بسته اخبار شبانگاهی اجتماعی مسكن گزین؛ ۲۶ بهمن

اظهارات جدید در رابطه با مسمومیت دانش آموزان

اظهارات جدید در رابطه با مسمومیت دانش آموزان مسکن گزین: به گزارش مسکن گزین، همانطور که هواشناسی استان تهران پیشبینی کرده بود؛ تهران از دیشب تا امروز تحت تأثیر بارش برف و باران قرار گرفت و مناطقی در شمال این شهر هم سفیدپوش شد. بارشی که ترافیک و لغزندگی معابر را افزایش داد اما به قول شهردار تهران و رئیس پلیس راهور تهران بزرگ منجر به غافلگیری مدیریت شهری نشده است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، همانطور که روز گذشته سازمان هواشناسی هشدار داده بود، امروز باردیگر تهران همانند بسیاری دیگر از نقاط ایران برفی شد. به تبع آن هوای سرد و لغزندگی معابر مدارس ابتدایی مناطق ۱ تا ۵ تهران و نیز کلیه مقاطع تحصیلی فیروزکوه، دماوند، رودهن و پردیس در نوبت عصر را غیر حضوری کرد.
باوجود انتقاداتی که نسبت به عملکرد شهرداری تهران در مقابل تعدادی از بارش های قبلی مطرح شده بود، شهرداری معتقد می باشد که غافل گیر نشده است. در همین راستا امروز علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه هیات دولت، با اعلان اینکه زمانی که هواشناسی بارش برف را اعلام نمود و دیگر غافل گیری معنایی ندارد، اظهار داشت: افرادی که می گویند شهرداری غافلگیر شده، می خواهند مسئله را از سر خود باز کنند؛ چونکه ما از ماه ها قبل تمهیدات لازم و وظایف هر کدام از بخش ها را برای شش ماه دوم اندیشیده بودیم.
وی گفته است «این قصه ها که تعریف می کنند شهرداری غافلگیر شد اینطور نیست، خودشان غافلگیر شدند. ما پذیرای انتقاد های درست هستیم.» امروز البته سردار محمدحسین حمیدی، رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز اظهاراتی مشابه با زاکانی را مطرح کرده و غافلگیری درپی این بارش ها را بعید دانسته است.
اما گویا بارش ها برای فردا پنجشنبه (۲۷ بهمن) همچنان در نوار شمالی کشور همین طور در استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و بوشهر، جنوب اصفهان و یزد ادامه خواهد داشت و برای جمعه (۲۸ بهمن) در بعضی مناطق فارس، شمال کرمان، خراسان رضوی، مازندران، گلستان و شمال خراسان جنوبی بارش پراکنده پیش بینی می شود.
افزایش مخازن دپوی شن و نمک در تهران در همین راستا علیرضا جعفری مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به افزایش مخازن دپوی شن و نمک در سطح شهر تهران، از آمادگی ۲۰۰۰ دستگاه ماشین آلات تخصصی و خودروی سنگین برف روبی آگاهی داد. او با اشاره به اینکه تعداد دو هزار دستگاه تجهیزات و ماشین آلات جهت برف روبی معابر تهران برای برف پیش رو پیش بینی شده است، گفته است: ۳۰۸ دستگاه ماشین آلات تخصصی ویژه برف روبی در حالت آماده باش قرار دارند. ۱۱ هزار نیروی انسانی در زمینه خدمات شهری برای عملیات برف روبی در مناطق ۲۲گانه حضور دارند. همین طور ۱۶ هزار نیروی فضای سبز آماده ارائه خدمات هستند.
جزییات بیشتر را اینجا بخوانید.
مسمومیت دانش آموزان قمی همچنان در ابهام سه ماهی می شود که دانش آموزان برخی مدارس قم مسموم می شوند. مسمومیتی سریالی که هنوز هیچ توضیح رسمی درباره ی علت واقعی آن بیان نشده است. با این وجود درحالی شائبه هایی از ماندگاری عارضه در دانش آموزان قمی مسموم شده مطرح می شود که بگفته یوسف نوریف وزیر اموزش و پرورش «هیچ عارضه ماندگاری در دانش آموزانی که مسموم شدند یا احساس مسمومیت کردند وجود نداشته است.»
نوری با اعلان اینکه شروع این قضیه از تاریخ ۹ آذر بود که همه حوزه های مرتبط همچون وزارت بهداشت برای اطمینان از آن درگیر شدند، گفته است: «هیچگونه آلودگی میکروبی گزارش نشده یا هیچ عارضه ماندگاری در دانش آموزانی که مسموم شدند یا احساس مسمومیت کردند وجود نداشته است.»
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت نیز در این جهت اظهار کرده است: «نمونه های زیادی از بیماران گرفته شد و به مراکز پیشرفته ما در انستیتو پاستور و... ارسال شد و خوشبختانه هیچ نوع میکروب و ویروسی در ارتباط با ایجاد مسمومیت شناخته نشد.»
وی افزوده است: بطور کلی جمع بندی ما این است که این مسمومیت بسیار خفیف است و هیچگونه عارضه ای از شروع مسمومیت ها تا به امروز برای افراد ایجاد نکرده است و هیچ نوع نگرانی در این رابطه وجود ندارد. امروز کمیته ملی ویژه ای با اساتید برجسته دانشگاه های علوم پزشکی کشور با مسئولیت معاون درمان وزارت بهداشت مسئول کردم تا تحقیق و بررسی ویژه تری انجام دهند و زمانی که به نتیجه برسیم این نتایج اعلام خواهد شد.
پدرام پاک آیین، سخنگوی وزارت بهداشت نیز از تشکیل کمیته علمی ویژه ای با دستور وزیر بهداشت جهت بررسی مستمر علت و وضعیت مسمومیت برخی از دانش آموزان در قم آگاهی داده و گفته است: این کمیته با تلفیقی از استادان برجسته دانشگاه های علوم پزشکی استانهای قم، تهران و برخی دیگر از دانشگاه ها در سطح ملی تشکیل می شود و معاون درمان وزیر بهداشت، مسئول تشکیل جلسات و پیگیری مصوبات آنست.
به گفته ی ایشان، مسئولیت این کمیته بررسی شواهد علمی و آزمایشگاهی مسمومیت های شماری از دانش آموزان در قم است و یافته های این کمیته علمی بوسیله رسانه ها در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.
حدود دو درصد سرطان ها، در سنین کودکی ایجاد می شوند باید بدانیم که سرطان کودکان درمان پذیرتر از سرطان بزرگسالان است. بطوریکه بیش از ۸۵ درصد سرطان های کودکان درمان قطعی دارند. نکته مهم در حوزه سرطان کودکان، تشخیص سریع آنست که البته در کشورمان هم برنامه ادغام تشخیص سریع سرطان های کودکان در نظام شبکه بهداشتی و درمانی با هدف ایجاد امکان و توانمندی شناسایی علایم مشکوک سرطان کودکان توسط پزشک خانواده و پزشک عمومی و در عین حال پیموده شدن مناسب و دقیق پروسه ارجاع، در وزارت بهداشت آماده سازی شده است.
می توانید ادامه گفت وگوی ایسنا با دکتر لیلا مودب شعار - رئیس اداره کنترل و مقابله با سرطان وزارت بهداشت را در اینجا بخوانید.
آمار قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه از ۴۱ هزار تن گذشت مجموع جان باختگان زلزله در سوریه و ترکیه تا حالا به بالای ۴۱ هزار نفر رسیده و در هوای سرد زمستان، تعداد بیشتری از افراد بی خانمان شده اند.
آمار رسمی حاکیست که در پی این زمین لرزه شدید در مرز ترکیه و سوریه تا حالا بیش از ۴۱ هزار نفر در دو کشور جان خودرا از دست داده اند که دست کم ۳۵ هزار و ۴۱۸ نفر از این مرگ و میرها در ترکیه و بیش از ۵۸۰۰ فوتی نیز در سوریه گزارش شده است.
جزییات بیشتر را اینجا بخوانید.
وضعیت حذف یارانه دهک های پردرآمد و توزیع کالابرگ الکترونیک در سال آینده قانون گذار تکلیف کرده است که یارانه دهک های پردرآمد و توزیع کالابرگ الکترونیک حذف شود اما تا حالا تصمیم جدی برای حذف دهک های بالای درآمدی گرفته نشده است.
در همین راستا سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ی وضعیت حذف یارانه دهک های پردرآمد و توزیع کالابرگ الکترونیک در سال آینده به ایسنا اعلام نمود که «قانون گذار تکلیف کرده است که ما دهک های پردرآمد را حذف نماییم، اما بنا به پاره ای ملاحظات تا حالا تصمیم جدی برای حذف دهک های بالای درآمدی گرفته نشده است. باید ببینیم در بودجه سال آینده قانونگذار چه تکالیفی را مشخص می کند. ما برابر قانون پیگیری و اجرا می نماییم.»
جزییات بیشتر را اینجا بخوانید.

برخی اخبار پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا:
برگزاری تمرین زلزله ۷.۲ ریشتری در تهران
کلاهبرداری ۲ میلیارد ریالی در پوشش دوست یابی
اطلاعیه مترو درباره ی توقف یک روزه بهره برداری از ایستگاههای خط ۶
سوختگی؛ بیماری قشر ضعیف/ آمبولانس مخصوص اعزام بیمار سوخته نداریم1401/11/27
13:49:49
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک