تاكید معاون وزیر راه و شهرسازی بر تكمیل گام پایانی مسكن مهر صدرا

تاكید معاون وزیر راه و شهرسازی بر تكمیل گام پایانی مسكن مهر صدرا مسكن گزین: شیراز- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید بر شتاب بخشی به تكمیل طرح ؛بناسازان رمضان؛ بعنوان آخرین طرح باقیمانده مسكن مهر شهر جدید صدرا تصریح كرد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، حبیب اله طاهرخانی با اشاره به بازدید خود از طرح مسكن مهر 2 هزار واحدی بناسازان رمضان در صدرای شیراز اضافه كرد: این طرح یكی از موارد انتقاد از شركت عمران صدرا بود كه به همت و تصمیم صحیح هیات مدیره جدید، روند اجرای آن كه به مدت یكسال به دلایل مختلف متوقف مانده بود، بار دیگر شروع شده است.
وی كه شامگاه پنجشنبه در نشست پایش شهرهای جدید كشور ویژه شهر جدید صدرا سخن می گفت، اظهار نمود: امید است با عنایت به اینكه بخش های اصلی كار در ساخت این مجموعه مسكن مهر طی شده است با نظارت و دقت مستمر بزودی به بهره برداری برسد.
بنا بر اعلام قبلی مسئولان شركت عمران شهر جدید صدرا، از 24 هزار واحد تعریف شده در طرح مسكن مهر برای این شهر، 16 هزار در قالب تفاهمنامه سه جانبه هستند كه از این تعداد، 2 هزار واحد طرح بناسازان رمضان تكمیل نشده باقیمانده است.
بر این اساس، با تدابیر صورت گرفته مقرر است 500 واحد طرح بناسازان رمضان تا آخر امسال به مالكان تحویل شود و دیگر واحدها در نیمه نخست سال 97 در اختیار مالكان قرار گیرد.
** اولویت ها و نیازهای مردم به مسئولان كشوری منتقل شود
مدیرعامل شركت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این شركت در جهت شناخت و تحلیل مسائل، مشكلات و اولویت های شهرهای جدید كشور و كمك به دید دقیق تر به مسائل و اتخاذ تصمیمات صحیح تر سلسله جلسات پایش را در این شهرها در دستور كار قرار داده است.
وی بیان كرد: شهر صدرا دوازدهمین شهری است كه به این منظور و در جهت نظارت و پایش مستمر، هدفمند و منظم مورد بازبینی و تحلیل قرار می گیرد.
طاهرخانی در ادامه فعالیت های فرهنگی و مذهبی را از اولویت های مجموعه عمران در شهرهای جدید دانست و افزود: شهر صدرا در بعضی مسائل فرهنگی از كمبودهای جدی رنج می برد كه در این جلسه تلاش می گردد بند بند این مسائل بررسی شده و نتیجه آن را ساكنین شهر صدرا در آینده نزدیك به عینه ببینند.
وی خطاب به امام جمعه شهر صدرا اظهار داشت: از شما خواهشمندیم با عنایت به این كه رجوع مردم به صورت حضوری با شما بیشتر صورت می گیرد دغدغه ها و اولویت های ساكنان را به ما منتقل كنید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت شهر جدید صدرا در میان شهرهای جدید كشور بیان كرد: این شهر جدید ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد و با برنامه ریزی و اقدام مناسب می تواند به برند شهرهای جدید تبدیل گردد و اعتبار ما باشد.
طاهرخانی درباره همكاری شركت عمران صدرا با شهرداری اظهار داشت: همكاری درخلال شركت عمران، شهرداری و شورای شهر مورد تاكید ستاد مجموعه شهرهای جدید است و خوشبختانه شهرداری و شورای شهر صدرا با التزام به اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی در اداره شهر، حداكثر مساعدت را با مجموعه عمران این شهر دارند.
وی اضافه كرد: شهرداری توانمند به ما كمك می نماید كه به اهداف و سیاست های تولید شهرهای جدید دست یابیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس هم در این نشست از شهر صدرا بعنوان شهر جدید موفق یاد كرد و اضافه كرد: شهر صدرا از لحاظ جمعیت پذیری و اجرای برنامه های توسعه از شهرهای جدید موفق كشور است.
یدالله رحمانی كه عضو هیات مدیره شركت عمران صدرا هم هست، ابراز امیدواری كرد كه این نشست با اتخاذ تصمیمات مناسب و كمك به اتمام پروژه های ناتمام باعث تولید زمینه پیشرفت بیشتر شهر صدرا شود.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید صدرا هم در این جلسه از تدابیر دوره جدید مدیریت شركت مادر تشكر نموده و رصد منظم و مستمر شهرهای جدید را در حل معضلات و پیشرفت هرچه بیشتر آنها بسیار مؤثر دانست.
خلیل حاجی پور با اشاره به آخرین جلسه مدیران شهرهای جدید كشور در شهر جدید پردیس اظهار نمود: شركت عمران صدرا درصدد است با بررسی سرفصل های موردنظر درمورد وصول مطالبات معوق، انجام تكالیف مجمع و بندهای حسابرسی به نتایج مفیدتری برسد.
شهر جدید صدرا در 15 كیلومتری شمال غرب شیراز واقع است.
9873/ 2027
خبرنگار: محمدامین افشارپور ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی


1396/10/22
01:38:51
5.0 / 5
5355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک