تردد 30 میلیون مسافر هوایی در سال 1400

تردد 30 میلیون مسافر هوایی در سال 1400 سرپرست شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از افزایش ۳۰ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، حمیدرضا سیدی اظهار داشت: پارسال از ۵۴ فرودگاه کشور بیشتر از ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر با ۳۱۸ هزار و ۷۷۱ پرواز اعزام و پذیرش شدند که فرودگاه بین المللی مهرآباد با جابجایی ۱۰ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۱۶۱ مسافر، قریب به یک سوم مسافران کل کشور را به خود اختصاص داد.
وی عنوان کرد: بعد از فرودگاه بین المللی مهرآباد، فرودگاه های مشهد با بیشتر از پنج میلیون مسافر، شیراز با بیشتر از دو میلیون مسافر، اصفهان با یک میلیون و ۵۷۷ هزار مسافر و اهواز با یک میلیون و ۵۵۰ هزار مسافر در رتبه های دوم تا پنج اعزام و پذیرش مسافران در کشور را کسب کردند.
سرپرست شرکت فرودگاه ها در ادامه در مورد شاخصهای آماری در اسفند ماه در حوزه مسافر و پرواز اظهار داشت: در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ در مقایسه با ماه مشابه سال قبل آن نشست و برخاست ۵ درصد کاهش، در اعزام و پذیرش مسافر ۴۰ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۴۵ درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۹ وجود داشته است.
وی همینطور تصریح کرد: در اسفند ماه ۱۴۰۰ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اهواز، اصفهان، بندرعباس، تبریز و قشم انجام پذیرفته است.
به گفته وی ۹۳ درصد از کل نشست و برخاست پروازها، شامل پروازهای داخلی با حدود ۹۳ درصد اعزام و پذیرش مسافر بوده است.
فرودگاه مهرآباد، میزبان بیشتر از ۱۰ میلیون مسافر در سال ۱۴۰۰
مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد با اشاره به اینکه سال قبل حدود ۱۰ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۱۶۱ مسافر در این فرودگاه اعزام و پذیرش شده اند، اظهار داشت: این تعداد مسافر با ۱۱۵ هزار و ۲۷۱ پرواز جابه جا شده اند و بر این اساس مهرآباد همچنان پرترافیک ترین فرودگاه کشور است.
ابراهیم مرادی اظهار نمود: کاهش محدودیت های کرونایی و افزایش تقاضای سفر مهم ترین عامل افزایش تعداد مسافر پارسال است.
وی ضمن اشاره به آمار عرضه شده در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: خوشبختانه ۱۳ درصد در نشست و برخاست، ۱۹ درصد در اعزام و پذیرش و ۲۹ درصد در ارسال و پذیرش بار در فرودگاه مهرآباد افزایش داشته ایم.
مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد با مقایسه آمار پروازهای سال قبل با سال ۹۹ اظهار داشت: سال ۱۳۹۹ با ۱۰۱ هزار و ۶۸۰ نشست و برخاست حدود ۹ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۴۵ مسافر اعزام و پذیرش شده اند.
مرادی خاطرنشان کرد: همینطور در سال گذشته، ۸۷ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۸۴۴ کیلوگرم بار در فرودگاه بین المللی مهرآباد ارسال و پذیرش شده است که این رقم افزایش ۲۹ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال پیشین را نشان داده است.


منبع:

1401/02/11
10:05:13
5.0 / 5
176
تگهای خبر: آمار , راه , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک