مهم، مساله کمبود نقدینگی دولت را حل می کند و امیدوارم این رقم تا ۵۰۰ هزار میلیاردریال هم برسد.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس آمادگی دارد در هرجایی که مانع قانونی وجود دارد، ورود کند و از دولت می خواهد فضا را تلطیف کرده و آیین نامه های دست وپا گیر را بردارد تا این مساله عملیاتی شود.
وی ضمن اشاره به سخت بودن روند ساخت ۴ میلیون در دولت سیزدهم، اظهار داشت: ساخت ۴ میلیون مسکن در دولت سیزدهم اساسا آسان نخواهد بود و انتظار می رود ۲ میلیون مسکن در شروع دولت سیزدهم و ۲ میلیون هم در دوره دوم دولت سیزدهم ساخته خواهد و نیازمند کمک دستگاه ها و نهادهای دولتی دیگر است.
میرتاج الدینی اضافه کرد: یک روند که باعث آسان سازی در روند ساخت و ساز مسکن خواهد شد تأمین سرمایه، اعتبار و کالا مورد نیاز مسکن می باشد مانند مصالح مختلفی که در ساخت و ساز طرح نهضت ملی مسکن استفاده خواهد شد و بیشترین نیاز ساخت مسکن مصالح قابل تهاتر است مانند مصالح فولادی، میل گرد، سیمان و...
این مقام مسئول اظهار داشت: یکی از راهکارهای ساخت مسکن تهاتر زمین است که شرکتهای مختلف، سازندگان مسکن، انبوه سازان و بعضی از کارخانه های در رابطه با ساخت و ساز مسکن می توانند در این تهاتر توافقی ایجاد شود که در ازای پول واحدهای مسکونی بعنوان دستمزد به آنها تعلق گیرد.
وی در ادامه تصریح کرد: با سازندگان طرح نهضت ملی مسکن زمین تهاتر نمی شود بلکه در ازای دریافت دستمزد به آنها واحدهای مسکونی برپایه قرارداد صورت گرفته اهدا می شود و در بحث تهاتر نفت خود وزیر راه و شهرسازی باید تصمیم گیری کند تا با فروش نفت شرکتهای خارجی به پای ساخت و ساز طرح نهضت ملی مسکن بیایند و البته اجرای این طرح نیازمند تاییدیه از جانب دولت و کمیسیون تلفیق و بودجه را دارد.
وی در ادامه اظهار داشت: البته ساخت یک میلیون مسکن در خلال سال فقط به عهده دولت نیست و بخش های خصوصی هم برای تکمیل این وعده باید به پای کار بیایند.


منبع:

1402/06/20
12:04:50
5.0 / 5
244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک