مدیركل دفتربازسازی بنیاد مسكن:

كاربازسازی واحدهای روستایی مناطق زلزله زده كرمانشاه تا آخر خرداد 97 به اتمام می رسد

كاربازسازی واحدهای روستایی مناطق زلزله زده كرمانشاه تا آخر خرداد 97 به اتمام می رسد مسكن گزین: كرمانشاه- ایرنا- مدیركل دفتر بازسازی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: با برنامه ریزی بعمل آمده و به شرطی كه اعتبار لازم برای پرداخت تسهیلات وعده داده شده تامین گردد، كار بازسازی واحدهای روستایی مناطق زلزله زده كرمانشاه تا آخر خرداد و واحدهای شهری تا آخر سال آینده به اتمام می رسد.


مجید جودی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: بعد از ارزیابی های صورت گرفته 15 هزار واحد تعمیری و 15 هزار و 500 واحد احداثی نوع یك شناسایی شد.
وی ادامه داد: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی واحدهای تعمیری را در اولویت خود قرار داد تا هرچه سریعتر به بانك معرفی و با دریافت تسهیلات مورد نظر كار تعمیر واحد های مسكونی خویش را شروع كرده و بتوانند هرچه سریعتر در آن ساكن شوند.
جودی اظهار داشت: در همین راستا تابحال بیش از 12 هزار واحد تعمیری به بانك معرفی شده اند و بانك ها هم تابحال با هشت هزار واحد عقد قرارداد داشته اند.
مدیركل دفتر بازسازی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: تابحال به بیش از هفت هزار واحد و برپایه نوع آسیبی كه دیده اند كمك پرداخت شده است.
وی خاطرنشان كرد: البته تابحال مالكان واحدهای مسكونی بیشتری اقدام به تعمیر و ساخت مجدد مسكن خود كرده اند چون كه ما به آن ها این اطمینان خاطر را داده ایم كه تسهیلات درنظر گرفته شده حتما به آن ها پرداخت می گردد.
جودی در ادامه از وجود 2 هزار و 400 واحد احداثی در مناطق روستایی هم اطلاع داد و اظهار داشت: عملیات احداث 500 واحد شروع شده و عملیات پی كنی و فنداسیون آن در حال انجام می باشد.
مدیركل دفتر بازسازی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: به آن دسته از واحدهای شهری كه نیاز به احداث مجدد دارند، مبلغ 400 میلیون ریال و در روستاها 300 میلیون ریال تسهیلات تعلق می گیرد، ضمن آنكه به واحدهایی كه نیاز به تعمیر داشته باشند در محیط شهری 60 میلیون ریال و در محیط روستایی 50 میلیون ریال پرداخت می گردد.
وی همینطور میزان كمك های بلاعوض برای واحدهای تعمیری را 20 میلیون ریال ذكر كرد.
جودی در بخش دیگری از سخنانش از توزیع 11 هزار كانكس در مناطق روستایی اطلاع داد و اظهار داشت: 9 هزار دستگاه از این تعداد توسط بنیاد مسكن و 2 هزار هم توسط كمك های مردمی تهیه شده است.
مدیركل دفتر بازسازی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: البته این ادعا را هم نداریم كه به همه آن هایی كه نیازمند و مستحق دریافت بوده اند كانكس تحویل داده ایم ولی نهایت تلاش خویش را به كار بسته ایم تا خانواری از قلم نیفتد.
وی تصریح كرد: طبق ضوابط كانكس به واحدهای تعمیری نوع یك تعلق می گیرد و كوشیده ایم در این خصوص كسی از دریافت كانكس محروم نباشد.
جودی در انتها اظهار نمود: هم اكنون بالغ بر یك هزار كانكس موجود است و برپایه شرایط و ضوابط در اختیار خانوارهای نیازمند قرار می گیرد.
زمین لرزه 7. 3 ریشتری 21 آبان در 11 كیلومتری بخش ازگله، 32 كیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه 620 كشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یك هزار و 930 روستای استان كرمانشاه خسارت وارد كرده و برپایه ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسكونی شهری و روستایی هم صدمه كلی و جزئی دیده است.
8066/7458 خبرنگار: مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده: علی مولوی


1396/10/29
19:18:12
5.0 / 5
4930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک