مدیركل امورمالیاتی فارس: با واحدهای صنعتی برای رفع مشكلات مالیاتی همكاری می نماییم

مدیركل امورمالیاتی فارس: با واحدهای صنعتی برای رفع مشكلات مالیاتی همكاری می نماییم مسكن گزین: شیراز- ایرنا- مدیركل امورمالیاتی فارس با برشمردن مشكلات مالیاتی واحدهای صنعتی اعلام نمود كه تشكیلات تحت مدیریت او حاضر است برای رفع این مشكلات همچون رسیدگی به اختلافات مالیاتی همكاری كند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا محسن كاویانی كه شنبه در كارگروه رفع موانع و مشكلات مالیاتی واحدهای صنعتی مستقردر شهرك های صنعتی فارس در شیراز سخن می گفت، ادامه داد: قوانین مالیاتی قوانین پیچیده ای است كه واحد های صنعتی برای جلوگیری از بروز مشكلات باید این مسائل را به افراد متخصص واگذاركنند.
وی اظهار داشت: داشتن دفاتر قانونی، ثبت صحیح دفاتر، داشتن اسناد ومدارك و تسلیم به موقع اظهارنامه عملكرد از اصول مهم درزمینه بررسی و رسیدگی به پرونده های مالیاتی است.
كاویانی اضافه كرد: در زمینه مسائل مربوط به مالیات ارزش افزوده هم اگر صاحبان صنایع هنگام خرید مواد اولیه و هم فروش محصولات ملزم به گرفتن و دادن فاكتور شوند بیش از 90درصد از مشكلات آنها رفع می گردد.
وی عرضه دفاتر ناقص به اداره كل امور مالیاتی را از دیگر مشكلات مهم اعلام نمود و اظهار داشت: تسلیم دفاتر ناقص به ادارات مالیاتی سبب می گردد دستگاه مالیاتی نسبت به میزان مالیات اظهار نظركند كه گاها با اعتراضات واحد های صنعتی روبرو می گردد.
مدیركل امور مالیاتی فارس همینطور با اشاره به اعمال معافیت مالیاتی 5ساله صنایع مستقر درشهرك های صنعتی برخوردارو معافیت 13ساله واحد های مستقر در شهرك های صنعتی غیربرخوردارگفت: اعمال این معافیت ها مستلزم رعایت برخی شرایط و قوانین و مقررات است و تابحال شماری از واحد های صنعتی هم آز این معافیت ها بهره مند شده اند.
وی اظهار داشت: در زمینه برگزاری دوره های آموزشی با هدف ارتقای آگاهی های مالیاتی واحد های صنعتی هم آماده همكاری با شركت شهرك های صنعتی هستیم.
كاویانی با اشاره به آمار بالای واحدهای صنعتی در شهرك صنعتی بزرگ شیراز اظهار داشت: اداره كل امورمالیاتی برای استقرارشعبه امور مالیاتی در این شهرك صنعتی آمادگی دارد و درصورت تامین فضای مناسب آماده همكاری در این زمینه هستیم.
مدیركل امورمالیاتی فارس همینطور درباره بخشودگی جرائم مالیاتی صنعتگران اظهار داشت: چنانچه فعالان صنعتی حداكثر تا تاریخ 25اسفند امسال نسبت به پرداخت مبالغ كل بدهی های مالیاتی خود اقدام نمایند جرائم مالیاتی آنها بخشیده می گردد.
مدیر عامل شركت شهرك های صنعتی فارس هم در این جلسه مهمترین مشكل واحدهای صنعتی در بخش مالیاتی را آشنا نبودن صاحبان صنایع با قوانین و مقررات و آیین نامه ها اعلام نمود وگفت: برای رفع این مشكلات و افزایش آگاهی ها از قوانین مالیاتی، برگزاری دوره های آموزشی در دستوركار شركت شهرك های صنعتی فارس و اداره كل امورمالیاتی استان قرارگرفته است.
احد فتوحی خواهان استفاده مدیران واحدهای صنعتی از مشاوران مالیاتی شد و اظهار داشت: با عنایت به اینكه بخش زیادی از مشكلات صنایع در مباحث مالیاتی مربوط به آگاه نبودن آنها از مقررات است حضور مشاور مالیاتی در واحد های صنعتی می تواند این مشكلات را برطرف كند.
مدیر عامل شركت شهرك های صنعتی فارس ادامه داد: در كارگروه بررسی و رفع مشكلات مالیاتی واحدهای صنعتی با همكاری اداره كل امورمالیاتی فارس مسائل و مشكلات مالیاتی بررسی و رسیدگی می گردد.
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشاردهنده: غلامرضا مالك زاده
6122/ 1876


1396/10/30
15:29:06
5.0 / 5
5235
تگهای خبر: صنعت , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک